Kamień naturalny to surowiec klasyczny, modny, ale również ponadczasowy. Ponadto kamień jest doskonałą definicją trwałości, jakości i niesamowitej wytrzymałości, ponieważ ciężko dorównać mu pod tymi względami. Wnętrza wykończone z użyciem płytek kamiennych zawsze będą przywodziły na myśl elegancję, klasę i wyszukany styl, gdyż kamień naturalny swoim pięknem wzbogaca każdą aranżację.

Wszystko to sprawia, że płytki kamienne stają się doskonałym wyborem do naszych mieszkań i domów. Kamień naturalny to mnóstwo możliwości aranżacyjnych, które pozwolą nam na uzyskanie niesamowitego efektu wizualnego.

Dlaczego płytki kamienne to najlepszy wybór?

Kamień to niezwykle pożądany surowiec od wielu lat, co zawdzięcza dzięki swoim niesamowitym właściwościom fizycznym i pięknemu wyglądowi. Ogromnym atutem kamienia naturalnego jest również fakt, że będzie on zawsze unikatowym i niepowtarzalnym elementem naszego domu, ponieważ został stworzony przez samą matkę naturę, a nie maszynę.

kamień naturalny na cokół

Kolejną ogromną zaletą kamieni, takich jak granit, bazalt, łupek czy kwarcyt, jest niesamowita wytrzymałość i trwałość, którym ciężko dorównać. Płytki kamienne to inwestycja na długie lata, ponieważ będzie prezentować się pięknie przez cały okres użytkowania. Dodatkowo większość płytek kamiennych jest odporna na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne, co tym bardziej powinno nas utwierdzić w przekonaniu, że kamień to najtrwalszy i najlepszy wybór.

Kamień to również gwarancja odporności na wilgoć. Często stoimy przed decyzją, jaki materiał wybrać na posadzki w łazience czy kuchni, gdzie woda jest wszechobecna. Stawiając na kamień naturalny, możemy być pewni, że unikniemy pęcznienia czy innych nieprzyjemności, które mają miejsce w przypadku paneli lub desek po kontakcie z wodą. Ponadto niektóre rodzaje kamienia są mrozoodporne, dzięki czemu możemy zastosować taki sam lub podobny kamień na naszym tarasie, tworząc spójną kompozycję całej przestrzeni domu.

Nie sposób nie wspomnieć również o różnorodności kamienia naturalnego. Oprócz różnych rodzajów kamienia, możemy wybierać wśród wielu sposobów wykończenia płytek. Kamień naturalny to nie tylko mat lub połysk, ale również satyna, kamień płomieniowany czy piaskowany przyjmujący formę paneli kamiennych.

kamień naturalny na ścianie salonu

Kamień naturalny to zawsze ponadczasowy wybór, który wpasuje się w wiele stylów wnętrzarskich. A oprócz niesamowitego wyglądu kamienia zyskujemy niesamowitą jakość i trwałość, której nie dorówna żaden inny surowiec.

Płytki kamienne na posadzce

Posadzki z kamienia naturalnego to zawsze trwały, niepowtarzalny i piękny wybór. Podłoga wykonana z płytek kamiennych zawsze będzie prezentować się elegancko i gustownie, jednocześnie dopełniając swoim urokiem całą aranżację. Płytki kamienne mogą być stosowane w każdym z pomieszczeń naszego domu, a niektóre rodzaje kamienia z powodzeniem mogą zdobić nasz taras, dzięki czemu możemy mieć takie same podłogi zarówno w domu, jak i na tarasie czy balkonie.

Kamień naturalny w salonie

Kamień to idealne rozwiązanie do naszych salonów, ponieważ zagwarantuje nam swój nieskazitelny wygląd przez cały okres użytkowania. Nie od dziś wiadomo, że posadzka w salonie to mocno eksploatowana powierzchnia, dlatego wybrany materiał powinien być bardzo trwały i wytrzymały – a właśnie kamień taki jest. Płytki kamienne z marmuru to doskonały pomysł na posadzkę w salonie w stylu glamour. Niepowtarzalne wzory i wyszukany wygląd to idealne rozwiązanie do luksusowego salonu. Jeśli kieruje nami jakość i wytrzymałość, warto postawić na podłogi granitowe, ponieważ w tym przypadku możemy praktycznie mówić o ich niezniszczalności. Płytki granitowe w salonie to również niezwykle atrakcyjny i cieszący oko wybór.

Płytki z większości rodzajów kamienia doskonale odnajdą się w tak wymagających pomieszczeniach, jak kuchnia czy łazienka. Kamień naturalny cechuje się niską nasiąkliwością, co sprawia, że nie straszna mu żadna ilość wody. Płytki kamienne w łazience to doskonałe i gustowne rozwiązanie, które poradzi sobie z ciężkimi warunkami panującymi w tym pomieszczeniu.

Kamień naturalny na posadzce i ścianach łazienki

W przypadku kuchni tym bardziej powinniśmy postawić na płytki z kamienia naturalnego, ponieważ żaden inny materiał nie jest tak odporny na uszkodzenia mechaniczne jak właśnie kamień, a powiedzmy sobie szczerze – kuchnia to takie miejsce, gdzie nie sposób uniknąć ostrych narzędzi, które przez przypadkowy upadek mogą uszkodzić posadzkę.

Dodatkowo płytki z kamienia naturalnego bardzo dobrze przewodzą ciepło, dzięki czemu podłoga z kamienia świetnie sprawdza się przy coraz popularniejszym ogrzewaniu podłogowym.

Kamień na okładziny ścian

Zastosowanie płytek kamiennych na ścianach w naszym mieszkaniu

Zastosowanie kamienia naturalnego nie ogranicza się tylko do posadzek. Płytki z kamienia naturalnego to mnóstwo niepowtarzalnych możliwości aranżacyjnych, które dodadzą naszemu wnętrzu charakteru i elegancji.

Płytki z kamienia naturalnego doskonale odnajdują się nie tylko na ścianach łazienek czy kuchni, ale również innych pomieszczeń naszego domu. Kamień naturalny z powodzeniem może zdobić ściany naszego salonu, będąc dekoracją całego pomieszczenia. Ściana, na której znajduje się sprzęt RTV, wykończona ciemnoszarym kwarcytem, to propozycja na niebanalną i efektowną ozdobę salonu, która przyciągnie wzrok każdego z naszych gości.

kamień na elewacji ściany wewnętrznej

Jeśli chodzi o zdobienie ścian, to nie możemy zapomnieć o niezwykle pięknym i wyszukanym surowcu, jakim jest marmur. Ten kamień naturalny to definicja przepychu i dostojności. Zastosowanie marmuru na ścianach w naszym domu to sposób na gustowne i wyrafinowane wnętrze. Warto postawić na wykończenie z użyciem marmuru np. w przedpokoju, który jest miejscem reprezentacyjnym naszego domu i jako pierwszy wita naszych gości. Marmur to również doskonały wybór do salonu w stylu glamour. Płytki marmurowe zdecydowanie dodadzą naszemu mieszkaniu luksusu i niepowtarzalnego klimatu. Najbardziej pożądanym rodzajem marmuru w ostatnich latach są płytki Carrara i Calacatta.