Płytki cementowe cieszą się popularnością już od kilku sezonów. Zazwyczaj są one wykonywane na zamówienie, więc można mieć wpływ zarówno na ich wzór, jak i kolor. Płytki cementowe są powszechnie stosowane w domu jako ciekawy element zdobniczy. Płytki cementowe robią duże wrażenie w aranżacji wnętrz ze względu na swój niepowtarzalny charakter.

Płytki cementowe – zalety. Dlaczego warto postawić na unikalne płytki cementowe?

Płytki cieszą się dużą popularnością ze względu na swój niepowtarzalny wygląd i szeroką gamę kolorów, których nie znajdziemy w innych materiałach. Dzieje się tak głównie dlatego, że są to produkty wykonywane ręcznie. W efekcie każdy klient otrzymuje naprawdę niepowtarzalny produkt.

Płytki cementowe mają nie tylko walory estetyczne, ale również pewne zalety dotyczące trwałości samego materiału.

Płytki cementowe wyróżniają się trwałością, elastycznością i zdolnością do tworzenia zróżnicowanych powierzchni. Wzory płytek są często inspirowane najpiękniejszymi zakątkami świata, na przykład Marokiem lub krajami orientalnymi. Mogą być również tworzone w bardziej abstrakcyjnym stylu. Płytki cementowe mogą mieć matowe wykończenie, co nadaje im niezwykle ciekawy wygląd. Mogą być stosowane jako podłoga lub ściana i zachowają swój pierwotny wygląd przez wiele długich lat. Płytki cementowe są bardzo trwałe. Dzięki tej właściwości ich zastosowanie cieszy się niesłabnącą popularnością od dziesięcioleci. Ponadto są bardzo twarde i ciężkie. Oznacza to, że trudno jest je złamać.

Cementowe plytki na scianie

Płytki cementowe – co warto wiedzieć? Przydatne wskazówki

Niewątpliwe płytki cementowe to wybór, który zachwyci swoim wyglądem i ciekawym charakterem. warto jednak wiedzieć, że płytki tego typu są grubsze niż standardowe kafle, co niekiedy może być utrudnieniem. Zastosowanie płytek cementowych na podłodze wiąże się z koniecznością wypoziomowania podłogi w innych pomieszczeniach – płytki cementowe są grubsze nawet o 2 cm od standardowych. Kolejną rzeczą, o której należy pamiętać, jest impregnacja. Płytki cementowe brudzą się o wiele szybciej niż inne kafle, tym bardziej jeśli ułożymy je na posadzce. Warto również być ostrożnym przy samym montażu cementowych kafli, gdyż ciężko usunąć z nich nadmiar kleju czy fugi. Impregnatem należy również zabezpieczyć płytki cementowe nad blatem kuchennym, gdyż zapobiegnie to powstawaniu nieestetycznych tłustych plam na powierzchni kafli. Należy zaznaczyć, że na wielobarwnych płytkach trudno zauważyć ewentualne zabrudzenia, chyba że w kolorystyce dominuje biel albo jasna szarość. Dlatego nad blat w kuchni polecane są modele o bardziej wyrazistych kolorach albo nowoczesne, ale ciemniejsze. Impregnacja płytek cementowych zabezpieczy powierzchnię kafli przed zabrudzeniami, dzięki czemu płytki będą łatwe w pielęgnacji, a przy tym będą zachwycać nieskazitelnym wyglądem przez długie lata. Na co dzień do mycia płytek cementowych należy używać delikatnych detergentów, najlepiej takich, które zostały zalecone przez producenta kafli.

Płytki cementowe o unikalnych wzorach z efektem wow

Unikalne wzory cementowych płytek są tym, co czyni je interesującymi dekoracjami. Ich piękno charakteryzuje się wzorami inspirowanymi krajami orientalnymi, Marokiem, Hiszpanią i Portugalią. Idea łączenia różnych stylów w rozwiązaniach aranżacyjnych przy tworzeniu kolorowej podłogi lub ściany z płytek cementowych od razu nasuwa oryginalny pomysł na dekorację.

Płytki cementowe bardzo często produkowane są na zamówienie, dlatego ich wzór zależy w głównej mierze od pomysłowości klienta. Najczęściej wybieranym wzorem są mozaiki marokańskie, które umożliwiają stworzenie wielu zaskakujących aranżacji. Wzór marokański daje wiele możliwości kombinacji, dzięki czemu płytki i ułożony z nich wzór są unikatowe i nietuzinkowe.

Aranżacje z użyciem płytek cementowych

Płytki cementowe wyróżniają się swoim dekoracyjnym charakterem oraz niepowtarzalnym wyglądem. Tego typu kafle są idealną propozycją dla osób ceniących sobie oryginalne rozwiązania i najwyższą jakość wykonania. Płytki cementowe nie są produktem tworzonym hurtowo, a każda płytka została dopieszczona dzięki ręcznemu wykonaniu. Z tego powodu płytki cementowe są doskonałym sposobem na dodanie charakteru wielu aranżacjom. Płytki cementowe doskonale sprawdzą się na posadzce w przedpokoju, witając od wejścia gości swoim efektownym i unikatowym wyglądem. Przedpokój z tak ciekawą posadzką będzie zachwycał swoim klimatem. Nawet najprościej urządzony przedpokój z tak zaaranżowaną posadzką będzie prezentował się bardzo gustownie i wyszukanie.

Płytki cementowe mogą być również ciekawym akcentem w kuchni lub łazience – zarówno na podłodze, jak i na ścianach. Płytki cementowe dzięki swoim niepowtarzalnym wzorom świetnie sprawdzą się jako urozmaicenie minimalistycznych i jednokolorowych aranżacji. Tego typu dekoracja jest doskonałym urozmaicaniem jednobarwnych wnętrz, będąc jednocześnie nieprzesadzonym dodatkiem do całej aranżacji. Płytki cementowe z unikalnym wzorem to idealny element dekoracyjny, który doda wnętrzu niepowtarzalnego klimatu, bez zbędnego zagracenia przestrzeni.

Lazienka z cementowymi plytkami