Gres

Gres, ceramika, terakota – czym się różnią? Jakie mają zalety i wady?
Każdy materiał budowlany i dekoracyjny wyróżnia się czymś, dzięki czemu możemy powiedzieć o nim, że jest wyjątkowy. Może to być jedna z jego zalet lub wad, ponieważ wszystko na świecie ma swoje plusy i minusy. Jeśli chcesz poznać wszystkie cechy gresu, terakoty oraz płytek ceramicznych, to koniecznie przeczytaj ten artykuł, a podjęcie decyzji o tym, który z nich wybrać, będzie łatwiejsze.
Czytaj więcejGres, ceramika, terakota – czym się różnią? Jakie mają zalety i wady?
Szkliwione, matowe czy polerowane – zastosowania płytek gresowych. Modne aranżacje z płytek rektyfikowanych.
Płytki gresowe występują w różnych wykończeniach, dzięki czemu mogą spełniać wiele różnych zadań. Płytki matowe nie są tak śliskie jak polerowane czy szkliwione, lepiej sprawdzą się na tarasach i w łazienkach, ale nieco trudniej je umyć. W przypadku gresu polerowanego utrzymanie czystości jest banalne, jednak te płytki nie nadają się na tarasy, gdzie w czasie deszczu czy mrozu będą bardzo śliskie. Jeśli nie możesz się zdecydować, który materiał wybrać na posadzki, to trafiłeś w dobre miejsce – dokładnie opisujemy płytki gresowe oraz ich zastosowanie.
Czytaj więcejSzkliwione, matowe czy polerowane – zastosowania płytek gresowych. Modne aranżacje z płytek rektyfikowanych.
Gresy - polerowane, matowe i lappato i ich antypoślizgowość

Płytki porcelanowe to uniwersalne i piękne wykończenie dla każdej przestrzeni. Dzięki bogatej kolorystyce, wzornictwie i różnorodności tekstury stanowią szeroki wachlarz możliwości w projektowaniu i upiększaniu wewnętrznej aranżacji domu, mieszkania, a także zewnętrznych wykończeń balkonu, tarasu, ogrodu itp. W zależności od technologii produkcji i designu płytki gresowe posiadają swoje parametry techniczne, w tym klasę antypoślizgową. Ponieważ każdy z nas powinien dbać o bezpieczeństwo w tych poradach skoncentrujemy się na tym aspekcie.

Czytaj więcejGresy - polerowane, matowe i lappato i ich antypoślizgowość
Gres - rodzaje i różnice w gatunkach

Najważniejsze, że różnice ustalane są przez producenta i nie są objęte żadną międzynarodową normą - PN-EN 14 411 odnosi się tylko do właściwości jakie powinny spełniać płytki ceramiczne I gatunku. Dzięki tej normie mamy pewność, że różnice w długości boków płytek w jednej paczce mogą wynosić do 0,5% długości boku, a krzywizna powierzchni nie może przekroczyć 0,5% długości brzegu lub długości przekątnej. Odnośnie drugiego i trzeciego gatunku, kryteria mogą być inne u różnych producentów. Opinie klientów, którzy myślą, że I i II gatunek różni się tylko ceną jest błędne i wyjaśnimy to w dalszej części porad.

Czytaj więcejGres - rodzaje i różnice w gatunkach
Sposoby układania płytek tarasowych

Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że płytki można ułożyć bezpośrednio na trawie. Jest to doskonałe rozwiązanie przede wszystkim dla tych osób, które chcą wydzielić oddzielne miejsce do relaksu albo wspólnych posiłków. Płytki ułożone bezpośrednio na trawie to również znakomity sposób na stworzenie oryginalnego i pomysłowego szlaku komunikacyjnego. Nietuzinkowa ścieżka będzie doskonale łączyć mieszkanie z placem zabaw albo miejscem do grilowania. 

Czytaj więcejSposoby układania płytek tarasowych

Elementy 91 do 95 95 całkowita

Pokaż na stronę