Facebook Pixel

Porady

Jak zaprojektować i urządzić łazienkę? Zasady projektowania efektownej aranżacji
Jeszcze przed próbą stworzenia projektu każdy, nawet projektant z wieloletnim doświadczeniem, szuka natchnienia w internecie. Świetnymi stronami, na których można znaleźć naprawdę wiele inspiracji jest Homebook oraz Pinterest. Na tych portalach codziennie pojawiają się tysiące zdjęć z aranżacji w różnych stylach.
Czytaj więcejJak zaprojektować i urządzić łazienkę? Zasady projektowania efektownej aranżacji
Gres, ceramika, terakota – czym się różnią? Jakie mają zalety i wady?
Każdy materiał budowlany i dekoracyjny wyróżnia się czymś, dzięki czemu możemy powiedzieć o nim, że jest wyjątkowy. Może to być jedna z jego zalet lub wad, ponieważ wszystko na świecie ma swoje plusy i minusy. Jeśli chcesz poznać wszystkie cechy gresu, terakoty oraz płytek ceramicznych, to koniecznie przeczytaj ten artykuł, a podjęcie decyzji o tym, który z nich wybrać, będzie łatwiejsze.
Czytaj więcejGres, ceramika, terakota – czym się różnią? Jakie mają zalety i wady?
Szkliwione, matowe czy polerowane – zastosowania płytek gresowych. Modne aranżacje z płytek rektyfikowanych.
Płytki gresowe występują w różnych wykończeniach, dzięki czemu mogą spełniać wiele różnych zadań. Płytki matowe nie są tak śliskie jak polerowane czy szkliwione, lepiej sprawdzą się na tarasach i w łazienkach, ale nieco trudniej je umyć. W przypadku gresu polerowanego utrzymanie czystości jest banalne, jednak te płytki nie nadają się na tarasy, gdzie w czasie deszczu czy mrozu będą bardzo śliskie. Jeśli nie możesz się zdecydować, który materiał wybrać na posadzki, to trafiłeś w dobre miejsce – dokładnie opisujemy płytki gresowe oraz ich zastosowanie.
Czytaj więcejSzkliwione, matowe czy polerowane – zastosowania płytek gresowych. Modne aranżacje z płytek rektyfikowanych.
Schody z płytek. Jak dobrać i wykończyć schody płytkami – inspiracje, porady, montaż i cena
Schody wewnętrzne i schody zewnętrzne są zagwozdką dla wielu inwestorów. Po pierwsze jest dużo różnych konstrukcji schodów, które można wykorzystać w środku domu, jak i na zewnątrz. Dodatkowo dochodzi wiele możliwości w zakresie doboru materiałów. Są produkty naturalne, takie jak drewno i kamień, oraz tradycyjne materiały dekoracyjne jak płytki ceramiczne, gres, panele i inne. Jaki materiał najlepiej się sprawdzi, ile będą kosztować schody oraz czego unikać, aby nie popełnić błędu przy wyborze materiału? Na wszystkie te pytania odpowiadamy poniżej.
Czytaj więcejSchody z płytek. Jak dobrać i wykończyć schody płytkami – inspiracje, porady, montaż i cena
Gresy - polerowane, matowe i lappato i ich antypoślizgowość

Płytki porcelanowe to uniwersalne i piękne wykończenie dla każdej przestrzeni. Dzięki bogatej kolorystyce, wzornictwie i różnorodności tekstury stanowią szeroki wachlarz możliwości w projektowaniu i upiększaniu wewnętrznej aranżacji domu, mieszkania, a także zewnętrznych wykończeń balkonu, tarasu, ogrodu itp. W zależności od technologii produkcji i designu płytki gresowe posiadają swoje parametry techniczne, w tym klasę antypoślizgową. Ponieważ każdy z nas powinien dbać o bezpieczeństwo w tych poradach skoncentrujemy się na tym aspekcie.

Czytaj więcejGresy - polerowane, matowe i lappato i ich antypoślizgowość
Gres - rodzaje i różnice w gatunkach

Najważniejsze, że różnice ustalane są przez producenta i nie są objęte żadną międzynarodową normą - PN-EN 14 411 odnosi się tylko do właściwości jakie powinny spełniać płytki ceramiczne I gatunku. Dzięki tej normie mamy pewność, że różnice w długości boków płytek w jednej paczce mogą wynosić do 0,5% długości boku, a krzywizna powierzchni nie może przekroczyć 0,5% długości brzegu lub długości przekątnej. Odnośnie drugiego i trzeciego gatunku, kryteria mogą być inne u różnych producentów. Opinie klientów, którzy myślą, że I i II gatunek różni się tylko ceną jest błędne i wyjaśnimy to w dalszej części porad.

Czytaj więcejGres - rodzaje i różnice w gatunkach

Elementy 313 do 318 331 całkowita

Pokaż na stronę