Facebook Pixel

Hydroizolacja Mapegum WPS 5 kg

178.88

Hydroizolacja Mapegum WPS 5 kg

Elastyczna, gotowa do użycia, płynna folia, o krótkim czasie schnięcia do wykonywania izolacji przeciwwilgociowych wewnątrz budynków.

178,88 zł
Kod: 01348
Stan magazynowy:W magazynie
Wysyłka: od 1 do 3 dni roboczych
Dostawa: zobacz cennik
- +
178,88 zł

Parametry techniczne

Więcej informacji
Ilość szt. w opakowaniu: 1

Opis produktu

Wykonywanie izolacji przeciwwilgociowych wewnątrz budynków na powierzchniach narażonych na zawilgocenie lub okresowy kontakt z wodą, nienarażonych na podciąganie wilgoci z podłoża. Mapegum WPS może być stosowany na każdym rodzaju podłoża: płytach kartonowo-gipsowych, tynkach gipsowych, tynkach tradycyjnych, wylewkach cementowych i anhydrytowych, ścianach z bloczków gazobetonowych, płytach drewnianych, wiórowych i OSB, starych okładzinach ceramicznych i z kamienia naturalnego. Mapegum WPS zabezpiecza przed wilgocią ściany, posadzki i sufity w pomieszczeniach mokrych, tj. kuchnie, łazienki itp. Powinien być stosowany przed ułożeniem okładziny ceramicznej lub kamienia naturalnego.

Mapegum – płynna folia do hydroizolacji

Hydroizolacja jest jedną z najważniejszych czynności wykonania trwałej aranżacji z wykorzystaniem płytek. Odpowiednie zabezpieczenie przed wilgocią może mieć kluczowe znaczenie w wieloletnim i bezproblemowym użytkowaniu płytek ceramicznych i kamiennych. Zadaniem foli izolacyjnej jest zabezpieczenie budynku przed niekorzystnym wpływem wody. W związku z tym warstwa zabezpieczająca może pełnić dwojaką funkcję – przeciwwodną lub przeciwwilgociową.

Płynna folia Mapei Mapegum jest produktem gotowym do użycia zaraz po otwarciu. Należy ją jednak przed użyciem przemieszać. Ogromną zaletą tego produktu jest konsystencja tiksotropowa. Sprawia ona, że nawet nakładając folię w płynie na ścianę, nie musimy obawiać się o to, że substancja zacznie spływać. Ułatwia to także rozprowadzanie foli na podłodze. Mapei Mapegum to produkt szybkoschnący, co jeszcze bardziej wpływa na prostotę i komfort w nakładaniu tej folii w płynie. Szybko odparowująca woda zmienia warstwę hydroizolacji w elastyczną folię. Dzięki jej konsystencji nie potrzeba żadnych dodatkowych łączników mechanicznych.

Zastosowanie hydroizolacji może w przyszłości zaoszczędzić wielu problemów, a także kosztów. Nie jednokrotnie zdarzają się wady i błędy konstrukcyjne, które powodują wejście wilgoci do wnętrza przez posadzki i ściany. Jeśli klej będzie miał stały kontakt z wilgocią, to po pewnym czasie straci on swoje właściwości, a płytki zwyczajnie odpadną. Rolą foli w płynie jest niedopuszczenie do takiej sytuacji. Niewielki koszt i trochę pracy przy hydroizolacji jest w stanie w przyszłości oszczędzić dużych wydatków i niemałych kłopotów.

Pamiętaj, że hydroizolacja to jedno, jednak, aby cała aranżacja była trwała, należy dobrać odpowiednie płytki i, co ważne, także klej, który spełni wszystkie wymagania. Idealnym klejem do wnętrz jest klej do płytek Mapei Adesilex P9. To spoiwo charakteryzuje się najlepszymi właściwościami czepnymi, dzięki zastosowaniu cementu 52,5 R. Dodatkowo spora ilość żywic w składzie tego produktu sprawia, że klej jest także elastyczny.


KLINK – KORZYSTNE ZAKUPY

Z nami dobrze zbudujesz i wyremontujesz
 

SZEROKA OFERTA

Największy wybór kamieni naturalnychKolekcje z całego świataBezpośredni importer

 

WIEDZA I DOŚWIADCZENIE

Ogólnokrajowa sieć punktów handlowychFachowe doradztwoPonad 25 lat na rynku

 

PEWNA DOSTAWA

Bezpieczne przesyłki paletoweDostawy na terenie całego krajuMożliwy odbiór osobisty w wybranych magazynach

 

WYGODNE PŁATNOŚCI

Szybkie płatności onlineWysyłki za pobraniemPłatność przy odbiorze osobistym