Białe wnętrza prezentują się bardzo elegancko. Jasna kolorystyka sprawia także, że wydają się one większe i jaśniejsze. Nic więc dziwnego, że wiele osób decyduje się na urządzenie swojej kuchni właśnie w takich kolorach. Biel bardzo dobrze współgra nie tylko z bielą, ale jest także bardzo dobrym tłem, dla innych, bardziej wyrazistych kolorów. Stwarza ona możliwości dobierania najróżniejszych dekoracji, a także dodatków. Białe meble kuchenne i ściany pozwalają też na eksperymenty z wykończeniem podłogi. Warto więc wiedzieć, jakie płytki najlepiej się sprawdzą w białych kuchniach.

Jasna kuchnia w płytkach: jak dobrać rozmiar i format płytek do białej kuchni?

Na rynku dostępne są płytki w bardzo różnych rozmiarach i kształtach. Warto więc sprawdzić jakie rozwiązanie będzie najlepsze w białej kuchni. Białe kafelki do kuchni dostępne są w różnych rozmiarach, dzięki czemu z łatwością można nimi wyłożyć różne powierzchnie. Kuchnia biała połysk lub kuchnia biała mat będą się najlepiej prezentowały w zestawieniu z dużymi kwadratowym płytkami. 

Kuchnia biała z drewnem będzie się bardzo dobrze prezentowała z kafelkami imitującymi drewno. Mogą mieć one formę wąskich, podłużnych prostokątów. Decydując się na stylizację taką jak biało szara kuchnia, można postawić na duże, kwadratowe płytki. Dzięki temu efekt będzie łudząco przypominał tafle betonu. 

Biała kuchnia, czyli prostota i elegancja w jednym

Biała kuchnia, czyli prostota i elegancja w jednym. Jaki rodzaj płytek wybrać do białej kuchni?

Biała kuchnia z szarym blatem, a biała kuchnia z czarnym blatem to niezwykle klasyczne połączenia, które cieszą się niesłabnącą popularnością zwłaszcza w nowoczesnych domach. W takiej sytuacji można dobrać do niej płytki marmurowe, które dodadzą jeszcze większej elegancji.

Biała kuchnia nowoczesna musi być urządzona z dbałością o każdy detal. Aby to było możliwe, należy także zastanowić się, co między szafkami w białej kuchni. W sklepach dostępne są różne rodzaje płytek nad frontem. Można wybrać egzemplarze podobne do tych znajdujących się na podłodze lub postawić na coś totalnie innego.

Kiedy kuchnię łączy się z salonem, warto także postawić na inny rodzaj kafelków, które pozwolą na spójne połączenie obu pomieszczeń. Kuchnia biała mat może zostać zestawiona z czarnymi kafelkami na pograniczu obu sfer. 

Biała lakierowana kuchnia - jak dobrać kolor płytek do mebli kuchennych?

Kuchnia biała z drewnem inspiracje powinny też dotyczyć koloru płytek. Biel wcale nie musi być nudna i można ją przełamać naprawdę wieloma barwami. Biała kuchnia z czarnym blatem będzie się świetnie prezentowała w połączeniu z białymi lub szarym płytkami. Z kolei biała kuchnia z drewnianym blatem może być połączona z bardziej odważnym rozwiązaniami kolorystycznymi lub stonowanymi,

Płytki marmurowe – luksusowe wykończenie białej kuchni. Na jakie odcienie marmuru się zdecydować?

Marmur to bardzo interesujący materiał. Jego zastosowanie we wnętrzach sprawia, że od razu prezentują się one bardziej elegancko i luksusowo. Marmurowe płytki do białej kuchni na ścianę mogą mieć odcienie białe i czarne. Są to najbardziej klasyczne rozwiązania. Jednak oprócz nich dobrze będą się także prezentowały wszelkie domieszki szarego, beżowego, zielonego, czy złotego. 

Płytki marmurowe – luksusowe wykończenie białej kuchni

Płytki drewnopodobne - ciepły akcent w białym wnętrzu. Jaki rodzaj drewna będzie najlepiej pasować do białej kuchni?

W kuchni można zastosować różne rodzaje tradycyjnych płytek ceramicznych i białe kafelki do kuchni. Jednak cieplejszym akcentem będzie drewno. Wyróżnić można zarówno różne rodzaje jak i gatunki drewna. W białej kuchni zdecydowanie lepiej sprawdzą się te ciemniejsze rozwiązania np. dęby, sosny czy jesiony. 

Przełamanie monotonii i nudy. Płytki z motywem geometrycznym, czyli nowoczesne rozwiązanie do białej kuchni

Kuchnia biała inspiracje pozwala także osiągnąć niezwykle interesujące i żywe efekty we wnętrzach np. wykorzystując geometryczne motywy i mozaiki. Decydując się na taki krok, można bardziej eksperymentować z kolorami, a także wzorami. Możliwości jest naprawdę dużo, a jednym ograniczeniem jest wyobraźnia. 

Czy płytki imitujące beton to dobre połączenie z białą kuchnią?

W ostatnim czasie bardzo często we wnętrzach przemyca się surowe, betonowe elementy. Jest to sposób na podbicie elegancki i prostoty. Także w kuchni można postawić na tego typu płytki. Kuchnia biała z drewnem w połączeniu z betonem będzie się prezentowała świetnie i przytulnie. Jest to dobry pomysł zarówno dla wnętrz nowoczesnych jak i bardziej klasycznych.