Drewno to klasyczny i ponadczasowy materiał, który bardzo chętnie wykorzystywany jest do aranżacji wnętrz. Walory drewna sprawiają, że nasze mieszkanie nabiera dzięki niemu ciepłego i przytulnego charakteru. A więc deski podłogowe czy panele to już pewien standard spotykany w naszych domach. Jednak utrzymanie drewna w dobrej kondycji przez długie lata staje się kłopotliwe. Powód tego jest jeden – drewno chłonie wilgoć, przez co po pewnym czasie nie wygląda tak atrakcyjnie jak na początku. Kolejną uciążliwą rzeczą może być konieczność impregnacji, lakierowania czy bejcowania.

Współczesna technologia znalazła jednak rozwiązanie, które zapewni nam wierne odwzorowanie drewna bez negatywnych cech desek czy paneli. Płytki imitujące panele to doskonały wybór dla osób chcących mieć podłogę przypominającą wyglądem tą z desek, a jednocześnie posiadającą cechy płytek. Możemy postawić tu na gres czy płytki ceramiczne. Płytki drewnopodobne to doskonała alternatywa dla desek i paneli.

płytki imitujące panele w salonie

Płytki imitujące drewno w salonie

W dzisiejszych czasach, gdy dostęp do informacji jest łatwy i bezproblemowy, często nie potrzebujemy pomocy projektanta wnętrz, aby móc urządzić swój dom w modnym stylu. Również urządzając salon, możemy zainspirować się już gotowymi pomysłami. Salon to miejsce o natężonym ruchu, w którym nie tylko spędzamy wiele czasu, ale również przyjmujemy gości, dlatego musi być urządzony gustownie i przemyślanie. Wybór odpowiedniego materiału na posadzkę w pokoju dziennym to nie lada wyzwanie. Podłoga, którą wybierzemy, musi być przede wszystkim trwała i odporna na uszkodzenia. Drobinki piasku, pazury zwierząt, buty na obcasie, jedzenie na podłodze – to tylko niektóre rzeczy, z którymi podłoga w salonie musi się zmierzyć. Aktualnie bardzo często możemy również spotkać mieszkania, w których salon połączony jest z kuchnią, co jeszcze bardziej utrudnia nam odpowiedni wybór.

Jednym z najczęściej spotykanych trendów w ostatnich latach są płytki imitujące drewno stosowane w salonie. Nic dziwnego, że tak często sięgamy po takie rozwiązanie, skoro niesie ono za sobą wiele zalet. Płytki drewnopodobne są doskonałym produktem do salonu. Płytki drewnopodobne do złudzenia przypominają prawdziwe drewno, oddając jego koloryt, usłojenie, sęki oraz fakturę. A autentyczny wygląd możemy podbić, dobierając płytki odpowiedniej wielkości.

Dzięki swojemu wyglądowi idealnie dopasują się do całej aranżacji. Przewyższają jednak swoimi cechami drewno czy panele, ponieważ zapewniają nam trwałą i odporną na wilgoć podłogę. Płytki są również bardzo odporne na uszkodzenia mechaniczne i zarysowania. Bez problemu możemy używać też kominka w naszym salonie, gdyż płytki drewnopodobne są odporne na wysokie temperatury. Ogromnym atutem jest również cena płytek imitujących drewno, która jest o wiele niższa od ceny desek. Koszt desek średniej jakości zaczyna się od 100zł za m2.

płytki imitujące drewno na posadzce w salonie

Jeśli chodzi płytki ceramiczne, to za połowę tej ceny możemy już znaleźć ciekawe propozycje. Płytki imitujące drewno w salonie to rozwiązanie, które zapewni nam stylowo zaaranżowaną przestrzeń na długi czas, w atrakcyjnej cenie i bez problematycznego utrzymania.

Płytki do salonu oferowane przez klink.pl to szeroki wybór, wysoka jakość i niezwykła alternatywa dla drewnianego parkietu. Jeśli szukasz kompromisu, który zapewni Ci cechy dobrych płytek i jednocześnie elegancki wygląd drewna, warto szukać wśród naszych propozycji płytek imitujących drewno.

Rozwiązanie nie tylko do salonu! Płytki drewnopodobne w kuchni i łazience

Gdy decydujemy się na style wnętrzarskie, w których główną rolę odgrywa drewno, bardzo często mamy problem, co zrobić z kuchnią i łazienką. Drewno to surowiec, który chłonie wilgoć, a w tych pomieszczeniach nie sposób jej uniknąć. Rozwiązaniem problemu również w tym wypadku mogą być płytki imitujące drewno.

W przypadku łazienki musimy przede wszystkim postawić na bezpieczeństwo, ponieważ nietrudno tam o niebezpieczny wypadek z poślizgnięciem w roli głównej. Płytki podłogowe w łazience powinny posiadać strukturę, aby nie były zbyt śliskie. Płytki drewnopodobne będą w tym przypadku świetnym wyborem, a dzięki swojemu wyglądowi sprawią, że nasza łazienka będzie niepowtarzalna i efektowna. Inną opcją może być zastosowanie płytek drewnopodobnych na ścianach, a z dobrze dobranymi płytkami podłogowymi stworzą niesamowitą kompozycję, która sama w sobie będzie ozdobą naszej łazienki. Łazienka z drewnianymi elementami nabierze niezwykłego klimatu, który jeszcze bardziej pozwoli nam odprężyć się podczas kąpieli.

ukladanie płytek imitujących panele

Płytki imitujące drewno to również doskonała opcja do kuchni. Nierzadko możemy spotkać w dzisiejszych projektach domów aneks kuchenny połączony z salonem. Płytki drewnopodobne umożliwiają nam zastosowanie tej samej podłogi w całym pomieszczeniu, bez obaw o wodę, jedzenie czy inne rzeczy lądujące na podłogę w kuchni. W przypadku kuchni musimy również pomyśleć o płytkach, gdy chcemy zastosować je jako kołnierz nad blatem. Należy wziąć pod uwagę, jak połączyć je z posadzkami, jednak dzięki uniwersalności drewna, bez problemu dobierzemy idealnie pasujące płytki ceramiczne, komponując w ten sposób spójną całość.

Jak układać płytki imitujące drewno?

Dzięki doskonałej imitacji drewna, płytki drewnopodobne mogą zaskoczyć nas również oryginalnym efektem wizualnym. Odwzorowanie słoi i cech drewna może sprawić, że płytki będą mieć nieregularny wzór, co spowoduje, że nasza niepowtarzalna kompozycja będzie prawie dokładnie taka, jak wykonana z naturalnych materiałów. Dlatego warto ułożyć sobie najpierw płytki na sucho, aby sprawdzić, czy potencjalny wygląd naszej posadzki nam odpowiada.