Kamień elewacyjny

Kamienie elewacyjne

Produkty 30

Ustaw kierunek rosnący
  1. Płytki Łupek Deoli Green naturalny 10x30x0,8-1,3 cm Płytki Łupek Deoli Green naturalny 10x30x0,8-1,3 cm
    Bestseller
  2. Płytki Łupek Silver Shine naturalny 10x30x0,8-1,3 cm Płytki Łupek Silver Shine naturalny 10x30x0,8-1,3 cm
    Bestseller
  3. Płytki kwarcyt Silver Grey naturalny 60x30x1,2 cm Płytki kwarcyt Silver Grey naturalny 60x30x1,2 cm
    Bestseller
  4. Płytki Łupek Deoli Green naturalny 60x30x1,2 cm Płytki Łupek Deoli Green naturalny 60x30x1,2 cm
    Bestseller
  5. Panel ścienny Kwarcyt Stackstone Cloud Grey 10x36x0,8-1,3 cm Panel ścienny Kwarcyt Stackstone Cloud Grey 10x36x0,8-1,3 cm
    Bestseller
  6. Płytki Łupek Black Slate naturalny 10x30x0,8-1,3 cm Płytki Łupek Black Slate naturalny 10x30x0,8-1,3 cm
    Bestseller
  7. Płytka marmur Crystal Black 30x10x1,5 cm Płytka marmur Crystal Black 30x10x1,5 cm
    Bestseller
  8. Płytka marmur Crystal White 30x7,5x1,5 cm Płytka marmur Crystal White 30x7,5x1,5 cm
    Bestseller
  9. Panel ścienny Kwarcyt Stackstone Black 36x10x0,8-1,3 cm Panel ścienny Kwarcyt Stackstone Black 36x10x0,8-1,3 cm
    Bestseller
  10. Płytki Kwarcyt Silver Shine szlifowany 60x30x1,2 cm Płytki Kwarcyt Silver Shine szlifowany 60x30x1,2 cm
    Brak w magazynie

Produkty 30

Ustaw kierunek rosnący

Kamienie elewacyjne

Kamień elewacyjny – sposób na trwałą i niecodzienną elewację

Naturalny kamień elewacyjny to jeden z najtrwalszych materiałów jaki możemy wymarzyć sobie na elewacje. Produkowany najczęściej jest z łupku, bazaltu, kwarcytu, gnejsu, piaskowca oraz granitu. Każdy z tych naturalnych materiałów budowlanych charakteryzuje przede wszystkim niesamowita trwałość i odporność na warunki atmosferyczne i uszkodzenia mechaniczne.

Od tysięcy lat kamień był wykorzystywany nie tylko do dekoracji, ale głównie do budowania. Do dziś możemy oglądać wiele niesamowitych budowli, stworzonych właśnie z kamienia naturalnego, takiego jak łupek, granit, a w przypadku starożytnych Greków oraz Rzymian, marmur. Wszystkie te konstrukcje łączy jedno; przetrwały setki lat, a wiele z nich w niemal nienaruszonym stanie!

Kamienie elewacyjne są sposobem na wykończenie domu czy budynku firmy lub instytucji w sposób oryginalny, a jednocześnie trwały. Podczas gdy inne elewacje nie będą już prezentować się tak jak na początku, kamień naturalny, nawet po wielu latach, nie będzie zdradzał swojego wieku. Zatem jest to świetny wybór dla wszystkich, którzy cenią sobie trwałość, a także nie chcą po kilkunastu latach odnawiać elewacji, np. z powodu dymu zmieniającego kolor tynku. Oczywiście zaletą kamieni elewacyjnych jest przede wszystkim to, że można je łączyć z innymi sposobami wykończenia: z tynkiem, boniowaniem, a także panelami drewnopodobnymi, a nawet z deskami, jeśli chcemy postawić na naturę.

Zastosowanie naturalnego kamienia elewacyjnego – ściany, elewacje, ogrodzenia

Materiały budowlane najczęściej robione są do konkretnie zaplanowanych celów. W przypadku takiego produktu, jak kamień elewacyjny, mamy do czynienia z produktem niemal uniwersalnym.

