Wejście do domu to jedno z najważniejszych miejsc, ponieważ jest pierwszą rzeczą, którą widzą goście. Dlatego warto zadbać o jego odpowiedni wystrój, tak aby stał się miejscem reprezentacyjnym dla całego mieszkania i robił dobre wrażenie. Jak w każdym pomieszczeniu powinny się tam znaleźć takie elementy, jak wieszak na ubrania czy szafka na buty. Jeśli mamy wystarczająco dużo miejsca, możemy również zamontować lustro, w którym będziemy się przeglądać zawsze przed wyjściem z domu. Jednak nie tylko o meble należy dbać. Zwróćmy uwagę na ściany i ich malowanie lub tapetowanie – to właśnie one tworzą odpowiedni klimat w całym pomieszczeniu.

Jak zaaranżować ścianę w przedpokoju?

Pierwsze wrażenie jest zawsze najważniejsze, dlatego warto zadbać o odpowiedni wystrój naszego przedpokoju, który staje się miejscem reprezentacyjnym dla całego domu. Jeśli chodzi o wnętrza domów, przedpokój jest często zaniedbywany, ponieważ nie ma dla niego oczywistego przeznaczenia. Większość z nas używa go po prostu do przechodzenia z jednego pokoju do drugiego.

Aranżacja ściany w przedpokoju

Niemniej jednak przedpokój jest pierwszą rzeczą, którą goście widzą wchodząc do domu, więc dlaczego nie zrobić na nich dobrego wrażenia? Przyciągające uwagę półki ścienne, kosze, haczyki i konsole nie tylko zapewnią miejsce na płaszcze, buty i klucze, ale także sprawią, że przedpokój będzie uporządkowany i niezagracony. Przedpokój jest łącznikiem pomiędzy naszym mieszkaniem/domem a ogrodem. Jest to pomieszczenie przejściowe – wchodzimy do niego, zdejmujemy buty, kurtkę i kierujemy się do domu lub wychodzimy przez jego drzwi. Dlatego ważne jest, aby dobrze zaprojektować to pomieszczenie, tak abyśmy spędzali w nim jak najmniej czasu. Kolejną rzeczą, która przykuwa naszą uwagę, jest sposób udekorowania i rozjaśnienia wnętrz przedpokoju. Często nie poświęcamy tej części naszego mieszkania wystarczająco dużo uwagi, mimo że zasługuje ona na co najmniej tyle samo zainteresowania, co inne pomieszczenia. Dekoracje ścienne w przedpokoju powinny kierować się przede wszystkim estetyką, ale powinny być też funkcjonalne. Chcemy zadbać o to, by przedpokój wyglądał przyjaźnie i bez zbędnych ozdobników, bo to właśnie może nie tylko wystraszyć gości, ale nawet zniechęcić ich do wejścia do naszego domu. Ściany w przedpokoju tworzą cały klimat wnętrza. Inspirujące pomysły na ich udekorowanie nawiązują do różnych stylów charakterów i z pewnością znajdą swoich wielbicieli wśród osób ceniących oryginalność. Odpowiednio udekorowana ściana w przedpokoju sprawi, że całe mieszkanie będzie o wiele lepiej odbierane.

Dekoracja ściany w przedpokoju

Płytki ścienne są uważane za jedną z najbardziej praktycznych dekoracji ściennych. Są odporne na zarysowania i ścieranie, dzięki czemu można je stosować na wszystkich powierzchniach. Ograniczają również powstawanie pleśni i wilgoci, dzięki czemu są doskonałym rozwiązaniem do przedpokoju. Na rynku znajdziemy wiele różnych opcji, które pozwolą na tworzenie przedpokoju w praktycznie każdym stylu. Warto również podkreślić, że decydując się na ozdobienie ściany przedpokoju, nie tylko zyskujemy jego ciekawy wygląd, ale również najwyższą jakość. Płytki dzięki swojej różnorodności pozwalają na stworzenie wielu różnych koncepcji, które z pewnością odmienią cały przedpokój.

Minimalistyczna ściana w przedpokoju

Jeśli nasze mieszkanie urządzone jest w stylu minimalistycznym, to również przedpokój powinien nawiązać do całości. Urządzając minimalistyczny przedpokój, warto pamiętać o głównej zasadzie tego stylu wnętrzarskiego, mówiącej mniej znaczy więcej. Oznacza to, że minimalistyczny przedpokój powinien ograniczać się jedynie do stonowanych ozdób i dekoracji, gdyż minimalizm nie lubi przesytu. W tego typu przedpokoju ścianę warto udekorować jednolitymi płytkami, które nie zaburzą charakteru tego wnętrza.

Świetnie sprawdzą się tu jasnoszare gresy imitujące beton lub czarne płytki (np. Gres Benelux Black), które dodadzą eleganckiego wydźwięku całej aranżacji, będąc jednocześnie dodatkiem utrzymanym w minimalistycznym stylu. Inną opcja mogą być płytki drewnopodobne – będzie to bardzo dekoracyjne rozwiązanie, które dzięki swojej formie idealnie sprawdzi się w minimalistycznych wnętrzach. Ściana ozdobiona drewnopodobnym gresem nie zagraci wnętrza, a będzie przy tym ciekawym sposobem na przełamanie prostej i minimalistycznej aranżacji.

Pomysł na przedpokój w stylu glamour

Styl glamour lubi wszystko, co się świeci i wyróżnia. I tym musimy również kierować się przy urządzaniu przedpokoju w stylu glamour. Jeśli chcemy ozdobić w nim ściany płytkami, warto postawić na polerowane płytki, które będą zachwycać swoim blaskiem. Świetną opcją, która zdecydowanie podkreśli wyniosłość stylu glamour, są płytki marmurowe. Marmur kojarzony z bogactwem i luksusem z pewnością sprawdzi się w przedpokoju w stylu glamour.

Przedpokój w stylu glamour

Inną opcją mogą być płytki cegłopodobne o lustrzanej fakturze. Tego typu płytki rozświetlą całe wnętrze, a jednocześnie będą świetną opcją do małych przedpokojów.

Co jeszcze na ściany w przedpokoju?

Płytki to praktycznie niekończąca się liczba możliwości aranżacyjnych, gdyż na rynku znajdziemy tyle rożnych opcji, że z pewnością znajdziemy coś, co spełni nasze oczekiwania. Fakt ten sprawia również, że płytki sprawdzą się praktycznie w każdym stylu wnętrzarskim i w każdym przedpokoju. Ściana w przedpokoju ozdobiona płytkami sprawdzi się w każdej aranżacji. Oprócz wyżej wymienionych popularnych opcji na ozdobienie ściany mamy do wyboru również płytki kamienne, spieki kwarcowe, mozaiki czy różnorodne wzory oferowane przez płytki ceramiczne. Wszystko tak naprawdę zależy od naszego gustu i preferencji. Warto jednak zaznaczyć, że ciekawie ozdobiona ściana w przedpokoju z pewnością doda charakteru całemu mieszkaniu.