Materiały specjalistyczne

Produkty 1-36 z 41

Ustaw kierunek rosnący
 1. Fila FILAFOB 1L

  275,00 zł
 2. Płynny środek gruntujący Mira 4180 primer 1L Płynny środek gruntujący Mira 4180 primer 1L
  Brak w magazynie
 3. Fila SR95 odplamiacz 75ML Fila SR95 odplamiacz 75ML
  Brak w magazynie
 4. Impregnat Fila STOP DIRT 0,5L - do gresów Impregnat Fila STOP DIRT 0,5L - do gresów
  Brak w magazynie
 5. Fila Wet środek do pielęgnacji z efektem mokrego kamienia 5L Fila Wet środek do pielęgnacji z efektem mokrego kamienia 5L
  Brak w magazynie
 6. Koncentrat gruntujący Mapei Primer G Pro 1L Koncentrat gruntujący Mapei Primer G Pro 1L
  Brak w magazynie
 7. Koncentrat gruntujący Mapei Primer G Pro 5L Koncentrat gruntujący Mapei Primer G Pro 5L
  Brak w magazynie

Produkty 1-36 z 41

Ustaw kierunek rosnący

Materiały specjalistyczne

Impregnat do kamienia naturalnego, gresu i ceramiki

Impregnat stał się jednym z niezbędnych elementów realizacji kamienia naturalnego i płytek na zewnątrz. Stosuje się go do płytek tarasowych, elewacji z kamienia i ceramiki, a także na okładziny ogrodzeniowe. Odpowiednio dobrany preparat do zabezpieczenia aranżacji spowoduje, że całość będzie dużo trwalsza, łatwiejsza w utrzymaniu czystości, a także piękniejsza.

Co to jest impregnat i jak działa?

Impregnaty do płytek kamiennych, gresów i ceramiki są środkami chemicznymi, które mają za zadanie stworzyć zabezpieczającą politurę na płytkach. W zależności od zastosowanego impregnatu oraz materiału, na który został zaaplikowany, działają one od roku do nawet kilku lat. Po tym czasie należy powtórzyć proces impregnacji.

Preparaty mają za zadanie zabezpieczyć powierzchnię przed wpływem czynników atmosferycznych, takich jak promienie UV, zmiany temperatur oraz wilgoć. Impregnat zaaplikowany na powierzchnię kamienia, zamyka wszystkie pory, nawet te niewidoczne gołym okiem. Dzięki temu chroni on powierzchnię oraz wnętrze kamienia, a także płytek ceramicznych i gresu, przed wpływem czynników atmosferycznych na materiały dekoracyjne.

Nie jest to jedyna zaleta impregnatów. Kolejną cechą jest to, że zaimpregnowany materiał jest dużo prostszy w utrzymaniu czystości. Zabrudzenia, które zwykle wymagają szorowania, na powierzchni zaimpregnowanej można umyć bez większych problemów.

Ostatnią, ale nie mniej ważną cechą, jest uwydatnienie kamieni dekoracyjnych oraz płytek gresowych i ceramicznych. Impregnaty posiadające efekt mokrego kamienia powodują, że kamień przyjmuje odcienie i kontrast podobny do tego, który otrzymujemy po zlaniu płytki wodą. W przypadku łupka Black Slate jest to przyciemnienie grafitowej powierzchni do niemal węglowej czerni. Na kolorowych płytkach impregnaty z efektem mokrego kamienia podkreślają kolory, które są dużo wyrazistrze i nie tak matowe, jak w momencie, kiedy są suche.

Hydrolizacja tarasu i balkonu – izolacja wodna

Jednym z największych problemów tarasów oraz balkonów jest wilgoć. Jeśli płytki zaczynają pękać, a na fugach oraz ściankach pojawia się pleśń lub grzyb, to prawdopodobnie brakuje hydrolizacji. Wilgoć sprawia, że cała konstrukcja powoli niszczeje, aż w końcu dochodzi do momentu, w którym wszystko zaczyna pękać. Takiego scenariusza można byłoby uniknąć wcześniej, tworząc hydrolizację.

Zadaniem hydrolizacji jest zabezpieczenie balkonu i tarasu przed wilgocią, która penetruje płytki i przedostaje się w ich głąb. To sprawia, że konstrukcja może zostać szybko uszkodzona. Jest to groźne szczególnie zimą, kiedy zamarzająca woda zwiększa swoją objętość, w efekcie czego płytki kamienne, gres czy ceramika mogą zacząć pękać. Wykorzystanie odpowiednich materiałów do hydrolizacji temu zapobiega.

Jednym z świetnych materiałów do wykonania izolacji wodnej jest folia w płynie. Folia w płynie jest bardzo prosta w użyciu. Aplikuje się ją za pomocą wałka lub pędzla. Izolacje wykonuje się na podłożu betonowym i cementowym, na którym następnie montuje się płytki. Izolacja folią w płynie sprawdza się przy tarasach wentylowanych, jak i tradycyjnych, w których płytki kamienne czy gres zostają przyklejone na odpowiedni klej. Jeśli planujesz wykonać taras tą tradycyjną techniką, polecamy Ci klej do płytek Mapei Ultralite S2. Na tarasach i balkonach klej marki Mapei jest bezkonkurencyjny!

Poza folią w płynie są jeszcze inne produkty do hydrolizacji. Do tego można wykorzystać także zaprawę izolującą sztywną i elastyczną, która najczęściej składa się z dwóch komponentów – minerałów oraz tworzyw sztucznych.

Czyszczenie kamienia naturalnego i płytek. Jaki środek wybrać?

Ostatnim produktem w kategorii materiałów specjalistycznych są środki czyszczące do płytek i kamienia. W pewnych przypadkach, kiedy nie da się wyczyścić płytki tradycyjnymi sposobami, pozostaje wykorzystać specjalistyczne środki do czyszczenia kamienia naturalnego. W naszym asortymencie dostępne są środki do czyszczenia kamienia. Znajdziesz u nas preparaty do piaskowca, marmuru, granitu i wapienia. Przed zastosowaniem dokładnie zapoznaj się z etykietą, a w razie wątpliwości koniecznie do nas zadzwoń.