Odpowiedni klej do płytek ściennych i podłogowych to podstawowy produkt, którego będziemy potrzebować przy montażu płytek gresowych, ceramicznych czy tych z kamienia naturalnego. Stawiając na dobrej jakości klej do płytek, możemy mieć gwarancję stałej realizacji na długie lata. A w przypadku płytek kamiennych zapobiec wykwitom.

Na rynku możemy spotkać wiele firm oferujących różnego typu kleje do płytek, jednak warto podjeść do tematu z głową i nie sugerować się wyłącznie ceną. Kupując drogie kafelki, nie warto oszczędzać na kleju do płytek, ponieważ możemy niemiło się zaskoczyć. Należy znaleźć taki produkt, który spełnia nasze wymagania, będzie odpowiedni do rodzaju naszych płytek, a do tego będzie niezawodny!

Jak przygotować podłoże przed położeniem płytek ściennych i podłogowych?

Zacznijmy jednak od początku i zastanówmy się, jak przygotować nasze podłoże przed przyklejeniem do niego płytek, ponieważ jeśli chcemy, aby wybrane przez nas płytki gresowe, ceramiczne czy kamienne zostały trwale i solidnie przyklejone, nie możemy pominąć tak ważnego aspektu. Źle przygotowane podłoże może po czasie spowodować odklejanie się i pękanie płytek. Aby nasze podłoże spełniało nasze oczekiwania, należy je starannie oczyścić, usunąć nierówności i zagruntować całą powierzchnię.

kleje i podkłady do płytek

Jakie właściwości powinien posiadać dobry klej do płytek ściennych i podłogowych?

Kleje do płytek służą do mocowania ich do podłoża. Jednak klej klejowi nie równy, a ilość dostępnych propozycji na rynku utrudnia wybór. Dlatego warto zaznajomić się z właściwościami, które powinien mieć każdy dobry klej do płytek.

Po pierwsze – przyczepność. Jest to podstawowa cecha każdego kleju do płytek ściennych i podłogowych. Kleje dzielimy na dwie klasy przyczepności: C1 – klej normalnie wiążący oraz C2 – klej do płytek o podwyższonych parametrach.

Po drugie – odkształcalność. Jest to podatność kleju na deformację, która zachodzi pod wpływem naprężenia między płytkami a powierzchnią układania. Elastyczne kleje są niezastąpionym produktem przy trudniejszych aranżacjach np. przy nieodpowiedniej nawierzchni montażowej lub płytkach wielkoformatowych.

Po trzecie – mrozoodporność. Ta cecha informuje nas o tym, czy dany klej odporny jest na długotrwały wpływ ujemnych temperatur. Aspekt ten jest bardzo istotny przy montażach zewnętrznych. W tym wypadku zdecydowanie nie powinniśmy oszczędzać i postawić na produkt do zadań specjalnych.

klejenie płytek na cokole

Po czwarte – czas wiązania. Jest to ważny aspekt ze względów praktycznych. Szybkie korzystanie z posadzki umożliwi klej do płytek szybkoschnący, na który warto się zdecydować np. przy montażu płytek na schody czy korytarz. Jeśli zdecydujemy się na standardowy klej, będzie on potrzebował średnio 24 godziny na wyschnięcie.

Elastyczny klej do płytek – klej odkształcalny

Elastyczny klej do płytek ściennych i podłogowych, np. Mapei Adesilex P9 lub Ultralite S2 Quick, to idealne rozwiązanie przy trudniejszych montażach. Doskonale sprawdzi się momencie, gdy powierzchnia montażu nie jest najlepsza. Również w przypadku trudnego materiału do montażu, jakim są np. płytki z łupku surowo łupanego, warto postawić na odpowiedni klej odkształcalny. Jest to doskonały klej pod płytki wielkoformatowe, marmury, spieki kwarcowe.

Elastyczny, odkształcalny klej do płytek o wysokich parametrach technicznych i dobrych właściwościach pozwoli nam przykleić płytki ścienne lub podłogowe nawet do najtrudniejszych powierzchni.

Klej do płytek to element, na którym nie warto oszczędzać, ponieważ, aby zapewnić sobie trwałość materiałów na długie lata, warto postawić na produkt najwyższej jakości.

Najlepszy klej do płytek – nasze propozycje

Mimo dostępności wielu różnych klejów do płytek niezmiennie od lat największą popularnością cieszy się kilka propozycji, którym trudno dorównać pod wieloma względami.

Pierwszy klej, który zachwalany jest dzięki swoim niesamowitym właściwościom to Mapei P9 Adesilex. Produkt ten zachwycił wielu klientów swoją jakością, która dorównuje produktom z najwyższej półki cenowej. Niewątpliwie największą zaletą tego kleju do płytek jest niezwykle atrakcyjna cena. Klej Mapei P9 Adesilex nadaje się do klejenia praktycznie wszystkich rodzajów płytek podłogowych i ściennych, oprócz płytek wielkoformatowych i niektórych kamieni.

klejenie płytek na posadzce salonu

Rozwiązaniem dla płytek wielkoformatowych, ale nie tylko dla nich, będzie elastyczny klej do płytek Mapei S2 Ultralite. Produkt ten posiada wysokie parametry, jest łatwy w nakładaniu oraz bardzo wydajny. Klej do płytek Mapei S2 Ultralite doskonale nada się do płytek ceramicznych każdego rodzaju i formatu, kamienia naturalnego oraz cienkich płytek gresowych i spieków kwarcowych.

Zakupu kleju do płytek należy dokonać w sprawdzonym miejscu. Kleje do płytek są bardzo wrażliwe na działanie temperatur oraz wilgoci. Źle przechowywany klej straci swoje właściwości i nie będzie działał. Dlatego warto postawić na sklep, który odpowiednio przechowuje swoje produkty i ściąga je bezpośrednio od producenta. Nasz sklep firmowy Klink.pl oferuje kleje do płytek Mapei sprowadzone bezpośrednio od producenta. Wszystkie produkty przechowywane są w pomieszczeniach do tego przeznaczonych. Z tego względu warto odwiedzić na naszej stronie zakładkę z klejami i zakupić dobrze zabezpieczony towar.