Facebook Pixel

Płytki podłogowe

Produkty 1-36 z 269

Ustaw kierunek rosnący
 1. Gres Alpha Ceniza matowy 120x60x0,9 cm Gres Alpha Ceniza matowy 120x60x0,9 cm
  Nowość
 2. Gres drewnopodobny Irish Coffee matowy 120x20x0,8 cm Gres drewnopodobny Irish Coffee matowy 120x20x0,8 cm
  Nowość
 3. Gres Lefkada jasnoszary matowy 120x60x1 cm Gres Lefkada jasnoszary matowy 120x60x1 cm
  Nowość
 4. Gres Fantastic One matowy carving 120x60x0,9 cm Gres Fantastic One matowy carving 120x60x0,9 cm
  Nowość
 5. Gres Golden Statuario matowy carving 120x60x0,9 cm Gres Golden Statuario matowy carving 120x60x0,9 cm
  Nowość
 6. Gres Natural Armani Dark Grey matowy carving 120x60x0,9 cm Gres Natural Armani Dark Grey matowy carving 120x60x0,9 cm
  Nowość
 7. Gres Marvel Golden matowy carving 120x60x0,9 cm Gres Marvel Golden matowy carving 120x60x0,9 cm
  Nowość
 8. Gres drewnopodobny Volkswagen CH16 matowy 120x20x0,8 cm Gres drewnopodobny Volkswagen CH16 matowy 120x20x0,8 cm
  -18%Wyprzedaż

  Gres drewnopodobny Volkswagen CH16 matowy 120x20x0,8 cm

  Cena promocyjna 65,00 zł Regular Price 79,00 zł
 9. Gres Golden Statuario polerowany 120x60x0,9 cm Gres Golden Statuario polerowany 120x60x0,9 cm
  Nowość
 10. Gres Natural Armani Dark Grey polerowany 120x60x0,9 cm Gres Natural Armani Dark Grey polerowany 120x60x0,9 cm
  Nowość
 11. Gres Marvel Golden polerowany 120x60x0,9 cm Gres Marvel Golden polerowany 120x60x0,9 cm
  Nowość
 12. Gres drewnopodobny Nagold Barrique matowy 120x23x1 cm Gres drewnopodobny Nagold Barrique matowy 120x23x1 cm
  Nowość
 13. Gres drewnopodobny Sonar Acero matowy 120x23x1 cm Gres drewnopodobny Sonar Acero matowy 120x23x1 cm
  Nowość
 14. Gres Pisa Gold polerowany 120x60x1 cm Gres Pisa Gold polerowany 120x60x1 cm
  Bestseller
 15. Gres Apulia Gold polerowany 120x60x1 cm Gres Apulia Gold polerowany 120x60x1 cm
  Nowość

Produkty 1-36 z 269

Ustaw kierunek rosnący

Płytki podłogowe

Jakie płytki podłogowe wybrać do kuchni, salonu i łazienki? Cena i opinie o ceramicznych i kamiennych płytkach podłogowych.

W sklepach i marketach budowlanych wybór płytek podłogowych każdego rodzaju jest ogromny. Możemy wybierać w sztucznych materiałach, takich jak płytki ceramiczne, płytki gresowe, a także w płytkach z kamienia naturalnego. Każdy z wspomnianych materiałów ma swoje plusy i minusy. Warto zastanowić się, jakich dokładnie potrzebujemy płytek i jakie zadanie mają one pełnić. Oraz, co najważniejsze, jakie nam się podobają.

Płytki podłogowe trzeba dobierać zgodnie z intensywnością użytkowania danego pomieszczenia. Stąd inne płytki będą przeznaczone do powierzchni narażonych na wilgoć i duże natężenie ruchu, a inne w miejscach, gdzie natężenie będzie niewielkie, a temperatura i wilgotność stałe. W ofercie klink.pl znajdziemy płytki podłogowe dopasowane do różnorodnych potrzeb. Płytki ceramiczne o wysokich parametrach wytrzymałości i mrozoodporności mogą być stosowane zarówno wewnątrz budynku, jak i na balkonie, tarasie czy schodach.

Ceramiczne płytki podłogowe – ciekawe aranżacje

Ceramiczne płytki podłogowe są jednym z materiałów najczęściej wykorzystywanych na posadzki. Cena tego materiału budowlanego jest stosunkowo niska, a same płytki są wytrzymałe oraz posiadają szeroką gamę wzorów i kolorów. Jednym słowem jest to materiał idealny.

Aranżacje za pomocą płytek ceramicznych mogą być stonowane lub wręcz odwrotnie. Ten materiał jest produkowany w klasycznych czerniach i bielach, w kolorach przypominających kamień oraz bardzo modnych płytkach drewnopodobnych. Nie zabraknie też płytek w kolorach pastelowych o odcieniu czerwieni, zieleni czy koloru niebieskiego, bardzo modnego w łazienkach minionego wieku.

