Facebook Pixel

Płytki kuchenne

Produkty 1-36 z 112

Ustaw kierunek rosnący
 1. Gres Pisa Gold polerowany 120x60x1 cm Gres Pisa Gold polerowany 120x60x1 cm
  Bestseller
 2. Gres Koncept Gris lappato 120x60x1,05 cm Gres Koncept Gris lappato 120x60x1,05 cm
  -31%

  Gres Koncept Gris lappato 120x60x1,05 cm

  Cena promocyjna 103,00 zł Regular Price 149,00 zł
 3. Gres Pelosa Sand matowy 120x60x1 cm Gres Pelosa Sand matowy 120x60x1 cm
  Nowość
 4. Gres Lincoln White polerowany 120x120x1,07 cm Gres Lincoln White polerowany 120x120x1,07 cm
  -24%

  Gres Lincoln White polerowany 120x120x1,07 cm

  Cena promocyjna 125,00 zł Regular Price 165,00 zł
 5. Gres Dreamy Desert all in one 120x60x1 cm Gres Dreamy Desert all in one 120x60x1 cm
  -29%Wyprzedaż

  Gres Dreamy Desert all in one 120x60x1 cm

  Cena promocyjna 125,00 zł Regular Price 175,00 zł
 6. Gres Lux Laurants Brown polerowany 120x60x1 cm Gres Lux Laurants Brown polerowany 120x60x1 cm
  -20%

  Gres Lux Laurants Brown polerowany 120x60x1 cm

  Cena promocyjna 159,00 zł Regular Price 199,00 zł
 7. Gres Cellini Blanco matowy 60x60x0,95 cm Gres Cellini Blanco matowy 60x60x0,95 cm
  -27%

  Gres Cellini Blanco matowy 60x60x0,95 cm

  Cena promocyjna 62,00 zł Regular Price 85,00 zł
 8. Gres At Pompei Blanco matowy 120x60x1 cm Gres At Pompei Blanco matowy 120x60x1 cm
  -31%

  Gres At Pompei Blanco matowy 120x60x1 cm

  Cena promocyjna 89,00 zł Regular Price 129,00 zł
 9. Gres Lux Danae Navi polerowany 120x120x1,07 cm Gres Lux Danae Navi polerowany 120x120x1,07 cm
  -36%Wyprzedaż

  Gres Lux Danae Navi polerowany 120x120x1,07 cm

  Cena promocyjna 109,00 zł Regular Price 169,00 zł
 10. Gres Sahara Noir polerowany 120x60x1 cm Gres Sahara Noir polerowany 120x60x1 cm
  -37%Wyprzedaż

  Gres Sahara Noir polerowany 120x60x1 cm

  Cena promocyjna 75,00 zł Regular Price 119,00 zł
 11. Gres Cemento Rio polerowany 60x60x0,8-0,9 cm Gres Cemento Rio polerowany 60x60x0,8-0,9 cm
  -17%Wyprzedaż

  Gres Cemento Rio polerowany 60x60x0,8-0,9 cm

  Cena promocyjna 79,00 zł Regular Price 95,00 zł

Produkty 1-36 z 112

Ustaw kierunek rosnący

Płytki kuchenne

Jakie wybrać płytki kuchenne do białych mebli, a jakie do szarych. Płytki kuchenne jak panele

Wybór płytek kuchennych to nie lada wyzwanie nie tylko dla klientów, ponieważ mają z tym problem także projektanci wnętrz. Płytki do kuchni na podłogę muszą pasować do mebli i ścian w kuchni, a dodatkowo, w przypadku aneksów kuchennych, muszą też tworzyć integralną całość z salonem, w którym często jest nieco inny styl lub kolorystyka. Należy również zwrócić uwagę na płytki, które będą trwałe, odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz przebarwienia. Warto także wybrać płytki ze strukturą, tak aby nie były zbyt śliskie. Połączenie tego wszystkiego z faktem, że w hurtowniach do wyboru są całe setki płytek ceramicznych, gresu czy płytek kamiennych sprawia, że bardzo ciężko jest dokonać właściwego wyboru.

W pierwszej kolejności należy zrobić listę materiałów, które będą pasowały kolorystycznie do wnętrza. Przy dobieraniu koloru płytek podłogowych i płytek na ścianę, warto kierować się zasadą minimalizmu. Dzięki temu wybór będzie trafniejszy i na pewno wpasuje się do kuchni i salonu. Wykorzystując tę zasadę, należy wybrać dwa główne kolory do wnętrza. Powinny one ze sobą kontrastować, jak kolory czarny i biały. Można też zrobić wprost przeciwnie – wybrać dwa odcienie jednego koloru. Idealnie sprawdza się połączenie antracytu z szarobetonowym. Takie podejście może sporo ułatwić i zawęzić ilość docelowych produktów.

Kolejnym elementem, o którym nie można zapomnieć, jest trwałość. Posadzka w kuchni narażona jest na uszkodzenia ze strony upuszczonych naczyń kuchennych, a także chemii gospodarczej i innych substancji, których na co dzień używa się w kuchni. Jeśli chodzi o trwałość, to na czele stoją granit, łupek, gres oraz spieki kwarcowe. Każdy wspomniany materiał wykończeniowy, idealnie sprawdzi się w kuchni, a Ty nie będziesz obawiać się drobnych katastrof kuchennych.

Płytki kuchenne mogą, ale nie muszą, być antypoślizgowe. Nie jest to warunek konieczny, jednak dobrze, jeśli posadzka kuchenna jest bezpieczna. Warto dobrze się zastanowić, czy w przeszłości nie zdarzyły się sytuacje, w których w kuchni, na śliskich kafelkach, doszło do jakiegoś nieszczęścia. Czasem warto dmuchać na zimne i zadbać o bezpieczeństwo. Zwłaszcza, jeśli w domu są małe dzieci.

