Osobisty azyl w Twoim domu: dlaczego warto postawić na płytki w sypialni?

Płytki podłogowe kojarzą się z nieprzyjemnym uczuciem chłodu, który w żaden sposób nie pasuje do klimatu sypialni. W rzeczywistości właściwości oddawania ciepła przez materiał tego typu okazują się być wręcz stworzone do ogrzewania podłogowego, natomiast same płytki w sypialni mogą przybrać zupełnie odmienną formę od tej, którą kojarzymy z ceramiką w klasycznym stylu. Sama podłoga w sypialni może bowiem zostać wykończona gresem lub tradycyjnymi płytkami, powierzchnią matową lub polerowaną, a także ciemnym lub jasnym odcieniem. Jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia!

Aranżacja zgodna z Twoim gustem: w jakim stylu wybrać płytki do sypialni na ścianę?

Obecność płytek w sypialni nie musi ograniczać się do samej podłogi, ponieważ materiał tego typu można rewelacyjnie zaaranżować na ścianie, na przykład zaraz za łóżkiemWażną wówczas rolę odgrywa spójność kompozycyjna, którą można uzyskać poprzez wykorzystanie gresu imitującego fakturę drewna w obrębie ścian oraz klasycznego drewnianego wykończenia podłogi. Połączenie paneli z płytkami drewnopodobnymi będzie strzałem w dziesiątkę, jednak w przypadku ciemnego koloru farby na ścianie lub polerowanych płytek podłogowych zaleca się utrzymanie stylistyki w jednym nurcie, czyli postawienie na loftowy styl.

Sypialnia zaaranżowana z płytkami w stylu loftowym

Eleganckie i funkcjonalne rozwiązanie: czy płytki do sypialni na podłogę to najlepsze wyjście?

Płytki w sypialni mają swoje mankamenty, jednak większość zwolenników tego rozwiązania w sypialni w mig wymieni całą gamę zalet. Samo utrzymanie czystości jest wyjątkowo łatwe, a dodając do tego odporność na ścieranie można uzyskać sypialnię, której największą zaletą będzie funkcjonalność. Również względy estetyczne mogą okazać się przeważające - uzyskany efekt ciemnych matowych gresów to jeden z najbardziej imponujących widoków, jakie można zobaczyć w katalogach!

Ciemna podłoga w sypialni i jej zalety: utrzymaj czystość i funkcjonalność na najwyższym poziomie

Jeszcze kilkanaście lat temu ciemna podłoga w sypialni mogła wyróżniać jedynie domy największych amerykańskich celebrytów, jednak już teraz opcja ta stała się znacznie bardziej akceptowalna. Ciemna kolorystyka gresów - zarówno tych polerowanych, jak i matowych, jest gwarancją między innymi:

  • minimalizmu i oszczędności formy,
  • uniwersalności wystroju,
  • elegancji zdolnej dorównywać najbardziej reprezentatywnym salonom.

Sypialnia powinna być przytulnym i przyjaznym miejscem, jednak cechy te można również połączyć z kunsztem i artystycznym sznytem!

Naturalność drewna i bijące od niego ciepło: czy płytki drewnopodobne w sypialni to dobry pomysł?

Na ciemne wykończenia podłóg zdecyduje się zaledwie odsetek inwestorów, natomiast znacznie częściej podjęcie ostatecznej decyzji o kupnie dotyczy płytek imitujących drewno. To ciekawe i bezpieczne rozwiązanie, które dodatkowo pozwala uniknąć nieprzyjemnego uczucia chłodu przy kontakcie z płytką. Gresy drewnopodobne mają bowiem z reguły ziarnistą fakturę, co przy kontakcie ze skórą człowieka daje znacznie bardziej naturalny odbiór.

Naturalne drewno w sypialni

Wielkoformatowe płytki na ścianę czy bardziej delikatne rozwiązanie: klucz do udanej aranżacji

Ważne rozróżnienie dotyczy również samej wielkości płytek. Ścienne płytki w sypialni mogą bowiem tworzyć całość opartą na wielu elementach, a z kolei alternatywą dla tej opcji jest wykorzystanie płytek wielkoformatowych. Z reguły uważa się, że duże formaty płytek podkreślają ekskluzywność całego wystroju, natomiast te o niewielkich rozmiarach ocieplają wnętrze. Niezależnie od podjętej decyzji, dotyczącej gresów, ceramiki, odcieni oraz wielkości - płytki w sypialni to ciekawe i uniwersalne rozwiązanie, które z pewnością podniesie aranżacyjny poziom Twojego mieszkania!