Dodatkowo praktycznie każdy materiał można dostać w różnych formatach. W sklepach dostępne są mozaiki ceramiczne, w których każdy pojedynczy kafelek ma nawet 1 × 1 cm. Najczęściej wykorzystuje się je jako płytki ceramiczne do łazienki. Nierzadko stanowią jedynie dodatek do całej aranżacji. Do wyboru są także tradycyjne płytki w rozmiarach 30 × 30, które coraz częściej wypierane są przez większe formaty kafli podłogowych w rozmiarach 30 × 60, 40 × 60 i 60 × 60 cm. W sprzedaży są także płyty wielkoformatowe o wielkościach, 60 × 120 cm, a nawet 120 × 240 cm! Są to gresy lub spieki kwarcowe, coraz częściej i chętniej wykorzystywane w formie płytek łazienkowych. Efekt jest niemal pozbawiony łączeń i fug, a cała aranżacja jest niezwykle estetyczna.

Kafelki na podłogę – porady doboru od ekspertów

Przed wyborem kafelków podłogowych należy zastanowić się, jaką rolę powinny spełnić oraz czego od nich wymagamy. Czy głównie zależy nam na konkretnym wzorze lub kolorze, na przykład żeby były to białe płytki podłogowe w połysku lub płytki podłogowe szare matowe? Czy również ważne są inne aspekty, jak to, czy łatwo będzie utrzymać płytki w czystości na wysoki połysk? Czy na czarnych płytkach zostają smugi? I czy dane kafle podłogowe będą śliskie czy bezpieczne zaraz po ich umyciu?

Na wszystkie te oraz inne pytania warto sobie odpowiedzieć przed wyborem płytek podłogowych. Nie ważne czy mają to być płytki podłogowe do salonu, kuchenne czy łazienki. Warto zadać sobie pytanie, czego właściwie oczekujemy.

W najnowszych aranżacjach odchodzi się od formatów wykorzystywanych kiedyś. Większość płytek w rozmiarach 15 × 15 czy 30 × 30 jest z góry skazanych na krytykę dekoratorów wnętrz. Dzisiaj każdy chce mieć duże płytki. W zasadzie im większe, tym lepsze. Płytki podłogowe do kuchni 60 × 60 cm, a nawet w większych formatach, będą robiły wrażenie. Nie jest to jedyna zaleta dużych rozmiarów. Przede wszystkim im większa ceramika podłogowa, tym mamy mniej fug i łączeń. Fugi w każdym rozwiązaniu są problemowe. Z czasem się brudzą, pękają i należy je czyścić lub uzupełniać. Im mamy ich więcej, tym efekt z biegiem czasu jest coraz gorszy, a my mamy więcej pracy, aby całość odświeżyć. Kolejną zaletą większych rozmiarów jest ich jest trwałość. Duże płytki podłogowe będą o wiele lepiej trzymać się posadzki. Mimo że problem odpadających płytek raczej nie występuje we wnętrzach, tak w przypadku płytek na tarasy jest to już bardzo znany problem. Im element większy i cięższy, tym mamy większą pewność, że płytki z czasem nie odpadną.

Jak wybrać najlepsze antypoślizgowe płytki podłogowe do łazienki?

Wybierając płytki do łazienki należy brać pod uwagę nie tylko estetykę, ale także bezpieczeństwo. O płytki antypoślizgowe warto zadbać przede wszystkim pod prysznicem. To tam jesteśmy najbardziej narażeni na nieszczęście, spowodowane śliskimi płytkami.

Wszelkie płytki polerowane na wysoki połysk nie sprawdzą się pod prysznicem. Płytki podłogowe łazienkowe należy wybierać z materiałów matowych, posiadających strukturę. Im wyraźniejszą strukturę mają płytki do łazienki, tym prawdopodobnie będą bezpieczniejsze

Kolejną niezwykle ważną rzeczą przy wyborze płytek do łazienki jest ich komfortowe użytkowanie. Dla każdego z nas branie prysznica ma być relaksem, a wygoda w takich momentach jest niezwykle ważna. Stąpanie boso po płytkach, które w dotyku są nieprzyjemne, zmienią relaks podczas kąpieli w nieprzyjemną konieczność. Dlatego zawsze sprawdź, jakie uczucia wywołuje w Tobie płytka łazienkowa podczas dotyku.

Pisząc o bezpieczeństwie płytek antypoślizgowych oraz komforcie ich użytkowania, nie można nie wspomnieć o płytkach kamiennych. Większość z nich posiada strukturę antypoślizgową. Niestety przy chodzeniu po nich na boso okaże się, że niewiele z nich jest wygodnych. Są jednak wyjątki, które sprawdzą się jeszcze lepiej od płytek gresowych i ceramicznych. Przykładem takich płytek są szlifowane płytki kamienne wykonane z łupku kwarcytowego Silver Grey i Silver Shine. Mimo że płytka jest szlifowana, nie jest śliska, a przyjemność jaką daje chodzenie bosymi stopami po kamieniu naturalnym jest bezcenna.

