Schody z kamienia naturalnego to uniwersalne i ponadczasowe rozwiązanie, które nie wyjdzie z mody. Schody z kamienia zaskakują swoim wyglądem, a także praktycznością i funkcjonalnością. Do wyboru mamy różne rodzaje kamienia, jednak schody najczęściej wykonuje się z granitu lub marmuru. Aby dokonać odpowiedniego wyboru, należy poznać właściwości każdego z tych materiałów.

Jakie schody wybrać? Schody granitowe czy marmurowe? Efektowne schody z kamienia naturalnego

Kamień naturalny nigdy nie wychodzi z mody, dlatego schody wykonane z tego surowca są tak pożądanym rozwiązaniem. Kamień prezentuje się efektownie w każdej odsłonie, a tym bardziej, jeśli postawimy na schody kamienne, które mogą być piękną dekoracją wewnętrzną i zewnętrzną. Zarówno granit, jak i marmur są najczęstszym wyborem, jeśli chodzi o schody. Warto jednak zaznaczyć, że oba te materiały różnią się nie tylko wyglądem, ale również właściwościami. Granit jest zdecydowanie trwalszy i bardziej nadaje się na zewnątrz. Natomiast jeśli chodzi o marmur, tu do czynienia mamy z pięknym i luksusowym wyglądem, który zdecydowanie mniej sprawdzi się na zewnątrz.

Jakie schody wybrać? Schody granitowe czy marmurowe?

Schody granitowe i ich zalety. Dlaczego warto wybrać schody z granitu? Idealne schody zewnętrzne z kamienia

Granit to kamień naturalny znany ze swojej wytrzymałości i trwałości. Był używany w architekturze od czasów starożytnych i jest używany do dziś.

Granit jest popularnym wyborem na schody, ponieważ ma wiele zalet. Jest odporny na zużycie, łatwy w utrzymaniu i estetyczny. Granit to naturalny i odnawialny surowiec, który jest odporny na plamy, zarysowania i wiele niesprzyjających czynników. Warto również podkreślić, że granit cechuje się niską nasiąkliwością, a także odpornością na czynniki atmosferyczne, co czyni go doskonałym surowcem również na schody zewnętrzne. Występuje w różnorodnych kolorach, które można stosować w różnych stylach, aby dopasować się do wystroju domu. Schody granitowe są trwałe i wytrzymałe, a także odporne na uszkodzenia mechaniczne. Są również atrakcyjne, ponieważ wyglądają elegancko i luksusowo. Schody granitowe dzięki odpowiedniemu wykończeniu nie są również tak śliskie jak inne opcje, dzięki czemu będą bezpieczniejsze dla dzieci i zwierząt. Granit to idealny materiał na schody wewnętrzne i zewnętrzne. Granitowe schody to najwyższa jakość i najlepsza trwałość.

Granit jest uważany za najpopularniejszy wybór do nieruchomości mieszkalnych i komercyjnych, ponieważ jest odporny na zużycie.

Schody granitowe to doskonały wybór, jeśli chcemy, aby dom lub biuro miały nowoczesny, elegancki wygląd. Ma również atrakcyjną cenę w porównaniu z innymi materiałami, takimi jak np. drewno.

Schody granitowe i ich zalety

Podsumowując zalety schodów granitowych:

  • są trwałe, mocne i odporne na zużycie. Przetrwają długie lata w nienaruszonym stanie, zachwycając swoim pięknym wyglądem,
  • występują w wielu różnych kolorach, dzięki czemu można je dopasować do różnych stylów aranżacji wnętrz,
  • wyglądają nowocześnie, co pozwala wtopić się w każdy styl wystroju domu lub biura,
  • schody z granitu są odporne na działanie czynników atmosferycznych, co pozwala na zastosowanie ich zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz domu,
  • schody granitowe są samą w sobie efektowną ozdobą całego budynku,
  • granit daje się dowolnie wykańczać, dzięki czemu można stworzyć projekt schodów dopasowanych pod indywidualne potrzeby klienta.

Zalety schodów marmurowych. Gdzie sprawdzą się schody marmurowe?

Marmur jest najpopularniejszym kamieniem naturalnym na świecie, ponieważ ma ponadczasowy wygląd, który nigdy nie wychodzi z mody. Ma również niezrównaną trwałość, dzięki czemu doskonale nadaje się do budowy domów i przestrzeni komercyjnych. Jest to najczęstszy rodzaj kamienia stosowany w podłogach, ścianach, sufitach i schodach.

Marmurowe schody są często używane w miejscach publicznych, takich jak hole, wejścia i klatki schodowe, ze względu na ich naturalne piękno.

Schody z marmuru to piękny dodatek do każdego domu lub budynku. Stanowią trwałą i długowieczną opcję na każdą powierzchnię. Marmur to bardzo wytrzymały materiał, który może przetrwać wiele długich lat, zachwycając swoim wyglądem. Nie ma żadnych niedoskonałości, a gładka powierzchnia sprawia, że jest piękna. Schody marmurowe to trwały, elegancki i stylowy wybór dla właścicieli domów. Występują w różnych kolorach i wzorach, które można mieszać i dopasowywać tak, aby stworzyć niepowtarzalny wygląd każdego domu.

Zalety schodów marmurowych

Marmur jest idealny na schody, ponieważ jest naturalny, odporny na ciepło i wilgoć, łatwy w utrzymaniu i piękny. Schody z marmuru to świetna propozycja dla tych, którzy chcą dodać do swojego domu odrobinę luksusu i elegancji. Schody wykonane z najlepszej jakości marmuru posłużą przez lata. Schody marmurowe zapewniają idealną równowagę między pięknem a funkcjonalnością, ponieważ można je dopasować do każdego stylu dekoracji. Marmurowe schody są zwykle droższe niż inne opcje, ale są tego warte, ponieważ oferują najwyższą jakość idącą w parze z niezawodnym wyglądem. Warto jednak zaznaczyć, że marmur nie jest polecanym materiałem na schody zewnętrzne ze względu na swoje właściwości. Długotrwały wpływ czynników atmosferycznych może sprawić, że schody marmurowe stracą swój urok i zmatowieją.

Podsumowując zalety schodów marmurowych:

  • są trwałe i wytrzymałe, przetrwają wiele lat, zachwycając swoim wyglądem,
  • dodają luksusowego i eleganckiego wyglądu każdej aranżacji,
  • ich dekoracyjny charakter sprawi, że będą piękną ozdobą domu,
  • schody marmurowe nadadzą niepowtarzalnego wyglądu każdemu wnętrzu.