- Znajdź sklep
- Zadaj pytanie
- Wyceń swój projekt
- Zamówienia internetowe: +48 695 880 104
Porady
Tytułowe płytki ceramiczne są jednym z tych materiałów, który nawet w niewielkiej ilości we wnętrzu robi niesamowite wrażenie. Wykorzystuje się je zarówno na podłogi, jak i ściany. Można za ich pomocą wykonać całą ścianę lub tylko jej element, podobnie jest w przypadku podłóg. Mimo że nie jest to najtańszy materiał w montażu, to jest wart większego, jednorazowego wydatku.
Szary kolor jest modny, pasuje do wszystkiego, nie brudzi się i jest obecny w wielu dekoracjach i materiałach, wśród których możemy przebierać. Nic dziwnego, że szare płytki podłogowe i ścienne są najczęściej wybierane nie tylko przez prywatnych inwestorów, ale także przez projektantów wnętrz.
Jednym z najtrudniejszych miejsc do aranżacji jest panel na ścianie między meblami kuchennymi. Przede wszystkim możliwości, sposobów i różnorodnych materiałów, które nadają się w to konkretne miejsce, jest całe mnóstwo. Od płytek ceramicznych, klinkieru, poprzez lacobel z naklejanymi na niego zdjęciami, kamień naturalny, mozaiki, kończąc na gresach czy cegiełkach.
Wiele osób korzystających z usług architekta wnętrz nie wie, czego może się spodziewać, za co płaci, a także, czego może wymagać. Dotyczy to zwłaszcza ludzi, którzy podejmują współpracę z projektantem pierwszy raz.
Zapotrzebowanie na płytki będzie różne w zależności od kilku czynników. Dużo zależy od tego, jakie pomieszczenie będzie aranżowane. Jeśli mamy pokój składający się tylko z czterech ścian, bez winkli, załamań i krzywizn, i kładziemy płytki tradycyjnie lub płytki kwadratowe, to wyliczenie potrzebnych materiałów jest stosunkowo proste.