Kolor zielony jest inspirujący i orzeźwiający w swojej naturze. Ma również działanie uspokajające. Wielu osobom kolor ten kojarzy się z naturą, dlatego chcą, aby ich kuchnia czy łazienka były urządzone w takim właśnie odcieniu. W przypadku płytek ceramicznych jest to doskonały wybór. Może wydawać się niepozorny, ale ten materiał może naprawdę pasować do każdego wnętrza. Modny design, trwałość i wszechstronność produktu – to główne zalety zielonych płytek. Wiele osób decyduje się na ich zastosowanie, aby stworzyć poczucie bezpieczeństwa, spokoju i równowagi. Dzięki zdolności do pozytywnego oddziaływania na nasz umysł, zielone płytki pomagają w koncentracji i motywacji. Kolor zielony jest obecny nie tylko jako akcent w wystroju wnętrz. Wykorzystuje się go jako podstawę do ich aranżacji. W łazience daje to bardzo świeże efekty, które wyglądają nowocześnie i harmonijnie.

Kolor zielony w aranżacji łazienki i kuchni – efektowne zielone płytki

Zielone płytki to doskonałe rozwiązanie na uzupełnienie wnętrza w każdej przestrzeni. Można je stosować niezależnie od stylu – klasycznie lub eklektycznie. Jest to idealne rozwiązanie do tworzenia akcentów na ścianach, zwłaszcza nad wanną, ale w razie potrzeby również na umywalce i toalecie. Zielone płytki ceramiczne doskonale wyglądają w połączeniu z podłogą z ciepłego drewna i białą armaturą. W przypadku kuchni zieleń może być ciekawym elementem zdobiącym ścianę pomiędzy blatem roboczym a górnymi szafkami.

Kolor zielony w aranżacji kuchni

Zielone płytki oferują duży potencjał aranżacyjny, zwłaszcza jeśli łazienka lub kuchnia ma poprawiać samopoczucie mieszkańców. Dlatego właśnie zielone okładziny ścienne są często wybierane przez projektantów wnętrz luksusowych łazienek, restauracji i innych miejsc, które wymagają wysokiego poziomu dobrego samopoczucia. Odcień i intensywność zieleni we wnętrzach powinny być dobrane z uwzględnieniem bliskości okien oraz stopnia kontrastu kolorów. Zieleń połączona z bardziej intensywnymi odcieniami beżu oraz naturalnymi tonami brązu stworzy wrażenie łazienki w kurorcie spa, równoważąc jednocześnie chłód białych elementów wyposażenia.

Kolor zielony w aranżacji łazienki

Zielone płytki ceramiczne są powszechnie stosowane w łazience i kuchni. Ich uniwersalność nie ogranicza się jednak tylko do tego, ponieważ można je stosować w innych pomieszczeniach domu, w tym w sypialniach, pokojach dziennych czy przedpokojach. Zielone płytki ceramiczne tworzą spokojne i eleganckie wnętrze. Zielone płytki ceramiczne doskonale nadają się do dekoracji przedpokojów, ponieważ dają wrażenie otwartości i elegancji. Jeśli mówimy o funkcjonalnych płytkach, które można zastosować w kuchni lub łazience, warto postawić na niezawodne płytki gresowe. Po pierwsze dlatego, że jest to bardzo solidny i trwały materiał, a po drugie – łatwo się go czyści. Zielone płytki w łazience mają również pewne szczególne cechy, które należy wziąć pod uwagę przy planowaniu ich zastosowania, tak aby wszystko do siebie pasowało i tworzyło spójną kompozycję.

Efektowna łazienka z zielonym akcentem

Łazienka to miejsce, w którym przygotowujemy się do dnia i odpoczywamy po jego zakończeniu, dlatego powinna wyglądać ładnie i być wygodna w użytkowaniu. Dzięki zielonym płytkom łazienkowym można stworzyć wnętrze w dowolnym stylu i tonacji. Kolor ten może dodać orzeźwiającej nuty i sprawić, że ogólny projekt będzie bardziej stylowy i zrównoważony. Zielony jest idealnym kolorem, jeśli szukamy czegoś przyjaznego dla środowiska.

Zielone płytki tworzą egzotyczną atmosferę we wnętrzu. Kolor zielony jest tradycyjnie używany jako symbol wzrostu i harmonii, ale stanowi również dobrą podstawę do stworzenia oryginalnego wystroju wnętrza. Warto rozważyć połączenie zielonych płytek z powierzchniami marmurowymi lub granitowymi o wykończeniu metalicznym lub drewnopodobnym. Nie trzeba koniecznie używać koloru zielonego do wykończenia podłogi. Można ją łączyć z innymi kolorami i materiałami, w tym z bielą, która wniesie do aranżacji ciepło i elegancję.

zielone płytki w aranżacji łazienki

Kolor zielony jest najbardziej przyjemny i pozytywnie wpływa na naszą percepcję. Pomaga się zrelaksować, uspokaja i nie wywołuje agresywnych emocji. Najlepszym wariantem dla wystroju łazienki jest zastosowanie zielonych płytek w niewielkiej ilości. Można je wprowadzić na jednej ścianie lub nawet jej fragmencie, wyznaczając wybraną strefę, na przykład prysznic w łazience. Pozostałe powierzchnie pozostawmy w bieli lub innym neutralnym kolorze. Zielone płytki to naturalny urok i okazja do wyrażenia kreatywności. Ich niestandardowy rozmiar, jasny kolor i nieregularna forma nadają pomieszczeniu oryginalny wygląd, który jest dekoracyjny, funkcjonalny i zaskakująco łatwy do osiągnięcia we własnym domu. Zielone płytki można układać na jednej lub dwóch ścianach, podłogach, a nawet sufitach, co czyni je doskonałym rozwiązaniem do aranżacji łazienki.