Od jakiegoś czasu najbardziej pożądanym surowcem na elewacje jest kamień naturalny. Nie jest to dużym zaskoczeniem, ponieważ kamień to definicja elegancji, klasy i luksusu. Dom z elewacją wykonaną z kamienia naturalnego zawsze będzie prezentował się szykownie i atrakcyjnie.

Rosnąca popularność kamienia sprawia, że czasami ciężko znaleźć coś oryginalnego, czego nie spotkamy na naszej ulicy wśród domów sąsiadów. Jednak poszukiwacze nietuzinkowych i zaskakujących rozwiązań mogą postawić na niezwykły kamień elewacyjny z efektem 3D. Tego typu płytki dekoracyjne to sposób na ciekawą i niecodzienną elewację, która wyróżni nasz dom na tle innych.

Idealne podświetlenie ściany w nowoczesnej łazience

Sposób na niebanalną dekorację – płytki dekoracyjne z efektem 3D

Sposób wykończenia elewacji może spowodować, że nasz dom będzie prawdziwą perełką wśród sąsiednich domostw. Ściany zewnętrzne domu są jego wizytówką, dlatego ich aranżacja powinna być dokładnie przemyślana. Coraz częściej odchodzimy od minimalistycznych projektów pozbawionych dodatków na rzecz spektakularnych efektów wizualnych. W wielu projektach sięgamy po ciekawe wykończenia z wykorzystaniem elewacyjnego kamienia dekoracyjnego. Kamień dekoracyjny może być wykorzystywany na całych powierzchniach lub fragmentach i elementach domu.

Kamień naturalny zastosowany jako materiał elewacyjny niesie za sobą wiele zalet. Przede wszystkim kamień może poszczycić się niesamowitą trwałością i wytrzymałością. Materiał ten pochodzi prosto z natury, co sprawia, że jest dużo trwalszy niż sztuczne produkty stworzone przez człowieka. Dodatkowo kamień posiada właściwości izolacyjne, dzięki czemu w pozytywny sposób wpłynie na jakość ogrzewania naszego domu i pozwoli zaoszczędzić na ogrzewaniu, zatrzymując ciepło na dłużej. Powierzchnie pokryte kamieniem odporne są na warunki atmosferyczne, w niezmiennym stanie przetrwają od najmroźniejszych zim po upały. Decydując się na elewacje z kamienia, możemy mieć pewność, że przetrwa ona długie lata bez konieczności odnawiania czy malowania.

ciekawy efekt kamiennej ściany z podświetleniem

Jeśli chcemy przełamać schematy i dodać ponadczasowego szyku naszemu domowi, a jednocześnie podkreślić unikatowość kamienia, warto postawić na płytki dekoracyjne z efektem 3D. Dzięki ciekawym kształtom i niebywałej teksturze tego typu kamień elewacyjny sprawi, że nasz dom nabierze niebywałego charakteru.

Elewacja z płytkami z efektem 3D

Zarówno w stylu tradycyjnym, jak i nowoczesnym możemy postawić na obłożenie kamieniem dekoracyjnym z efektem 3D całego domu. Możemy w tym wypadku postawić na klasykę i zastosować łupek Stackstone Grey. Ciekawie rzeźbiona faktura oraz geometryczny kształt tego typu płytki sprawią, że zewnętrzne ściany naszego domu nabiorą niesamowitego wyglądu. Mimo uniwersalnego szarego koloru cały projekt będzie prezentował się zachwycająco i efektownie. Dodatkowo kamienne panele ścienne, dzięki swojemu niewielkiemu formatowi oraz lekkości, pozwalają na wyjątkowo łatwy montaż. Tego typu panele powstają poprzez połączenie specjalnym klejem małych pasków kamienia, dlatego nie musimy się męczyć z montażem drobnych elementów. Eleganckie panele kamienne z łupku podkreślają piękno kamienia naturalnego, gwarantując ponadczasowy i dekoracyjny wygląd domu.

ściana łazienki pas z lustrem

Jeśli zastosowanie kamienia na całej elewacji do nas nie przemawia, możemy podkreślić charakter naszego domu poprzez użycie kamienia jedynie na którymś z jego elementów. Najczęściej tego typu rozwiązanie stosuje się na cokoły, ganki czy kolumienki. W tym przypadku warto użyć kontrastującego odcienia kamienia z efektem 3D – do jasnych elewacji zastosować np. kwarcyt Stackstone Black, a w przypadku ciemniejszego wykończenia – kwarcyt White Stackstone. Decydując się na takie rozwiązanie, możemy sprawić, że nudna fasada domu będzie cieszyć zróżnicowanym wyglądem.

W przypadku cokołu możemy mówić nie tylko o efekcie wizualnym, ale również o zastosowaniu praktycznym – na kamieniu naturalnym nie będzie tak bardzo widać brudu, który często zbiera się w tym miejscu. Podobnie dzieje się w przypadku kolumienek, których często dotykamy, a dzięki kamieniowi zabezpieczymy je przed zabrudzeniem. Poprzez zastosowanie dekoracyjnego kamienia z efektem 3D możemy podkreślić strefę witającą gości.

Gdzie jeszcze wykorzystać kamień z efektem 3D? Nietuzinkowa łazienka z ciekawymi płytkami

Wśród obecnych trendów możemy dostrzec, jak ważną rolę pełni natura. Bardzo często sięgamy po naturalne materiały nie tylko na zewnątrz naszych domów, ale również wewnątrz. Jeśli już zakochaliśmy się w kamieniu dekoracyjnym z efektem 3D, nie musimy ograniczać się jedynie do stosowania go jako materiału na elewację. Płytki z naturalnego kamienia dekoracyjnego z powodzeniem mogą zdobić cały nasz dom. Jednak ostatnim krzykiem mody jest zastosowanie płytek z efektem 3D w łazience.

Kamień dekoracyjny ze względu na swoje właściwości fizyczne – niesamowitą wytrzymałość, trwałość oraz wodoodporność, staje się doskonałym wyborem do tak wymagającego pomieszczenia, jakim jest łazienka. W pomieszczeniach, które nieustannie mają kontakt z wodą, najczęściej stosuje się płytki ceramiczne, jednak w tym wypadku nie osiągniemy tak spektakularnych efektów wizualnych, jakie uzyskamy z użyciem kamiennych płytek z efektem 3D.

Kamień naturalny w formie paneli kamiennych nad blatem kuchennym

Tego typu dekoracja sprawi, że nawet łazienka urządzona w najprostszym stylu nie będzie nudna i nieprzyjemna, a stanie się oryginalnym i estetycznym miejscem w naszym domu. Wysoka jakość wykonania, nieskazitelny wygląd i łatwość montażu sprawiają, że płytki z kamienia naturalnego to niezaprzeczalnie najlepszy wybór.