Facebook Pixel

Szary granit

Produkty 1-36 z 118

Ustaw kierunek rosnący
 1. Granit G603 Crystal Grey polerowany 30,5x61x1 cm Granit G603 Crystal Grey polerowany 30,5x61x1 cm
  Bestseller
 2. Kostka granitowa Fustone płomieniowana i bębnowana boki cięte 20x10x5 cm Kostka granitowa Fustone płomieniowana i bębnowana boki cięte 20x10x5 cm
  -34%Wyprzedaż

  Kostka granitowa Fustone płomieniowana i bębnowana boki cięte 20x10x5 cm

  Cena promocyjna 159,00 zł Regular Price 240,00 zł
 3. Stopień granitowy Crystal Brown polerowany 150x33x2 cm Stopień granitowy Crystal Brown polerowany 150x33x2 cm
  -43%Okazja dnia

  Stopień granitowy Crystal Brown polerowany 150x33x2 cm

  Cena promocyjna 69,00 zł Regular Price 120,00 zł

Produkty 1-36 z 118

Ustaw kierunek rosnący

Szary granit

Granit: najpiękniejszy czarny kamień na świecie – jakość i cena

Granit jest jednym z najtrwalszych materiałów budowlanych i dekoracyjnych na świecie. Od tysięcy lat wykorzystuje się go w budownictwie do stawiania fundamentów, ścian i murów. Dzięki najnowszym zdobyczom techniki, w postaci maszyn kamieniarskich, granit stał się niejako materiałem ekskluzywnym, który z podstawowego przeznaczenia, jako główny budulec domów, stał się bardziej kamieniem dekoracyjnym. Skały granitowe zaczęto wykorzystywać coraz częściej do produkcji blatów granitowych, schodów granitowych oraz parapetów, a także płytek kamiennych. Oczywiście ten materiał służy też do wykładania bruków i sprawdza się w tym najlepiej. Tradycyjny bruk betonowy nie jest w stanie dorównać naturalnej kostce brukowej, a zwłaszcza jeśli chodzi o kostkę granitową z regularnymi, ciętymi bokami, które gwarantują niesamowity efekt najlepszego bruku oraz trwałość kostki granitowej.

 

Co to jest granit?

Granit jest skałą magmową. Oznacza to, że powstał on w momencie stygnięcia lawy, w temperaturze około 1400 stopni Celsjusza. Żaden sztuczny materiał nie powstaje w tak skrajnych warunkach. Nawet gresy wypieka się w zaledwie 1200 stopniach. To sprawia, że granit charakteryzuje się tak niezwykłą wytrzymałością nie tylko na uszkodzenia mechaniczne, ale również na najbardziej niekorzystne warunki pogodowe.

Poza pochodzeniem o granicie można napisać, że ma strukturę jawnokrystaliczną. Kiedy przyjrzymy się z bliska powierzchni granitu, zwłaszcza płytkom polerowanym na wysoki połysk, zobaczymy drobinki kryształów złączone ze sobą. Wielkość kryształków jest zależna od wielu czynników – czasem granity są drobnoziarniste, czasem średnioziarniste, a czasem przypominają lastryko. Warto dodać, że drobinki układają się bezkierunkowo, są bezładne. Oznacza to, że każda jedna płytka, każda jedna część płyty granitowej, będzie wyglądać inaczej i nigdy nie znajdziesz dwóch takich samych elementów.

 

Płyty granitowe – zalety i wady

Granit w zasadzie ma same zalety. Przede wszystkim elementy granitowe, nie ważne czy są to blaty, parapety czy płytki posadzkowe, są niesamowicie trwałe. Bardzo ciężko jest choćby zarysować powierzchnię kamienia, nie mówiąc już o poważniejszych uszkodzeniach. Podobnie jest w przypadku zastosowania go na zewnątrz. Mogą to być schody zewnętrzne lub można wykorzystać granit w formie kamiennych płytek tarasowych. W każdej roli sprawdzą się wyśmienicie, a nawet można powiedzieć, że żaden inny materiał nie będzie tak dobry, jak granit.

Jedną z największych zalet kamienia granitowego jest to, że można go dowolnie obrabiać. Zawdzięczamy to jego twardości oraz janokrystalicznej budowie. Dzięki temu powierzchnię granitu możemy wypolerować na wysoki połysk, wykonać ją w antypoślizgowej powierzchni płomieniowanej lub też w bardzo modnej matowej satynie.

Najczęściej wymienianymi wadami produktów granitowych są ich ceny. Granit, w zależności od wzoru i koloru, może być bardzo tani lub drogi. Najczęściej stereotyp wysokiej ceny wiąże się z wycenami od kamieniarzy. W większości przypadków cena obejmuje nie tylko sam kamień, ale kilka innych rzeczy, takich jak: montaż, impregnacja, transport. W tym wszystkim cena samego granitu to czasem mniej niż 30%. Idealnym przykładem są stopnie granitowe g603 dostępne w naszej hurtowni kamienia naturalnego. Cena metra kwadratowego jest porównywalna do ceny płytek gresowych. Tutaj jednak mamy stopnie z naturalnego granitu, bez żadnych łączeń, które wystarczy przyciąć na wymiar i mamy gotowe schody z kamienia naturalnego, bez dużych wydatków i z gwarancją wytrzymałości, a także bezpieczeństwa, które zapewniają paski antypoślizgowe na schodach granitowych.

 

Granit kolory

Pisząc o granicie nie można nie wspomnieć o tym, w jak wielu kolorach występuje. Granity pochodzą z całego świata. W naszym kraju mamy tylko kilka podstawowych odcieni. Najpiękniejszy kamień sprowadza się z Indii, Brazylii, Chin czy Skandynawii. Ten materiał najbardziej znany jest z koloru czarnego. Czarny granit, taki jak Star Galaxy, Nero Zimbabwe czy Absolute Black, są już klasykami, z których najczęściej wykonuje się blaty kuchenne. Jedynym kolorem, z którego dostępnością może być problem, jest biały. Biały granit w naturze nie występuje. Można znaleźć prawie białe wyroby z granitu Viscont White lub Thunder White, jednak są one poznaczone licznymi wstawkami w innych kolorach. Biały kamień jest domeną marmurów. Idealnymi przykładami pięknego białego kamienia jest marmur Thassos, marmur Calacatta i oczywiście bardzo słynny włoski materiał Carrara.

Nasza hurtownia dysponuje wieloma granitami na różne potrzeby. Wybieramy tylko materiały najwyższej jakości i takie proponujemy naszym klientom. Hurtownia Klink.pl oferuje kostki granitowe cięte, płytki granitowe w wielu kolorach, a także stopnie z granitu w bardzo niskich cenach.