Klej elastyczny Adesilex P9 biały 25 kg

84

Klej elastyczny Adesilex P9 biały 25 kg

Cementowa zaprawa klejąca do płytek ceramicznych, gresowych i kamienia.

84,00 zł
Kod: 01399
Stan magazynowy:W magazynie
Wysyłka: od 2 do 5 dni roboczych
Dostawa: zobacz cennik
- +
84,00 zł

Parametry techniczne

Więcej informacji
Ilość szt. w opakowaniu: 1
Brand: Mapei

Opis produktu

Klej na zewnątrz i wewnątrz budynków do płytek ceramicznych i mozaiki ceramicznej, płytek gresowych i kamienia naturalnego - granitu, marmuru, kwarctytu, łupka, trawertynu i wapienia (niewrażliwego na wilgoć) na podłogach, ścianach i sufitach, na podłożach tradycyjnych, tj. na tynki i posadzki cementowe i cementowo-wapienne, podkłady z ogrzewaniem podłogowym, ściany z bloczków i płyt kartonowo-gipsowych, tynki gipsowe jednowarstwowe, powłoki hydroizolacyjne Mapelastic, Mapelastic Smart lub Mapegum WPS, a także stare okładziny ceramiczne, o ile są mocne, stabilne i czyste.

 

Mapei Adesilex P9 – biały

 

Klej Mapei Adesilex P9 jest jednym z najczęściej wybieranych produktów tej marki. Jest to kompromis pomiędzy wysoką ceną profesjonalnych klejów z najwyższej półki, a jakością, która niemal im dorównuje.

 

Opisywany klej do płytek charakteryzuje się bardzo dobrymi właściwościami. Przede wszystkim do produkcji kleju Adesilex P9 został użyty cement o klasie wytrzymałości 52,5 R. Jest to cement najwyższej jakości, który jest wykorzystywany w najlepszych produktach, takich jak klej Mapei Ultralite S2. Rodzaj cementu wykorzystanego do tego kleju,  wyróżnia go wśród produktów w podobnej cenie, które jednak zawierają cement klasy 42,5R, a czasem nawet 32,5 R.

 

W swoim składzie P9 posiada także sporą ilość żywicy, która bezpośrednio wpływa na cechę elastyczności. W dzisiejszych czasach, kiedy standardowy rozmiar płytek to 30 × 60 cm, kleje muszą zawierać żywicę. Aby dokładnie zrozumieć, dlaczego klej musi być elastyczny, warto wiedzieć, że płyty wielkoformatowe ze spieku kwarcowego w rozmiarze 300 × 100 cm wystawione na wpływ warunków zewnętrznych potrafią się rozszerzyć nawet o 1,5 mm! W przypadku kiedy klej nie były elastyczny, bardzo szybko straciłby swoje właściwości czepne, a płyta albo by odpadła, albo pękła.

 

Zastosowanie kleju Adesilex P9

 

Produkt Adesilex P9 jest spoiwem wszechstronnym, jednak nie nadaje się do wszystkiego. Kierując się radami ekspertów oraz techników firmy Mapei, ten produkt można stosować wewnątrz do płytek ceramicznych, gresowych oraz kamiennych, ale tylko tych o niskiej nasiąkliwości. Kamienie naturalne charakteryzujące się niską nasiąkliwością to granity, łupki oraz bazalty. Do każdego z nich możesz zastosować klej Mapei P9. Jednak ten klej nie jest polecany do płyt wielkoformatowych, kamieni naturalnych o wysokiej nasiąkliwości, takich jak marmur, trawertyn oraz wapień, a także nie powinno się go stosować na zewnątrz. W wielu przypadkach klej Adesilex P9 stosowany na zewnątrz zda egzamin, jednak nie zawsze. Sugerując się radami ekspertów w tej dziedzinie, na realizacje zewnętrzne warto zainwestować troszkę więcej w produkt jakim jest Mapei Ultralite S2. We wspomnianym produkcie wykorzystuje się dużo większą ilość żywicy, a to bezpośrednio polepsza parametry techniczne kleju, niestety też wpływa na cenę.

 

Zalety Mapei P9

 

Niewątpliwą zaletą tego produktu jest koszt. Jak na klej o takich dobrych parametrach, można go kupić w bardzo okazyjnej cenie. Pozwala on na montaż praktycznie całej gamy płytek podłogowych i ściennych, z wyjątkiem wielkoformatowych oraz niektórych kamieni naturalnych. Czas schnięcia otwartego to 30 minut. W tym czasie możemy spokojnie ułożyć płytki oraz wprowadzić wszystkie poprawki na poziomie. Zamontowane płytki już po 24 godzinach od przyklejenia na podłodze nadają się do użytkowania pieszego, a po 14 dniach klej może przyjąć pełne obciążenie. Ogromną zaletą tego produktu jest to, że charakteryzuje się on bardzo dobrą przyczepnością, dzięki użyciu cementu klasy 52,5 R. Dzięki temu możemy zacząć montaż płytek na ścianach od samej góry bez obaw, że będą nam spadać.

 

Przed wyborem kleju warto zapytać o radę. Klej jest bardzo istotnym elementem każdej realizacji, a zwłaszcza projektów trudnych technicznie, w których wykorzystuje się trudny materiał, taki jak marmur, lub są to realizacje zewnętrzne. Jeśli do końca nie wiesz, który klej najlepiej się sprawdzi, to koniecznie do nas zadzwoń. Doradzimy Ci co wybrać, tak abyś miał gwarancję, że płytki nie odpadną po roku czy dwóch.

 

Dane techniczne:
Maksymalny czas użytkowania: około 8 godzin
Czas schnięcia otwartego: powyżej 30 minut
Spoinowanie:
– na ścianach: po 4-8 godzinach
– na podłogach: po 24 godzinach
Obciążenie ruchem pieszym: po około 24 godzinach
Pełne obciążenie: po około 14 dniach.
Nakładanie: pacą zębatą nr 4, 5 lub 6

 

Zużycie: 2-5 kg/m²

 

KLINK – KORZYSTNE ZAKUPY

Z nami dobrze zbudujesz i wyremontujesz
 

SZEROKA OFERTA

Największy wybór kamieni naturalnych. Kolekcje z całego świata. Bezpośredni importer.

 

WIEDZA I DOŚWIADCZENIE

Ogólnokrajowa sieć punktów handlowych. Fachowe doradztwo. 30 lat na rynku.

 

PEWNA DOSTAWA

Bezpieczne przesyłki paletowe. Dostawy na terenie całego kraju. Możliwy odbiór osobisty w wybranych magazynach.

 

WYGODNE PŁATNOŚCI

Szybkie płatności online. Wysyłki za pobraniem. Płatność przy odbiorze osobistym.