Czarna łazienka ze złotem – odpowiednie płytki i oświetlenie. Jak złote akcenty potrafią wprowadzić luksus do pomieszczenia?

Minimalizm, odpowiednie proporcje oraz gra świateł - to właśnie sprawia, że czarna łazienka ze złotem wygląda luksusowo. Kluczem do sukcesu jest dobór płytek, które położone zostaną zarówno na podłodze, jak i na ścianach. Doskonałym wyborem będą płytki gresowe imitujące kamień, które dodatkowo mogą posiadać ciekawe użylenie. Alternatywnym wyborem będą płytki z gresu polerowanego, również prezentujące się bardzo efektownie.

Czarne płytki w łazience

Jeśli natomiast złoto ma odgrywać główną rolę, dobrym wyborem będą czarno-złote płytki - można je umieścić na jednej ze ścian albo na podłodze. Nie zapominajmy o oświetleniu, które nadaje pomieszczeniu charakter. W ciemnych łazienkach dobrze sprawdza się ciepłe światło. Doskonałym rozwiązaniem będą duże, futurystyczne lampy oraz dodatkowe oświetlenie wanny i lustra.

Czarno-biała łazienka z złotymi dodatkami – klasyczny balans i harmonia w nowoczesnym wydaniu

Jeśli ciemna łazienka wydaje nam się zbyt przytłaczająca, możemy wprowadzić do niej trochę bieli. Łazienka biało-czarno-złota pozwala zachować balans, a jednocześnie jest wyrazem nowoczesności. W tego typu pomieszczeniach królują czarne płytki uzupełnione biało-złotymi dodatkami. Łazienka ze złotą armaturą oraz białą wanną, kabiną prysznicową lub umywalką prezentuje się bardzo elegancko. Biel warto wprowadzić przede wszystkim do pomieszczeń o mniejszej powierzchni, co pozwoli na ich doświetlenie.

Czarne płytki design

Łazienka czarno-drewniana z nutą złota – ciepło natury i blask luksusu

Naturalne akcenty w czarno-złotej łazience? Oczywiście! Jeśli trudno nam zrezygnować z ciepłych, przytulnych elementów, zdecydujmy się na drewniany regał albo blat pod umywalkę wykonany właśnie z drewna. Dobrym wyborem będzie jasny odcień, który nieco przełamie ciemne nuty królujące w łazience. W tak urządzonym pomieszczeniu podstawą jest oczywiście złota armatura, stanowiąca blask luksusu. Pamiętajmy jednak, że łazienka czarno-drewniana wyposażona jest głównie w elementy złote oraz czarne, natomiast drewno stanowi delikatny, nieśmiały dodatek do całości.

Czarno-złote dodatki do łazienki – małe elementy, wielki efekt. Akcesoria, które odmienią Twoje wnętrze

Płytki ze złotym akcentem to jeden ze sposobów, aby wprowadzić ten kolor do łazienki. Innym jest natomiast dobór odpowiednich dodatków. Czarno-złote akcesoria do łazienki to różnego rodzaju drobne elementy, takie jak mydelniczka, uchwyty czy podajnik papieru. Niemniej jednak warto pójść o krok dalej, wyposażając pomieszczenie w złotą armaturę. Jeśli mamy wrażenie, że tego szlachetnego koloru jest w pomieszczeniu zbyt wiele, przełammy go czarną umywalką nablatową.

Czarne płytki łazienkowe

Czarne płytki ze złotymi niuansami – podstawa wyjątkowej aranżacji. Jak osiągnąć zamierzony efekt?

Czarno-złote dodatki do łazienki to dla wielu za mało, aby osiągnąć pożądane efekty. Dobrym rozwiązaniem będą więc czarne płytki ze złotymi niuansami. Niektóre są jedynie muśnięte złotem, prezentując się bardzo elegancko. Pamiętajmy, że płytki dobieramy w taki sposób, aby uniknąć przesytu. Jeśli są dosyć bogato zdobione, wyłóżmy nimi tylko jedną ścianę albo nawet szerszy pasek na jednej ze ścian. Tymczasem płytki z drobnymi, ledwo zauważalnymi akcentami możemy wykorzystać w całym pomieszczeniu. Płytki ze złotym akcentem stanowią ozdobę same w sobie, dlatego decydując się na nie, nie musimy dobierać dużej liczby dodatków - warto postawić na modny minimalizm.

Łazienka ze złotą armaturą i marmurem – połączenie szlachetnego surowca z wytwornym wnętrzem

Łazienka z marmurem i złotą armaturą to doskonała propozycja dla miłośników stylu quiet luxury, którzy chcą wprowadzić do swoich wnętrz odrobinę luksusu. Podstawą są tutaj płytki marmurowe, dostępne w różnych wersjach, przy czym można je położyć zarówno na podłogę, jak i na ściany. Czarny marmur zwykle przełamany jest delikatnym użyleniem, przez co prezentuje się jeszcze efektowniej. Do takich łazienek nie trzeba wiele dodatków - wystarczy duże lustro (koniecznie w złotej oprawie), oświetlenie nad wanną oraz duża, nowoczesna lampa. Delikatny przepych idzie tutaj w parze z wyczuciem i dobrym smakiem, stawiając na pierwszym miejscu czerń i złoto.