Nowoczesne wnętrza łazienkowe zrewolucjonizowały wiele stosowanych do tej pory rozwiązań. Jednym z innowacyjnych sposobów jest schowanie rur za pomocą jednego elementu instalacyjnego, czyli tzw. stelaża podtynkowego. Od kiedy takie rozwiązanie zagościło w naszych łazienkach, powstało mnóstwo propozycji na stworzenie ciekawego projektu obudowy tego miejsca.

Gdy decydujemy się na stelaż w łazience, nasz najczęstszy wybór pada na wykonanie zabudowy do WC na bazie płyt gipsowo–kartonowych. Takie rozwiązanie pozwala nam na wyłożenie powierzchni obudowy płytkami ceramicznymi, kamieniem naturalnym czy fornirem. Możemy pozwolić sobie na wiele możliwości wykończenia obudowy stelaża, wszystko zależy od naszych oczekiwań i pomysłu na aranżację łazienki.

Stelaż do WC – od czego zacząć?

Zastosowanie stelaża WC w łazience to nie tylko ładniejszy wygląd łazienki, ale również większa praktyczność. Dzięki takiemu rozwiązaniu schowamy nieatrakcyjne elementy ubikacji, a także znacząco wyciszymy pracę całego urządzenia sanitarnego. Nasza łazienka będzie również lepiej zagospodarowana, gdyż możemy zyskać np. dodatkową półkę. Zanim jednak przystąpimy do wykonania zabudowy, warto zadbać o kilka rzeczy. Przede wszystkim odpowiednie wymierzenie powierzchni – powinniśmy sprawdzić wszystkie elementy konstrukcji, zbiorniki, spłuczki oraz inne części, a następnie wymierzyć odpowiedni wymiar całej zabudowy. Stała obudowa geberitu wymaga dokładnego sprawdzenia całej instalacji przed montażem. Warto również sprawdzić szczelność instalacji wodnej. Dodatkowo ważna jest wolna przestrzeń, a im jest jej więcej, tym lepiej i wygodniej. Dokładne oszacowanie wymiarów jest bardzo istotne, gdyż błąd na etapie montażu może być trudny do naprawienia w późniejszym czasie.

płytki na wc

Gdy wszystkie techniczne elementy montażu mamy za sobą, możemy przejść do materiałów na obudowę stelaża. Zdecydowanie najciekawszą propozycją będą płytki łazienkowe – płytki kamienne, płytki granitowe lub płytki imitujące marmur.

Jak obudować stelaż WC? Płytki łazienkowe, płytki kamienne

Stelaż do zabudowy WC może być ciekawym elementem łazienki, a zarazem ozdobą samą w sobie. Do wyboru mamy różne możliwości jego wykończenia, a oprócz tego różne propozycje płytek łazienkowych, których możemy użyć do obudowy. Najprostszym rozwiązaniem jest ukrycie stelaża w ścianie, ponieważ w ten sposób pozbywamy się wystających elementów, a zyskujemy gładką ścianę, która sprawdzi się w małych i ciasnych pomieszczeniach. W tym wypadku nie warto szaleć – lepiej zastosować użyte wszędzie płytki łazienkowe

Innym sposobem na zagospodarowanie przestrzeni jest obudowa w postaci systemu półek. Ten rodzaj stelaża to rozwiązanie praktyczne, a dodatkowo takie, które może dodać naszej łazience ciekawego wyglądu. Możemy tu zastosować ciekawe płytki kamienne, które ozdobią całą konstrukcję.

Kolejną propozycją jest zabudowa stelaża WC we wnęce. Taka realizacja to sposób na ciekawe zagłębienie w ścianie, do którego możemy zastosować płytki granitowe czy inne płytki łazienkowe, które zaskoczą swoim efektem wizualnym.

płytki nad wc

Ciekawą propozycją może być również obudowanie stelaża płytkami nawiązującymi np. do naszego blatu łazienkowego. Taki efekt możemy osiągnąć stawiając na płytki imitujące marmur. Alternatywą dla tego rozwiązania jest obudowa wykonana z płytek kontrastujących w stosunku do reszty aranżacji. Nie zawsze cała łazienka musi być utrzymana w jednym kolorze, a taki eksperyment stylistyczny może dać nam interesujący efekt wizualny.

Najlepsze materiały na obudowanie stelaża – płytki do łazienki

Wybierając odpowiednie płytki do łazienki, powinniśmy przede wszystkim postawić na jakość i dobre parametry techniczne. Istotnym elementem będzie również sam wygląd, jaki chcemy, aby posiadały nasze płytki do łazienki. Szukając płytek na obudowę stelaża WC, warto mieć już w głowie pewną koncepcję, ponieważ realizację tego elementu łazienki można wykonać na wiele sposobów. Wszystko zależy od naszego pomysłu i gustu. Jednak na rynku mamy dostępnych kilka materiałów, które warto rozważyć przy projektowaniu obudowy stelaża. Niezawodnym i godnym polecenia sposobem na wykończenie łazienki są zdecydowanie płytki kamienne. Kamień to doskonała jakość, elegancki wygląd i gwarancja trwałości na długie lata.

Decydując się na płytki łazienkowe z kamienia, możemy zapewnić sobie sposób na ciekawą aranżację wnętrza. Również w przypadku obudowy geberitu będziemy mieć duże pole do popisu i możliwość zrealizowania niepowtarzalnego projektu. Dla osób ceniących sobie niezawodność najlepszą propozycją będą płytki granitowe. Tego typu płytki do łazienki cechują się niesamowitą wytrzymałością, odpornością na uszkodzenia oraz pięknym wyglądem.

stelarz wc z płytek

Stosując je do obudowy stelaża WC, możemy stworzyć fantastyczny element łazienki, dodający uroku całej aranżacji. Miłośnicy eleganckich i wyszukanych realizacji zdecydowanie zadowolą płytki imitujące marmur. Marmur nada każdemu pomieszczeniu gracji i szyku. Obudowa stelaża z płytek wyglądem przypominających marmur to świetna propozycja, która zachwyci oko. Ciekawym przykładem wartym uwagi jest również marmur Carrara Bianco, który zapewni zjawiskowy efekt wizualny.

Należy jednak pamiętać, żeby zakupić płytki łazienkowe w sprawdzonym i profesjonalnym salonie płytek, gdyż tylko wtedy możemy mieć pewność, że kupujemy produkty najwyższej jakości. Nasz sklep Klink.pl oferuje płytki pochodzące bezpośrednio od producenta, dzięki czemu nasi klienci mogą być pewni zakupionych materiałów.