Wybór wykończenia elewacji może być związany z kwestiami praktycznymi. Jeśli kamienia dekoracyjnego używa się do wykończenia ogrodzenia, to ten sam rodzaj materiału można użyć do wykończenia elewacji. Doskonale sprawdza się tu zwłaszcza kamień łupkowy. Jest odporny na uszkodzenia mechaniczne, a także wilgoć i jak każdy kamień naturalny doskonale utrzymuje ciepło. Tworzy przestrzenną strukturę, która każdemu budynkowi nadaje charakter.

Ogrodzenie z kamienia elewacyjnego

Kamień ozdobny to idealny produkt na ogrodzenia. Jest trwały i odporny na uszkodzenia mechaniczne oraz warunki pogodowe. Każdy właściciel domu z ogrodzeniem stalowym lub ogrodzeniem wykończonym tradycyjnymi tynkami wie, ile problemów takie ogrodzenie może sprawić. Malowana proszkowo stal jest trwała, ale tylko do momentu kiedy nikt jej nie zarysuje lub nie odrapie. Każde uszkodzenie jest bardzo widoczne i nieestetyczne, a dodatkowo naraża stal na utleniania, które kończą się brzydkimi plamami z rdzy. Podobnie jest z tynkami, które szybko się brudzą i wymagają odnowienia.

Ogrodzenia z naturalnego kamienia dekoracyjnego nie tylko są trwałe, ale też unikalne. Kamień naturalny nigdy nie jest taki sam, a każda realizacja wykonana nawet z tego samego materiału, będzie się wyróżniać. Dodatkowo takie materiały jak bazalt, kwarcyt, łupek czy granit bardzo ciężko jest zabrudzić permanentnie. Niemal zawsze wystarczy odrobina wody, a ogrodzenie kamienne będzie wyglądać jak dzień po montażu.

Kamień elewacyjny na zewnątrz

Opisywane produkty naturalne są jednymi z najlepszych wyborów, jeśli planujesz zrealizować inwestycje na zewnątrz. Wybierając odpowiedni materiał kamienny, jak bazalt, łupek czy granit, możesz bez obaw realizować wszystkie swoje projekty. Gwarantujemy Ci, że nawet po długich latach kamień zewnętrzny będzie prezentował się wspaniale.

Materiały budowlane na cokół domu

Częstym problemem podczas aranżacji elewacji jest cokół. Jest to dolna część elewacji, nazywana też podmurówką. Zwykle to ten element jest narażony na najwięcej uszkodzeń i zabrudzeń. Kamień elewacyjny świetnie się tutaj sprawdzi. Naturalny kamień dekoracyjny wykonany z łupku lub bazaltu wystarczy umyć wodą, a wszystkie, nawet najgorsze zabrudzenia powstałe w momencie dbania o ogród, znikną.

Jak położyć kamień elewacyjny na zewnątrz?

Montaż kamienia elewacyjnego przebiega podobnie, jak w przypadku imitacji kamienia z gipsu czy płytek ceramicznych. Ważne, aby przy montażu kamienia naturalnego wykorzystać materiały budowlane przeznaczone do ich montażu. Przede wszystkim trzeba wybrać klej do kamienia naturalnego lub klej na bazie białego cementu, aby po pewnym czasie nie wyszły przebarwienia. Warto, aby dekoracyjny kamień elewacyjny montowany był na kleju charakteryzującym się wysoką elastycznością. Musi być także mrozoodporny. Płytki montujemy na kleju rozprowadzonym za pomocą grzebienia. Dobrze jest wcześniej odpylić lewą stronę płytki, a ścianę zagruntować.

Jak fugować kamień elewacyjny?

Płytki dekoracyjny montowane są zazwyczaj bezfugowo. Dzięki temu nie musisz stosować żadnej fugi, a w przyszłości nie będziesz musiał się martwić o jej uzupełnianie. Dodatkowo cena samego montażu będzie sporo niższa, ponieważ wykonawca nie będzie musiał fugować kamieni ozdobnych.

Kiedy impregnować kamień elewacyjny?

Kamień elewacyjny należy impregnować po odczekaniu kilku dni od montażu. Zwykle dla bezpieczeństwa zakłada się, że impregnacje najlepiej przeprowadzić 14 dni po instalacji.

