Łazienka inspiracje to hasło, które pomoże Ci odnaleźć swoją koncepcję na wystrój pomieszczenia, połączoną z modnymi kolorami i wzorami. Twoja łazienka może stać się pomieszczeniem pięknym i funkcjonalnym, niezależnie od wybranego przez Ciebie stylu aranżacyjnego.

Aranżacyjne nowości: jakie style, kolory i materiały będą na topie w 2023 roku?

Rok 2023 przyniesie wiele kontynuacji trendów, które funkcjonowały w 2022 roku oraz nowości, dzięki którym we wnętrzach pojawia się wyjątkowe rozwiązania. Wśród najmodniejszych trendów znajdą się połączenia kontrastowe kolorów, użycie ponadczasowych materiałów, takich jak drewno, metal, ceramika, proste, geometryczne kształty zarówno na płytkach, jak i w postaci akcesoriów oraz kolory ziemi. Bardzo często będą pojawiały się beże, brązy, biel, oliwkowy odcień zieleni, kolor brzoskwiniowy i morski. Modne będą podświetlane na całym obwodzie lustra, wanny wolnostojące, minimalistyczne kinkiety oraz metalowe dodatki w kolorze szampańskiego złota. Dla miłośników ciemnych odcieni, modny będzie kolor antracyt i aranżacje total color w tym odcieniu. 

Loftowy minimalizm czy luksus w stylu glamour? Jakie odcienie płytek będą najlepsze?

W 2023 roku styl glamour ustąpi miejsca aranżacjom minimalistycznym. Zarówno mała łazienka z prysznicem, jak i aranżacje łazienek przestronnych cechował będzie loftowy minimalizm w doborze kolorów i detali. Łazienka z prysznicem koniecznie musi zostać wyposażona w kabinę o konstrukcji bezramowej, a armatura powinna zostać dopasowana w kolorze antracytu. Jeśli cenisz eleganckie rozwiązania i bliżej Ci do stylu glamour, koniecznie wybierz koncepcję łazienki z wanną wolnostojącą oraz armaturą w odcieniu szampańskiego złota. Brakuje Ci pomysłów? Czerp inspiracje z gotowych projektów łazienki z prysznicem. Nowoczesne łazienki wymagają zastosowania najnowszych trendów. Płytki na 2023 rok to wciąż wzór lastryko, a także płytki drewnopodobne, układane w jodełkę. Wciąż w modzie będą płytki białe. 

lazienka-z-prysznicem-i-bialymi-plytkami.jpg

Projekty łazienek z wykorzystaniem płytek drewnopodobnych - naturalny Skandynawski klimat w twoim domu

Biel, drewno, odcienie beżu oraz rośliny, ułożone na parapecie to kwintesencja stylu skandynawskiego, który od wielu lat rządzi w aranżacjach łazienek, kuchni, salonów i sypialni. Skandynawska łazienka na poddaszu z wanną może stać się oazą relaksu, jeśli do bieli i drewna dołożysz dodatki w ciepłym kolorze. Sprawdzą się nie tylko brązy i beże oraz zielone elementy, ale najmodniejszy w aranżacjach kolor brzoskwiniowy. Możesz stworzyć z nim total look, ale zwróć uwagę na kontrast roku, czyli zestawienie z kolorem morskim. Łazienki z wanną  i prysznicem tworzą ogromne możliwości aranżacji. Możesz aranżować je na mnóstwo sposobów

Modna łazienka: ciekawe i funkcjonalne rozwiązania w armaturze łazienkowej

Armatura łazienkowa pomaga uzyskać wyjątkowy efekt aranżacyjny i stanowi doskonały sposób na podkreślenie wybranego stylu, jak w koncepcji eklektycznej. W niewielkiej łazience w bloku warto wybierać jednocześnie modne, jak i funkcjonalne rozwiązania. Aranżacja małej łazienki z prysznicem wymaga zastosowania jasnych odcieni, odbijających światło. Świetnie sprawdzają się modne, duże, okrągłe lustra i sanitariaty o zaokrąglonych krawędziach. Projekty łazienek z prysznicem pozwalają zyskać wygodną, przestronną strefę higieny i relaksu. Estetyczne i funkcjonalne łazienki szybko nie wyjdą z mody.

mala-jasna-lazienka-z-okraglym-lustrem-i-zaokraglona-armatura.jpg

Trendy 2023 w projektowaniu: jakie wzory płytek wybrać, aby uzyskać modny i klimatyczny wystrój?

Oprócz wciąż modnych płytek lastryko, nowoczesna łazienka z wanną powinna zyskać wyjątkowe, efektowne płytki wykończone w wysokim połysku. Najmodniejsza będzie szklana tafla czyli płytki, tworzące modne i funkcjonalne rozwiązania. Zarówno łazienka na poddaszu z wanną, jak i mała łazienka w bloku mogą być pomieszczeniami wygodnymi, klimatycznymi i urządzonymi modnie. Aranżacje oświetlenia łazienki pozwalają wydobyć z wnętrza wyjątkowy potencjał. Z kolei małe łazienki aranżacje powinny być modelowane kolorami, teksturami i światłem, by optycznie zyskać przestrzeń. 

Najnowsze trendy w aranżacji łazienek 2023 – zobacz przykładowe inspiracje z najlepszymi płytkami

Najnowsze inspiracje i sposoby projektowania łazienki pozwalają skusić się na ponadczasowe kolory ziemi, kontrasty ze stylu minimalistycznego lub stonowane, ale wyraziste kolory (brzoskwiniowy, morski, oliwkowy). Wszystkie te trendy sprawiają, że każdy wybierze inspirację dla siebie. Łazienka pod skosem musi zostać zaplanowana zdecydowanie odmiennie od małej łazienki w bloku. W każdym wnętrzu możesz stworzyć modną łazienkę marzeń, niezależnie od tego, czy zdecydujesz się utrzymać ją w ponadczasowych, stonowanych szarościach i drewnie czy też w czarno-białym stylu hotelowym. Niezależnie od tego, czy musisz zaadaptować w łazience skosy czy dużą przestrzeń, zgodność z trendami powinna być widoczna.