Na początku kwietnia, w gdańskim oddziale firmy Klink International, odbyło się cykliczne szkolenie, tym razem dotyczące spieków kwarcowych poprowadzone przez firmę Porcelaingres. Zaprosiliśmy firmy wykonawcze, które przybyły licznie, w celu poszerzenia wiedzy o najmodniejszym i najnowocześniejszym materiale wykończeniowym jakie są właśnie kwarcospieki. Na kursie można było dowiedzieć się oraz przekonać o wytrzymałości, elastyczności i obróbce tego materiału. Zainteresowane osoby mogły same np.:

  • przeciąć płytę prosto, pod kątem lub w dowolnym kształcie,
  • wyciąć otwór,
  • a nawet zrobić stopień.

Przedstawiciele firmy Porcelaingres odpowiadali również na pytania naszych gości, demonstrowali specjalistyczne przyrządy do transportu i przenoszenia spieków oraz jakie narzędzia najlepiej służą do pracy z płytami wielkoformatowymi. Nasi goście przekonali się jak łatwo i bezpiecznie pracuje się z płytkami, które mają tylko 6mm grubości. Przypomnijmy tym samym, że można je stosować nie tylko na podłodze, ścianach, elewacji, ale również jako wykończenie np. mebli lub blatów kuchennych. Kwarcospiek jest lekki, łatwy w montażu, a zarazem odporny na uszkodzenia mechaniczne oraz ogień - spieki kwarcowe wytwarzane są w temperaturze ponad 1200 stopni. Dodatkowo firma Porcelaingres prowadzi stały monitoring jakości swoich produktów, a każdy spiek przechodzi pełną kontrolę w każdym procesie produkcji i logistyce.Bogata oferta wzornictwa spieków to kolejny argument dla osób jeszcze nieprzekonanych do tego produktu.

Nasza firma od wielu lat ściśle współpracuje z niemiecką firmą, a nasi klienci doceniają wysoką jakość oraz przystępną cenę.

Tego samego dnia odbyło się również spotkanie z przedstawicielami firmy Mira, zajmującą się profesjonalną chemią budowlaną. Kurs dotyczył głównie zastosowania odpowiednich klejów do spieków oraz odpowiedniego zagruntowania podłoża. Jaki zatem klej wybrać do spieków kwarcowych? Najlepiej użyć specjalistycznego "mercedesa" wśród klei, czyli produkt Mira 3130 superfix, który nadaje się na każdą powierzchnię, wewnątrz oraz na zewnątrz. Klej jest wysoko odkształcalny, wodo i mrozoodporny, a ponadto nisko pylący. Można go kupić w naszym sklepie w atrakcyjnej cenie. Przedstawiciel firmy pokazał również środek gruntujący Mira 4180 primer, jako idealny produkt do zagruntowania powierzchni nadający się do tradycyjnych płytek ceramicznych oraz płyt wielkoformatowych. Jeśli potrzebujemy innych profesjonalnych produktów marki Mira to znajdziemy je w naszym sklepie internetowym.