Facebook Pixel

Porady

Płytki wielkoformatowe czy klasyczne? Jakie płytki optycznie powiększą małą łazienkę?

Łazienka jest bardzo ważnym pomieszczeniem w domu. Powinna być wygodna, relaksująca i przytulna, ponieważ jest to miejsce, w którym możemy odpocząć po długim dniu w pracy lub szkole. Chociaż małe łazienki nie są ulubionymi wnętrzami, to jednak mogą wyglądać świetnie, jeśli wybierzemy odpowiedni projekt. Urządzając małą łazienkę, musimy pamiętać, że płytki powinny być nie tylko funkcjonalne, ale także dekoracyjne.

Czytaj więcejPłytki wielkoformatowe czy klasyczne? Jakie płytki optycznie powiększą małą łazienkę?
Kontrasty czy stonowane kolory, czyli jak dobrać kolor płytek do mebli w kuchni?

Kuchnia jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w domu. Tutaj przygotowujemy posiłki i spędzamy dużo czasu. Dlatego powinna być nie tylko ładna i praktyczna, ale także wygodna. Współczesne kuchnie stały się odrębnym stylem. Nie są one tylko pomieszczeniem, w którym się gotuje – to prawdziwe dzieła sztuki pod kątem aranżacyjnym.

Czytaj więcejKontrasty czy stonowane kolory, czyli jak dobrać kolor płytek do mebli w kuchni?
Przegląd najpopularniejszych kolorów płytek 60×60 – najmodniejsze do salonu, kuchni i łazienki

Choć najmodniejsze płytki 60×60 nadają się do pomieszczeń o różnym przeznaczeniu, każdy format ma swoje własne zasady dekoratorskie. Płytki są ponadczasowym materiałem dekoracyjnym, a przemysł od wieków produkuje innowacyjne wzory płytek, które są stylowe i funkcjonalne. Większość z tych wzorów można zastosować w każdym pomieszczeniu – od łazienki przez kuchnię, salon po przedpokój.

Czytaj więcejPrzegląd najpopularniejszych kolorów płytek 60×60 – najmodniejsze do salonu, kuchni i łazienki
5 najlepszych materiałów na ścianę elewacji – który z nich wybrać i ile kosztuje?

Bez względu na to, czy jest to mały domek z kamienia, czy duży kompleks, fasada, którą wybierzemy dla swojego domu, będzie pierwszą rzeczą, jaką zobaczy każdy. Ważne jest, aby pasowała ona do stylu całej konstrukcji i harmonizowała z sąsiednimi domami. Ponadto należy pamiętać, że fasada ma bezpośredni wpływ na właściwości termoizolacyjne i dźwiękochłonne domu – im jest grubsza, tym lepiej. Wybór materiału na elewację zależy od wielu czynników, w tym od kosztu i trwałości.

Czytaj więcej5 najlepszych materiałów na ścianę elewacji – który z nich wybrać i ile kosztuje?
Piaskowiec na ścianę w salonie: efektowne i ponadczasowe ściany z piaskowca w Twoim wnętrzu

Piaskowiec był wykorzystywany już w okresie neolitu jako środek dekoracyjny do tworzenia prostych ozdób i biżuterii. Piaskowiec był szeroko wykorzystywany ze względu na swoją wytrzymałość i trwałość, ale także piękno. Kolor kamienia waha się od beżowego przez żółtobrązowy do czerwonego.

Czytaj więcejPiaskowiec na ścianę w salonie: efektowne i ponadczasowe ściany z piaskowca w Twoim wnętrzu
Gres lappato – gdzie się sprawdzi? W jakich wnętrzach wygląda najlepiej?

Kamionka lappato jest wynikiem długich poszukiwań idealnej równowagi między funkcjonalnością a luksusem. Wykorzystuje te same surowce, co tradycyjna ceramika, ale nadaje im unikalne wykończenie, które sprawia, że są nie tylko estetyczne, ale i funkcjonalne.

Czytaj więcejGres lappato – gdzie się sprawdzi? W jakich wnętrzach wygląda najlepiej?

Elementy 19 do 24 331 całkowita

Pokaż na stronę