Porady

Najczęstsze pytania do projektantów wnętrz dotyczące aranżacji
Wiele osób korzystających z usług architekta wnętrz nie wie, czego może się spodziewać, za co płaci, a także, czego może wymagać. Dotyczy to zwłaszcza ludzi, którzy podejmują współpracę z projektantem pierwszy raz.
Czytaj więcejNajczęstsze pytania do projektantów wnętrz dotyczące aranżacji
Jak obliczyć potrzebną ilość płytek i fugi? Kalkulator płytek ceramicznych

Zapotrzebowanie na płytki będzie różne w zależności od kilku czynników. Dużo zależy od tego, jakie pomieszczenie będzie aranżowane. Jeśli mamy pokój składający się tylko z czterech ścian, bez winkli, załamań i krzywizn, i kładziemy płytki tradycyjnie lub płytki kwadratowe, to wyliczenie potrzebnych materiałów jest stosunkowo proste.

Czytaj więcejJak obliczyć potrzebną ilość płytek i fugi? Kalkulator płytek ceramicznych
Połączenie salonu z kuchnią w płytkach – estetyka i funkcjonalność

Jeszcze 20–30 lat temu standardem było dzielenie pomieszczeń. Im w domu było ich więcej, tym lepiej. Dzisiaj odchodzi się od takiego stylu. W modzie są duże pomieszczenia, dokładnie takie, jak we wnętrzach industrialnych. Patrząc na projekty domów jednorodzinnych, możemy zauważyć, że w prawie każdym z nich jest aneks kuchenny.

Czytaj więcejPołączenie salonu z kuchnią w płytkach – estetyka i funkcjonalność
Klej do płytek ceramicznych, gresu i kamienia naturalnego – jaki klej wybrać?

Wybór kleju do płytek podłogowych i tych montowanych wydaje się prosty. Ale czy jest tak na pewno? Sprawdź jaki klej wybrać i na co zwrócić uwagę tak, żeby mieć stuprocentową gwarancję trwałości.

Czytaj więcejKlej do płytek ceramicznych, gresu i kamienia naturalnego – jaki klej wybrać?
Cokół – piękne wykończenie każdej podłogi
Cokół jest rodzajem listwy przypodłogowej, jednak najczęściej jest on nieco od niej wyższy oraz produkowany z innych materiałów. Listwa i cokół mają to samo zadanie, a jest nim zakrycie łączenia podłogi ze ścianą. Pozwala to zakryć szczelinę dylatacyjną, zabezpieczyć ściany przed zabrudzeniami związanymi z utrzymaniem czystości podłóg, obijaniem ścian w dolnej części, a w niektórych przypadkach cokoliki pozwalają ukryć kable i przewody.
Czytaj więcejCokół – piękne wykończenie każdej podłogi
Jaki kamień wybrać na ścianę a jaki na podłogę do wnętrza w stylu skandynawskim?

Styl skandynawski jest obecnie jedną z najpopularniejszych aranżacji domów i mieszkań. Cechuje się pewną dozą surowości w połączeniu z rodzinnym wnętrzem. Z jednej strony wystrój jest w stonowanych kolorach, chociaż nie tak chłodnych jak w stylu nowoczesnym, a z drugiej strony jako dekoracje często służą przedmioty związane z historią rodziny – porcelana po babci, portrety dziadków czy wiekowe krzesła przekazywane z pokolenia na pokolenie.

Czytaj więcejJaki kamień wybrać na ścianę a jaki na podłogę do wnętrza w stylu skandynawskim?

Elementy 217 do 222 235 całkowita

Pokaż na stronę