Dlatego doskonałą alternatywą dla klasycznych desek czy paneli mogą być płytki drewnopodobne. Tego typu kafle, dzięki swoim cechom fizycznym, sprawdzą się nawet w najtrudniejszych warunkach.

Dlaczego warto postawić na płytki drewnopodobne? Zalety gresu imitującego drewno

Drewno to niezwykle pożądany surowiec w aranżacji wnętrz. Nic w tym dziwnego, gdyż materiał ten wprowadza do wnętrza niepowtarzalny klimat. Ponadto drewno doskonale sprawdza się zarówno w aranżacjach nowoczesnych, jak i tych klasycznych.

Bardzo często decydujemy się na drewniane podłogi lub klasyczne panele, jednak rozwiązanie to wiąże się z kilkoma wadami, takimi jak wysoka cena za dobrej jakości drewno czy słaba odporność na wilgoć i uszkodzenia mechaniczne. Doskonałą alternatywą w tej sytuacji są płytki drewnopodobne, a konkretnie gres imitujący drewno.

Na początek zacznijmy od samego gresu. Płytki gresowe wykazują fantastyczne właściwości fizyczne. Gres jest przede wszystkim bardzo trwały, wytrzymały, a także odporny na uszkodzenia mechaniczne. Co za tym idzie – bardzo ciężko trwale uszkodzić płytki gresowe czy je zarysować. Dlatego gres doskonale sprawdza się w mocno eksploatowanych pomieszczeniach, takich jak salon czy przedpokój. Płytki gresowe będą prezentować się atrakcyjnie przez wiele długich lat.

Płytki drewnopodobne w aranżacji wnętrza v1 - klik.pl

Dodatkowo, w przeciwieństwie do desek czy paneli, płytki gresowe cechują się niską nasiąkliwością, dzięki czemu są odporne na działanie wilgoci i mogą być stosowane w miejscach, gdzie narażone będą na kontakt z wodą. Cecha ta sprawia, że płytkami gresowymi z powodzeniem możemy zaaranżować stylową łazienkę, a nawet taras.

Płytki z gresu są też bardzo łatwe w pielęgnacji. Nie wymagają problematycznej impregnacji, a jedynie regularnego mycia, aby zachwycać swoim nienagannym wyglądem.

Gres doskonale sprawdzi się przy ogrzewaniu podłogowym, gdyż doskonale przewodzi ciepło i pozwala zatrzymać je na dłużej niż drewniane podłogi. Dzięki dobrej akumulacji ciepła płytki gresowe świetnie nadają się do sypialni czy salonu, w których zapewnią komfortowe warunki domownikom.

Warto również wspomnieć o gresie tarasowym, który umożliwia przedłużenie salonu na zewnątrz. Gres tarasowy, dzięki swojej specyfikacji, doskonale sprawdza się w użytkowaniu zewnętrznym, gwarantując efektowny i atrakcyjny taras na długie lata. Tego typu gres odporny jest na działanie czynników atmosferycznych. Płytki gresowe imitujące drewno pozwalają na zaaranżowanie nietuzinkowego tarasu o niebywałym klimacie.

Płytki drewnopodobne w aranżacji wnętrza v2 - klik.pl

Jasne płytki drewnopodobne niezawodne w wielu aranżacjach domowych

Właściwości fizyczne gresu drewnopodobnego sprawiają, że doskonale sprawdzi się on w praktycznie każdym pomieszczeniu. W przypadku salonu czy sypialni jest to doskonała alternatywa dla klasycznych paneli, które są mniej trwałe niż płytki gresowe. Bardzo dokładne imitacje drewna w postaci gresu oddadzą klimat i charakter drewnianego parkietu, a przy tym zagwarantują wysokiej jakości posadzkę na długie lata. Jest to bardzo istotne w przypadku tak mocno eksploatowanej przestrzeni, jakim jest salon. To w tym pomieszczeniu spędzamy większość czasu, a także przyjmujemy gości, dlatego zadbane i niezniszczone posadzki są tu bardzo ważne. Decydując się na płytki imitujące drewno, możemy mieć pewność, że nasz salon będzie zachwycał swoim wyglądem.

Bardzo dobrze sprawdzą się tu też jasne płytki drewnopodobne, np. gres Miami Desert, które będą dobrze wyglądać zarówno w nowoczesnych, minimalistycznych, jak i klasycznych wnętrzach. Jasna posadzka optycznie powiększy pomieszczenie, a klasyczny drewniany wzór będzie doskonała bazą dla dodatków czy bardziej kontrastowych mebli. Należy też dodać, że, jak wyżej wspomnieliśmy, gres może być doskonałym sposobem na zaaranżowanie tarasu, który niejako jest przedłużeniem salonu. Stawiając na płytki gresowe, możemy mieć taką samą posadzkę zarówno w salonie, jak i na tarasie.

Płytki drewnopodobne w aranżacji wnętrza v3 - klik.pl

Jasne płytki drewnopodobne również sprawdzą się w kuchni. Wiele osób boi się jasnych podłóg w części kuchennej, jednak w przypadku gresu drewnopodobnego możemy się miło zaskoczyć. Płytki gresowe są bardzo łatwe w sprzątaniu, dlatego nawet przy ewentualnych zabrudzeniach możemy się ich szybko pozbyć. Dodatkowo drewniany wzór zniweluje widoczność wszelkich zanieczyszczeń. Jednak najważniejsze, co należy zaznaczyć, to fakt, że kuchnia z posadzką zdobioną gresem imitującym drewno to gwarancja efektownej aranżacji, która zachwyci swoim oryginalnym wydźwiękiem.

Oczywiście, jasne płytki imitujące drewno to też idealna propozycja do przedpokoju, sypialni czy innych pomieszczeń domowych. Gres dzięki swoim cechom fizycznym sprawdzi się dobrze nawet w takich przestrzeniach jak biuro.

Gres imitujący drewno w łazience

Jasne drewno w łazience to zdecydowanie bardzo modna i pożądana propozycja. Jednak, jak wiadomo, prawdziwe deski czy panele nie zdadzą tu egzaminu ze względu na pochłanianie wilgoci. Dlatego tu również doskonale sprawdzi się gres imitujący drewno.

Jasne płytki drewnopodobne to doskonały sposób na zaaranżowanie efektownej łazienki. Tergo typu płytki mogą zdobić zarówno podłogi, jak i ściany pomieszczenia, mogą być małym dodatkiem lub motywem przewodnim. Wszystko zależy tak naprawdę od naszego pomysły i gustu. Warto jednak dodać, że płytki imitujące drewno świetnie prezentują się przy stonowanych kolorach, takich jak biele, szarości i beż, ciekawie wyglądają też obok czerni.

Płytki drewnopodobne w aranżacji wnętrza v3 - klik.pl

Tego typu płytki mogą zdobić jedynie posadzkę, dodając w ten sposób łazience uroku. Gres drewnopodobny może również wyznaczać konkretne strefy łazienkowe, np. prysznicową czy umywalkową. Takimi kaflami możemy też ozdobić różnego typu wnęki, geberit czy półki.

Jedno jest pewne – łazienka z jasnymi płytkami imitującymi drewno zachwyci każdego!