Płytki dekoracyjne możemy impregnować na kilka sposobów. W zależności od materiału możemy zrobić to tradycyjnie za pomocą pędzla lub natryskowo. Sposób powinniśmy dobrać do materiału, który będziemy zabezpieczać. Jeśli płytki ścienne są ostre i mają nieregularną powierzchnię, lepiej wybrać natryskowy sposób nakładania impregnatu. Będzie szybciej, a kamienie dekoracyjne będą lepiej zabezpieczone. W przypadku płaskiej płytki można bez obaw impregnować kamień za pomocą pędzla.

Kamień elewacyjny nie potrzebuje dodatkowych pielęgnacji. Żadne akcesoria nie są tutaj potrzebne. Wystarczy całość zaimpregnować raz na kilka lat, a kamień dekoracyjny będzie piękny i wytrzymały, jak w dniu montażu.

Kamień elewacyjny z brokatem do salonu

Tytułowy brokat to tak na prawdę drobinki kwarcytu w strukturze kamienia, które pod wpływem światła mienią się podobnie do brokatu. W zależności od wybranego kamienia, drobinki mogą być mniejsze lub większe.

Najbardziej popularne kolory kwarcytów to czarny i biały. Wspomniany kamień dekoracyjny bardzo często stosuje się w salon na tzw. ścianę telewizyjną. Płytki ścienne o takiej charakterystyce są dominującą dekoracją we wnętrzu. Warto dobrze przemyśleć dekorację za pomocą tego materiału oraz wybrać odpowiednie akcesoria w formie dodatkowych dekoracji. Nie warto jednak przesadzać z ich ilością.

Aby dobrze zaprezentować mieniący się kamień dekoracyjny w salonie, trzeba odpowiednio dobrać i ustawić światło. Pamiętaj nie stosować listew typu LED osadzonych za kamieniem ozdobnym. Spowoduje to spłaszczenie ich struktury 3D, a sam kamień nie będzie odbijał światła, ani się mienił. Światło powinno być zlokalizowane nieco przed kamieniem, tak aby pod pewnym kątem padało na płytki.

Kamień z brokatem na zewnątrz domu

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zamontować wspomniane produkty na zewnątrz domu. Kwarcyty są bardzo trwałe i ciężko je zniszczyć. Są odporne na warunki atmosferyczne i uszkodzenia mechaniczne. Musisz wiedzieć, że nawet jeśli zdarzy się uderzyć w płytki, to najprawdopodobniej nic się im nie stanie. Może jedynie odpaść wierzchnia część, pod którą nadal jest ten sam kamień naturalny. W przypadku imitacji gipsowych należałoby już wymienić płytkę.

Łupek na elewacje

Kamień łupkowy może mienić się różnymi barwami i tworzyć struktury barwnych odcieni. Dzięki temu poszczególne panele położone obok siebie doskonale się uzupełniają i kreują oryginalne połączenia linii i faktury. Kamieniami elewacyjnymi można ozdobić całą elewację lub jej fragmenty, które można dodatkowo połączyć z takimi elementami jak deski lub płytki betonowe. W rustykalnej aranżacji może sprawdzić się połączenie paneli drewnopodobnych, a także kamieni elewacyjnych w dolnej części elewacji, co stworzy bardziej sielski klimat. Wybierając grafitowy kolor tynku, można połączyć go z ciemnym, niemal czarnym łupkiem, tworząc niezwykle eleganckie połączenie. Barwa łupka może współgrać z kolorem ościeży lub okiennic, co może stanowić dopełniające się połączenie.

Kamień łupkowy to również doskonały pomysł na wykończenie ściany nad tarasem bądź schodów tarasowych prowadzących do ogrodu. Można zdecydować się również na kamień naturalny w wielu odcieniach – tak zwany multikolor. Zwłaszcza, gdy elewacja jest pokryta tynkiem w kolorze beżowym lub ceglanym, kolorowy łupek może stanowić dla niej urozmaicenie. Oczywiście do wykończenia elewacji można zastosować również inne kamienie naturalne, takie jak kwarcyt czy granit, a także piaskowiec, które również znajdą Państwo w szerokiej ofercie klink.pl. Dzięki kamieniom elewacyjnym można stworzyć niepowtarzalną aranżację, która będzie trwała i odporna na niekorzystne warunki atmosferyczne. Elewacja po kilku latach będzie się prezentować równie estetycznie.