Jeszcze kilka lat temu ciemna podłoga była najczęściej stosowana w pomieszczeniach gospodarczych, korytarzach czy kotłowniach, ze względu na ryzyko zabrudzenia. Jednak moda, jak wszystko, się zmienia, ciemne odcienie na dobre zamieszkały w naszych wnętrzach, a szczególnie na posadzkach. Czarny, ciemnoszary, granat, a może ciemnozielony? To tylko niektóre z najczęściej wybieranych odcieni. Ciemną podłogę można najczęściej spotkać w salonie, łazience, przedpokoju, a także kuchni! Jak zaaranżować ciemną podłogę? Podpowiadamy.

Gdzie sprawdzą się ciemne płytki? Aranżacja wnętrza z ciemnymi płytkami

Zastosowanie ciemnych płytek stało się w ostatnich latach coraz bardziej powszechne ze względu na ich wszechstronność. Ciemne płytki można zastosować na podłodze lub jako element akcentujący ścianę. Można je również łączyć z innymi materiałami, takimi jak biały marmur czy granit, tworząc niepowtarzalne i przyciągające wzrok projekty. Ciemne płytki świetnie prezentują się także w towarzystwie imitacji drewna czy innych bardziej kontrastujących kafli, np. w kwiatowych czy zwierzęcych wzorach.

Ciemne płytki to uniwersalny materiał, który można wykorzystać na nieskończoną liczbę różnych sposobów. Podłogi z ciemnych płytek, ciemne akcentujące ściany i ciemne akcenty mogą nadać każdemu pomieszczeniu ciekawego i niepowtarzalnego wyglądu. Ciemne płytki nie ograniczają się tylko do klasycznych propozycji, mają modne kształty, takie jak kwadraty i prostokąty, które można wykorzystać na wiele sposobów. Warto zaznaczyć, że ciemne płytki mają niezwykle luksusowy wydźwięk, a także idealnie nadają się do nowoczesnych aranżacji. Ciemny odcień płytek jest w stanie nadać przestrzeni mieszkalnej wyrafinowanego charakteru i sprawić, że będzie wyglądać elegancko.

Gdzie sprawdzą się ciemne płytki? Aranżacja wnętrza z ciemnymi płytkami

Salon z ciemną posadzką – jak stworzyć efektowną aranżację salonu?

Ciemna podłoga, meble w jasnym kolorze i stylowe dodatki to sposób na elegancko urządzony salon. Salon z ciemną podłogą i ciekawymi meblami daje ogrom możliwości aranżacyjnych i dekoracyjnych. To praktyczne i ponadczasowe połączenie jest idealną opcją dla osób szukających efektownych propozycji. Opcje w przypadku ciemnych płytek są nieograniczone – istnieje wiele stylów i kolorów, co daje mnóstwo opcji do aranżacji. Mogą wpasować się w klasyczne wnętrza, dodając im ciekawego klimatu, albo idealnie wkomponować się w nowoczesną aranżację, podkreślając innowacyjność wnętrza.

Ciemna posadzka w salonie to bardzo częsty wybór w nowoczesnych, minimalistycznych czy industrialnych salonach. Tu z pomocą może przyjść gres w ciemnym odcieniu. Płytki gresowe są bardzo trwałe i wytrzymałe, dzięki czemu świetnie nadają się do tak mocno eksploatowanej przestrzeni, jaką jest salon. Dodatkowo płytki gresowe są odporne na wilgoć, a przy tym łatwe w pielęgnacji. Ogromną zaletą jest to, że gres występuje w wielu różnych propozycjach, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Jeśli chodzi o ciemne płytki, bardzo popularnym wyborem są klasyczne czarne płytki (np. Gres Black Natural) lub kafle o ciemnoszarym odcieniu. Ciekawą opcją jest także gres imitujący drewno utrzymany w ciemnej kolorystyce. Ciemna posadzka stworzona z płytek gresowych z pewnością zachwyci swoim charakterem i unikatowym wyglądem, a przy tym będzie wyróżniać się ponadprzeciętną trwałością.

Ciemne płytki na posadzkę w salonie to idealna propozycja dla salonu w stylu glamour. Tego typu posadzka w towarzystwie wyszukanych szklanych czy posrebrzanych mebli stworzy salon w klimacie glamour. Do takiej aranżacji idealnie nada się czarny marmur (np. Płytki Marmur Nero Marquina). Marmur to definicja luksusu, elegancji i szyku – tego typu płytki to propozycja dla osób ceniących sobie nietuzinkowe rozwiązania. Ciemne marmurowe płytki z oryginalnym użyleniem położone na posadzce sprawią, że wnętrze nabierze niepowtarzalnego klimatu. Płytki z marmuru to uniwersalna propozycja, która prezentuje się zjawiskowo w każdej odsłonie. Ponadto płytki z kamienia naturalnego są ponadczasowym rozwiązaniem, które zachwyci swoim wyglądem. Warto również dodać, że płytki z marmuru są niezwykle trwałe i wytrzymałe, dzięki czemu przetrwają w nienaruszonym stanie wiele lat. Warto jednak pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji marmuru.

Salon z ciemną posadzką – jak stworzyć efektowną aranżację salonu?

Łazienka z ciemną posadzką, czyli gorący trend ostatnich lat

Ciemne płytki bardzo chętnie wykorzystywane są do tworzenia efektownych aranżacji łazienki. Płytki w ciemnych odcieniach w łazience stosowane są zarówno na posadzce, jak i ścianach. Białe i nieskazitelne łazienki, które były modne lata temu, poszły w zapomnienie na rzecz eleganckich łazienek zdobionych unikatowymi ciemnymi kaflami. Dodanie ciemniejszego koloru, takiego jak czarny lub grafit, może prowadzić do ciekawej i atrakcyjnej wizualnie zmiany projektu. Wystarczy odpowiednio dostosować kolory i dodać trochę szczegółów, aby stworzyć zaskakującą aranżację. Ciemna posadzka w łazience dobrze prezentuje się w połączeniu z jasnymi ścianami z dodatkiem równie ciemnych elementów dekoracyjnych. Bardzo popularne stało się połączenie czarnej posadzki i białych ścian w łazience – szczególnie takie połączenie sprawdzi się w stylu glamour. Możemy również zastosować ciemne płytki na posadzce i częściowo ozdobić nimi powierzchnię ścian.

Łazienka z ciemną posadzką, czyli gorący trend ostatnich lat

Oryginalna kuchnia z ciemną podłogą

Ciemna podłoga to bardzo popularny styl podłóg we współczesnych domach. Charakteryzuje się wyrazistym i efektownym wyglądem, dodającym niebywałego klimatu całej aranżacji. Ciemna podłoga prezentuje się niezwykle wyjątkowo, tym bardziej jeśli postawimy na tego typu aranżację w kuchni. Ciemna podłoga w kuchni będzie bardzo dobrze prezentować się w towarzystwie jasnych mebli. Takie połączenie na zasadzie kontrastu stworzy elegancką i gustowną kompozycję o zaskakującym wyglądzie. W przypadku kuchni bardzo ciekawą opcją może być zastosowanie ciemnych płytek imitujących drewno (np. Gres drewnopodobny Landes Negro), które pozwolą na stworzenie jeszcze bardziej fascynującej aranżacji.