Płytki podłogowe drewnopodobne

Drewno jest pięknym i naturalnym materiałem budowlanym. Dzięki niemu w każdym pomieszczeniu staje się cieplej i bardziej komfortowo. Nawet wykorzystując płytki podłogowe drewnopodobne, a nie naturalne drewno.

Zaletą płytek jest to, że są dużo trwalsze niż drewno oraz wielokrotnie tańsze. Metr kwadratowy materiałów na posadzki z drewna może być dwu-, trzy-, a nawet czterokrotnie droższy od klasycznych płytki drewnopodobne z gresu czy ceramiki, nawet jeśli weźmiemy pod uwagę materiały rektyfikowane pierwszego gatunku. Wspomniane powody często przeważają szalę na korzyść płytek, z których aranżuje się podłogi w salonach i aneksach kuchennych na styl drewna naturalnego.

Płytki drewnopodobne najczęściej są główną dekoracją pomieszczenia. Cały styl zwykle przełamuje się kolorem świetnie kontrastującym z ciepłą barwą drewna. W najnowszych realizacjach często korzysta się z szarości w postaci szarych farb oraz betonu architektonicznego na ściany z wstawkami drewna.

Gres podłogowy szkliwiony czy polerowany?

Obydwa materiały charakteryzują się wysokim połyskiem, jednak płytki polerowane są dużo bardziej przejrzyste i mają też idealnie równą powierzchnię.

Zadaniem gresu szkliwionego jest imitowanie materiałów pomalowanych lakierem bezbarwnym. Idealnym przykładem jest bardzo ceniony fornir z palisandru. Materiał ma kolor drewna naturalnego w mocnym, niemal pomarańczowym kolorze. Wykorzystuje się go najczęściej na frontach meblowych, a następnie lakieruje bezbarwnym lakierem wypolerowanym na wysoki połysk. Gresy szkliwione mają podobny efekt, co widać zwłaszcza na szkliwionych płytach drewnopodobnych.

Stojąc przed wyborem płytek polerowanych na wysoki połysk i szkliwionych, należy zdawać sobie sprawę, na czym nam zależy. W pierwszych będziemy mogli przejrzeć się jak w lustrze, zaś płytki szkliwione zwyczajnie się błyszczą, ale nie są zwierciadłem.

Jakie płytki podłogowe do kuchni i przedpokoju, a jakie do łazienki?

Najbardziej wytrzymałe i posiadające najlepsze parametry, jeśli chodzi o strukturę, są płytki gresowe, które wypalane są w wyższej temperaturze niż glazura czy terakota. Podobne właściwości mają jedynie spieki kwarcowe stosowane na dużych powierzchniach, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Warto zauważyć, że na wytrzymałość płytek podłogowych ma wpływ także ich wykończenie. Najbardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne są płytki szkliwione. Płytki polerowane odznaczają się mniejszą odpornością, dlatego lepiej sprawdzą się w salonie lub gabinecie, a szkliwione w kuchni, gdzie istnieje większe prawdopodobieństwo, że ciężki przedmiot może spaść na podłogę. Z kolei w gabinecie można postawić na płytki gresowe szlifowane, które są bardziej wytrzymałe niż polerowane i posiadają lekki połysk, choć to Ciebie należy ostateczna decyzja.

Płytki podłogowe można dobierać na zasadzie dopasowania do aranżacji, to znaczy wykończenia ścian. Można postawić na monochromatyzm i biały gres, imitujący trawertyn, połączyć ze ścianą w kolorze kości słoniowej. Stawiając na kontrasty można stworzyć eleganckie wnętrze w stylu glamour, łącząc czarne płytki wykonane na wysoki połysk, szare ściany i śnieżnobiałe meble. Płytki podłogowe polerowane w zestawieniu z dużymi przeszkleniami na ścianach, a także meblami wykonanymi na wysoki połysk mogą optycznie powiększyć wnętrze. Z kolei matowe płytki doskonale stonują biżuteryjne i błyszczące dodatki we wnętrzu.

Płytki ceramiczne wykorzystywane mogą być również na zewnątrz. Warto wybierać zwłaszcza te, które posiadają dodatkową powłokę antypoślizgową. Konsultant z chęcią doradzi optymalne rozwiązanie. Na tarasie czy balkonie można zastosować takie same płytki podłogowe, jak we wnętrzu, pod warunkiem spełnienia przez nie parametrów ścieralności i mrozoodporności. Dzięki temu stworzy się jednolitą przestrzeń użytkową. Płytki ceramiczne o grubości 20 mm są optymalnym rozwiązaniem na zewnątrz i zapewniają możliwość użytkowania podłogi bez widocznych pęknięć przez wiele lat.