- Znajdź sklep
- Zadaj pytanie
- Zamówienia internetowe: +48 695 880 104
Domowe spa, czyli gresy drewnopodobne w łazience
Tam, gdzie bogactwo natury łączy się z pięknem miejskiego życia, znajduje się świat płytek łazienkowych. Płytki łazienkowe, choć dość nowe jako koncepcja, wspaniale nadają się do wyczarowywania krajobrazów w miniaturze.
Dzięki nowoczesnej technologii teraz naprawdę można mieć kawałki natury na swoich płytkach ściennych w łazience. Dostępnych jest kilka rodzajów wzorów płytek łazienkowych, które można wykorzystać do stworzenia niezwykłych iluzji, w tym naturalnych scen rozgrywających się właśnie w łazience. Imitacje drewna, czyli gres drewnopodobny, jak nigdy dotąd mogą konkurować z materiałami naturalnymi. Nowoczesne metody produkcji, dopracowane wzory, różnorodność kolorów – w wielu przypadkach na pierwszy rzut oka trudno odróżnić, czy to, co znajduje się we wnętrzu, to deska z naturalnego drewna czy płytka.
Płytki drewnopodobne stopniowo stają się prawdziwą, praktyczną alternatywą dla prawdziwych podłóg drewnianych (które wymagają konserwacji, ochrony przed wilgocią i użycia różnych półprofesjonalnych urządzeń). Płytki są łatwe w montażu, wytrzymałe i nie wymagają żadnej dodatkowej pielęgnacji. Płytki imitujące drewno to idealny sposób na stworzenie domowego spa w swojej łazience!
Drewnopodobne płytki w aranżacji! Dlaczego warto wybrać gres drewnopodobny?
Podłogi z naturalnego drewna są ekologiczne, ciepłe i praktyczne. Drewno to wyjątkowy materiał, który od wieków jest wykorzystywany jako pokrycie podłogowe. Jednak nie jest to materiał, który można wykorzystać w każdym wnętrzu. Możemy jednak postawić na doskonałą alternatywę, jaką są płytki imitujące drewno. Różnorodność odmian i cech estetycznych w połączeniu z nowymi technologiami pozwalają na wykorzystanie tego materiału w projektach aranżacji wnętrz zarówno publicznych, jak i prywatnych.
Płytki drewnopodobne zawsze były źródłem inspiracji zarówno dla architektów, projektantów wnętrz, jak i właścicieli domów. W przeciwieństwie do innych materiałów, drewno nigdy nie wyjdzie z mody. Zainspirowane tym faktem firmy opracowały wysokiej jakości płytki drewnopodobne, które imitują wygląd drewnianych podłóg lub parkietu.
Imitacje płytek w formie drewnopodobnego gresu są znane od wielu lat, ale dziś są lepsze niż kiedykolwiek wcześniej. Dzięki wprowadzeniu druku cyfrowego nie ma porównania między ich wcześniejszymi wersjami a tymi, które można znaleźć dzisiaj – z ich doskonałymi fakturami, kolorami i wzorami. Można ich używać niemal w każdym miejscu w domu lub biurze, ponieważ są trwałe i praktycznie nie wymagają konserwacji. Nie wymagają też żadnych specjalnych środków czyszczących ani chemicznych, aby przez długi czas dobrze wyglądać. A jeśli mamy zwierzęta domowe lub dzieci, nie musimy się martwić o zachowanie szczególnej ostrożności, gdyż są odporne na uszkodzenia mechaniczne, a co za tym idzie – ciężko je trwale uszkodzić.
Dzięki jakości wykonania płytki drewnopodobne zyskały wodoodporną i odporną na zarysowania powierzchnię, różnorodność kolorów, realistyczną strukturę drewna oraz wzornictwo, które sprawia, że wymagania konserwacyjne są minimalne. Warto również dodać, że ceramika drewnopodobna doskonale współgra z ogrzewaniem podłogowym. Wykończenie każdego projektu i łatwy montaż sprawiają, że płytki są preferowane przez większość konsumentów.
Płytki drewnopodobne i ich rodzaje. Jakie płytki imitujące drewno do łazienki?
Różnorodność płytek drewnopodobnych jest tak duża, że można spędzić kilka godzin na przeglądaniu katalogów i wybieraniu odpowiednich do swojej łazienki. Znajdziemy zarówno płytki podłogowe drewnopodobne, jak i płytki ścienne imitujące drewno.
Obecnie płytki drewnopodobne występują w bardzo wielu odmianach – kolorach, kształtach i wykończeniach – dzięki czemu można je zastosować w każdym stylu i stworzyć różnorodne aranżacje, z których każda będzie unikalna i niepowtarzalna. Najpopularniejsze są te, które przypominają klasyczną deskę – taki format najlepiej odwzorowuje wygląd pierwowzoru. Są one również najbardziej uniwersalne, co oznacza, że odnajdują się w różnych wnętrzach, zarówno nowoczesnych, klasycznych, jak i tych w stylu glamour. Nie ma już chyba gatunku drzewa, którego nie dałoby się skopiować w tej formie. W przypadku niektórych odmian – tych, które są rzadkie lub nie nadają się do zastosowanie np. w łazience, kuchni czy na zewnątrz – jest to doskonały sposób na wykorzystanie w aranżacji wnętrz. W ten sposób z pewnością nadamy aranżacji oryginalnego charakteru!
Pomysł na aranżację łazienki – płytki drewnopodobne w akcji!
Drewnopodobne płytki to z pewnością doskonały materiał na zaaranżowanie unikalnej i oryginalnej łazienki. Prawdziwe drewno daje poczucie ciepła, harmonii, a także bliskości z naturą, co jest szczególnie pożądane w miejscu relaksu, jakim jest łazienka.
Jednak, jak wiadomo, drewniane deski nie zdadzą egzaminu w wilgotnej łazience, dlatego z pomocą przychodzi nam drewnopodobny gres. Płytki ceramiczne imitujące drewno z powodzeniem mogą zdobić ściany i podłogi łazienki – nie mamy tu tak naprawdę żadnych ograniczeń. Kafle drewnopodobne dzięki swojemu uniwersalnemu wyglądowi doskonale komponują się z różnymi kolorami i materiałami. Jednak aby łazienka była stylowa i elegancka, warto postawić na neutralne odcienie, takie jak biel, beż, czerń i szarości, które w połączeniu z płytką imitującą naturalne drewno dadzą niesamowity efekt. Obok imitacji drewna doskonale będą także wyglądać inne naturalne materiały, np. kamień.
Płytka drewnopodobna może posłużyć również jako element wyróżniający dane strefy łazienkowe. Płytki drewnopodobne mogą zostać użyte w strefie prysznica, umywalki czy na obudowie geberitu podkreślając te przestrzenie. Natomiast płytki podłogowe imitujące drewno z pewnością zrobią wrażenie na łazienkowej posadzce. Drewnopodobne płytki to zdecydowanie hit w wykończeniu wnętrz, który z powodzeniem sprawdzi się w stylu nowoczesnym, stylu skandynawskim, a także do wnętrz rustykalnych. Trwałość, odporność na uszkodzenia mechaniczne, naturalny wygląd to coś, co sprawia, że jest to idealny wybór do każdego pomieszczenia.