Wybierając płytki do kuchni, powinniśmy pamiętać o tym, aby dobrze zgrywały się także z meblami kuchennymi, a w szczególności z blatem kuchennym. Idealnym rozwiązaniem jest dobierać kolor płytek do kuchni, pod kolor blatu. Wtedy niemal na pewno idealnie dopasujemy całość. Zwłaszcza, jeśli meble kuchenne są wykonane w formie kontrastu między blatem a szafkami.

Płytki drewnopodobne – odporny na wilgoć zamiennik deski naturalnej

Idealnymi zamiennikami paneli oraz deski są płytki drewnopodobne. Płytki, jak panele, mają całe mnóstwo zalet i zdecydowanie przeważają nad panelami MDF, a nawet na drewnem naturalnym. Przede wszystkim gres drewnopodobny jest niesamowicie trwały, a co najważniejsze, jest odporny na wilgoć. Niestety tego samego nie można powiedzieć o panelach ani deskach. Jedne i drugie w kontakcie z wodą szybko puchną i nadają się tylko do wymiany. Na gres można wylać wiadro wody i absolutnie nic mu się nie stanie.

Płytki drewnopodobne idealnie imitują wygląd desek. Na zdjęciach praktycznie nie da się odróżnić gresu od paneli czy deski. Nawet na żywo jest to trudne. Dopiero w dotyku czuć, że nie jest to drewno, lecz ceramika, która jest chłodniejsza. Jednak i to obecnie nie sprawia problemu. W dobie ogrzewania płaszczyznowego w każdym domu, ten problem przestał być istotny.

Kolejnym elementem, o którym nie można zapomnieć, jest cena. Ceny płytek drewnopodobnych są nawet dwa razy niższe niż desek drewnianych na podłogi. A należy pamiętać, że za dwa razy mniejszą cenę, kupujemy dużo trwalszy materiał!

Kamień naturalny. Duże płytki podłogowe z granitu, łupku i marmuru

Płytki kamienne są kolejnym godnym polecenia materiałem na podłogę do kuchni. Odpowiednio dobrany materiał sprawdzi się pod względem trwałości tak samo dobrze jak gres, a dodatkowo będzie cieszył Cię unikalnym wzorem. Płytki granitowe są jeszcze trwalsze niż gres. Stosując je w kuchni, nie musisz obawiać się o nic. Granit jest odporny na uszkodzenia, przebarwienia, utratę koloru przez utlenianie oraz promienie UV. Granity można dowolnie obrabiać, dzięki czemu powierzchnia płytki granitowej może być polerowana na wysoki połysk, ale także można ją wypiaskować lub wypłomieniować w taki sposób, aby była antypoślizgowa. Do kuchni sprawdzą się także świetnie płytki w wersji lappato, które są bezpieczne i proste w utrzymaniu czystości.

Wartym przedstawienia materiałem jest także łupek szlifowany. Płytki z łupku szlifowanego są stosunkowo nowym materiałem na naszym rynku i nie są jeszcze dobrze znane. Ten materiał łączy w sobie trwałość i odporność, ale przede wszystkim niesamowity wygląd. Łupek silver grey szlifowany przypomina płytkę w kolorze polerowanej stali.

Jednym z najpopularniejszych materiałów wykończeniowych na posadzki do kuchni są płytki marmurowe lub gres imitujący marmur. Najczęściej wybieraną marmurem do kuchni są płytki marmurowe Bianco Carrara lub ich dużo tańszy zamiennik gres Carrara. Są to ulubione produkty do kuchni klasycznych oraz minimalistycznych. Swoje zastosowanie znajdą także we wnętrzach nowoczesnych. Zaletami tych płytek jest jasny, prawie biały kolor oraz to, że są bardzo trwałe, zwłaszcza jak na marmur. Gres bezkonkurencyjnie wygrywa cenowo z marmurem, jest praktycznie trzy razy tańszy.

Płytki kuchenne na ścianę. Fornir kamienny, a może płytki metro?

Wybierając płytki w kuchni, nie można zapomnieć o ścianach, a przede wszystkim o panelu między szafkami kuchennymi. Aby zaaranżować miejsce między meblami w kuchni, można wybrać płytki tradycyjne w rożnym formacie. Jednak przez wzgląd na niewielką powierzchnię panelu między szafkami, warto wybrać materiał, który jest stworzony pod taką aranżację. Idealnym przykładem jest glazura Metro Carrara. Dzięki budowie cegiełki i białemu kolorowi, optycznie powiększy pomieszczenie, a dodatkowo, jeśli zastosujesz kuchenny blat marmurowy i płytki Carrara, sprawi, że automatycznie całość będzie do siebie pasować.

Ciekawym rozwiązaniem jest także fornir kamienny. Tapeta kamienna, jak często jest nazywany, to najczęściej łupek kwarcytowy oddzielony warstwami przez wysoką temperaturę, a następnie wzmocniony żywicą poliestrową. Zaletą tego materiału jest niewielka waga, duże możliwości aranżacji, dzięki ogromnym formatom forniru kamiennego, a także trwałość kamienia naturalnego. Jeśli nie wiesz, co wybrać do kuchni i chciałbyś bliżej poznać naszą ofertę, to koniecznie odwiedź jeden z naszych salonów. Klink Gliwice, Klink Katowice czy każdy inny nasz salon służy pomocą przy doborze płytek do kuchni, i nie tylko.