Najmodniejsze rodzaje kamienia na ścianę – co wybrać, aby być na czasie i stworzyć niesamowite wrażenie?

Jeżeli pragnie się zaprojektować unikalną, jedyną w swoim rodzaju aranżację, doskonale sprawdzi się kamień naturalny na ścianę. Nie ma bowiem dwóch takich samych kawałków. Poleca się zwłaszcza: bazalt, granit, kwarcyt oraz łupek kwarcytowy. Tańszą alternatywę stanowią panele ścienne samoprzylepne. Są ponadto łatwiejsze w montażu, więc nie trzeba zatrudniać fachowca. Cechuje je jednak znacznie niższa wytrzymałość. Ostateczny wybór zależy od typu pomieszczenia, w jakim planuje się przeprowadzić remont. Kamień dekoracyjny – aranżacje z tym elementem mogą okazać się oszałamiające, ze względu na to, że ich podstawę stanowi element organiczny, cechujący się niepowtarzalnością.

Z czym połączyć kamień na ścianie w przedpokoju? Zachwycające wejście do domu, które zwróci uwagę Twoich gości

Przedpokój to pierwsza przestrzeń, jaką zobaczy się po przekroczeniu progu domu. Z tego powodu należy szczególnie zadbać o jego aranżację. Doskonale sprawdzi się kamień dekoracyjny. Można go kupić w tak wielu wariantach kolorystycznych, że każdy na pewno znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Im mniejsze wnętrze, tym jaśniejsze odcienie należy wybierać, aby je optycznie powiększyć. Doskonale skomponuje się z dużym, wysokim lustrem. Jeżeli przedpokój ma się prezentować nieco bardziej w stylu glamour, warto wybrać model w grubej, złoconej ramie.

Z czym połączyć kamień na ścianę w salonie? Elegancja i wyjątkowy charakter Twojego wnętrza – jak osiągnąć zamierzony efekt?

W salonie przeważnie przyjmuje się gości, a ponadto spędza się sporo czasu na odpoczynku, dlatego powinien zostać atrakcyjnie udekorowany. To niejako wizytówka naszego mieszkania. Kamień dekoracyjny w salonie z telewizorem prezentuje się niezwykle ciekawie, stanowiąc nieszablonowe połączenie tradycji (kamień) z nowoczesnością (TV). Można położyć go tylko na jednej ścianie, aby stworzyć widoczny kontrast pomiędzy poszczególnymi częściami pomieszczenia. Do tego świetnie się sprawdzi wykończenie kominka płytkami. Takie zestawienie z pewnością przyciągnie do siebie wzrok i sprawi, że Wasz kominek stanie się gorącym (dosłownie) sercem salonu!

Z czym połączyć kamień na ścianę w salonie

Z czym połączyć kamień na ścianę w kuchni? Dwie pieczenie na jednym ogniu – estetyczne i funkcjonalne wnętrze

Ściany z kamienia w kuchni? Dlaczego nie! Dzięki tego typu rozwiązaniom będzie się ona cechowała nie tylko funkcjonalnością, ale również atrakcyjnym wyglądem. Ten surowiec jest bowiem wyjątkowo łatwy w czyszczeniu, a kuchnia jest przecież szczególnie narażona na różnorodne zabrudzenia, ze względu na konieczność codziennego przygotowywania posiłków. Z czym połączyć kamień na ścianie w kuchni? Najlepiej z odpornymi na wilgoć płytkami. Jeżeli pragnie się stworzyć nieszablonową aranżację, warto zdecydować się na dwa różne kolory, na przykład szarość i brąz. Jaki kamień do kuchni na ścianę? Niegdyś ogromną popularnością cieszył się marmur, aczkolwiek obecnie stawia się przeważnie na granit.

Z czym połączyć kamień na ścianę w kuchni

Kamień dekoracyjny na ścianie w sypialni. Z czym go połączyć, aby stworzyć azyl i przestrzeń, w której wypoczniesz?

Sypialnia służy do wypoczynku, dlatego powinna wyglądać przede wszystkim przytulnie. W takiej sytuacji perfekcyjny duet stworzą drewno i kamień. To połączenie sprawdzi się zwłaszcza we wnętrzach, gdzie króluje styl skandynawski oraz loftowy. Polecany jest zwłaszcza piaskowiec na ścianę wewnątrz. Zimny kolor oraz ciepłe tekstury idealnie wpisują się w założenia niezwykle popularnego modernizmu (kto raz był w Gdyni, nie pomyli tego stylu z żadnym innym). Ogromną popularnością cieszy się marmur oraz granit – nie tylko ze względu na wygląd, ale również ze względu na sporą trwałość. Kamień w sypialni będzie świetnie się prezentował w zestawieniu ze szklanymi elementami dekoracyjnymi, czyniąc aranżację o wiele bardziej nowoczesną.

Modna i efektowna dekoracja wnętrz. Z jakim kolorem farby łączyć kamień na ścianie?

Ściana z kamienia dekoracyjnego w salonie może zostać połączona z jasnobrązową albo beżową farbą, jeżeli pragnie się stworzyć przytulne wnętrze. Kiedy całość prezentuje się nieco zbyt surowo, świetnym pomysłem będzie dodanie drobnych elementów dekoracyjnych – takich jak repliki obrazów albo rodzinne fotografie. Szarość także doskonale się sprawdzi: szare wcale nie oznacza nudne.

Kamień ozdobny na ścianę – aranżacje tego typu mogą prezentować się naprawdę imponująco. Wszystko tak naprawdę zależy od pomieszczenia i tego, jaki efekt pragnie się uzyskać: elegancki, przytulny, a może ciekawy i nieco ekstrawagancki? W kwestii ścian doradza się najczęściej zachowanie umiaru (warto myśleć o nich jako mniej lub bardziej uniwersalnym tła), ponieważ zawsze można ożywić wystrój dekoracjami. Przemalowanie powierzchni stanowi już bardziej wymagające przedsięwzięcie.