- Znajdź sklep
- Zadaj pytanie
- Wyceń swój projekt
- Zamówienia internetowe: +48 695 880 104
Porady
Płytki gresowe jednej serii w różnych rozmiarach to już standard w wielu kolekcjach różnych producentów. A co z kamieniem naturalnym? Reagując na nowe potrzeby klientów, wspólnie z naszymi dostawcami, projektantami i architektami, prezentujemy kolekcję płytek marmurowych GRANDIOSE STONES w trzech uniwersalnych i modnych seriach.
Ściany i elewacje, meble, obudowy wanien i pryszniców, dekoracja akwariów, drzwi, schowki, kominki, blaty, a nawet krzesła i co tylko jeszcze przyjdzie Ci do głowy - dzięki cienkiemu jak papier i lekkiemu fornirowi kamiennemu możemy sami upiększyć dowolny element. Z naszą krótką instrukcją nie powinieneś mieć problemów z montażem tego materiału.
Płyty wielkoformatowe stają się coraz popularniejsze z uwagi na przystępniejszą cenę, bogate i przepiękne wzornictwo oraz dużą dostępność. Wielki format podkreśla i podnosi estetykę pomieszczenia lub elewacji. Wykończenie zagwarantuje nam niezwykłość, aby jednak tak się stało musimy zadbać o odpowiedni montaż, który różni się np. w zastosowaniu materiałów:
- wewnątrz budynku
- na ścianie/elewacji zewnętrznej/ociepleniu
Jak układać płyty z dużego formatu w pomieszczeniach suchych?
Zwiększona podaż oraz bogata oferta płyt z kamienia naturalnego sprawia, że produkt ten staje się jeszcze bardziej popularny. Kamień jest jednocześnie pięknym wykończeniem, nadaje oryginalny wygląd oraz jest bardzo odpornym materiałem. Staje się tak jeśli wszystkie aspekty techniczne są poprawnie wykonane: przygotowanie podłoża i kamienia, układanie, klejenie, spoinowanie i wypełnianie dylatacji . Należy pamiętać, że nie każdy materiał nadaję się by stosować go na zewnątrz, ponieważ warunki atmosferyczne oraz parametry wytrzymałościowe i mechaniczne jak np. mrozoodporność są inne dla różnych materiałów np. granit, łupek, kwarcyt, piaskowiec czy marmur. Zalecane jest tym samym, aby dobranie i ułożenia kamienia naturalnego było poprzedzone konsultacją ze specjalistą, a nie na zapewnieniach „nieprzeszkolonego sprzedawcy/doradcy”. Wykończenie elewacji, tarasu, balkonu, schodów, parapetu czy podłogi zostawmy zatem profesjonalistom, w innym przypadku mogą pojawić się uszkodzenia materiału lub przebarwienia.
Kamień naturalny charakteryzuje się bardzo wysokimi walorami estetycznymi, jednakże powierzchnie kamienne nie są odporne na kwasy ani na środki zawierające chlor. W związku z tym wymagają one właściwego zabezpieczenia przed plamami i zanieczyszczeniami. Służą temu specjalne emulsje i impregnaty, które chronią kamień i jednocześnie nie powodują jego matowienia czy erozji podłoża. Czym zatem impregnować kamień naturalny?