Porady

Błękit we wnętrzach: z jakimi płytkami będą współgrać odcienie niebieskiego?

Niebieskie kolory tworzą relaksującą atmosferę we wnętrzach. Jasne odcienie niebieskiego są idealne do pokojów dziecięcych lub łazienek, ponieważ tworzą atmosferę spokoju i harmonii. Oczywiście niebieski sprawdzi się także w salonach, przedpokojach, sypialni a nawet w kuchni!

Czytaj więcejBłękit we wnętrzach: z jakimi płytkami będą współgrać odcienie niebieskiego?
Kontrasty czy stonowane kolory, czyli jak dobrać kolor płytek do mebli w kuchni?

Kuchnia jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w domu. Tutaj przygotowujemy posiłki i spędzamy dużo czasu. Dlatego powinna być nie tylko ładna i praktyczna, ale także wygodna. Współczesne kuchnie stały się odrębnym stylem. Nie są one tylko pomieszczeniem, w którym się gotuje – to prawdziwe dzieła sztuki pod kątem aranżacyjnym.

Czytaj więcejKontrasty czy stonowane kolory, czyli jak dobrać kolor płytek do mebli w kuchni?
Przegląd najpopularniejszych kolorów płytek 60×60 – najmodniejsze do salonu, kuchni i łazienki

Choć najmodniejsze płytki 60×60 nadają się do pomieszczeń o różnym przeznaczeniu, każdy format ma swoje własne zasady dekoratorskie. Płytki są ponadczasowym materiałem dekoracyjnym, a przemysł od wieków produkuje innowacyjne wzory płytek, które są stylowe i funkcjonalne. Większość z tych wzorów można zastosować w każdym pomieszczeniu – od łazienki przez kuchnię, salon po przedpokój.

Czytaj więcejPrzegląd najpopularniejszych kolorów płytek 60×60 – najmodniejsze do salonu, kuchni i łazienki
5 najlepszych materiałów na ścianę elewacji – który z nich wybrać i ile kosztuje?

Bez względu na to, czy jest to mały domek z kamienia, czy duży kompleks, fasada, którą wybierzemy dla swojego domu, będzie pierwszą rzeczą, jaką zobaczy każdy. Ważne jest, aby pasowała ona do stylu całej konstrukcji i harmonizowała z sąsiednimi domami. Ponadto należy pamiętać, że fasada ma bezpośredni wpływ na właściwości termoizolacyjne i dźwiękochłonne domu – im jest grubsza, tym lepiej. Wybór materiału na elewację zależy od wielu czynników, w tym od kosztu i trwałości.

Czytaj więcej5 najlepszych materiałów na ścianę elewacji – który z nich wybrać i ile kosztuje?
Piaskowiec na ścianę w salonie: efektowne i ponadczasowe ściany z piaskowca w Twoim wnętrzu

Piaskowiec był wykorzystywany już w okresie neolitu jako środek dekoracyjny do tworzenia prostych ozdób i biżuterii. Piaskowiec był szeroko wykorzystywany ze względu na swoją wytrzymałość i trwałość, ale także piękno. Kolor kamienia waha się od beżowego przez żółtobrązowy do czerwonego.

Czytaj więcejPiaskowiec na ścianę w salonie: efektowne i ponadczasowe ściany z piaskowca w Twoim wnętrzu
Gres lappato – gdzie się sprawdzi? W jakich wnętrzach wygląda najlepiej?

Kamionka lappato jest wynikiem długich poszukiwań idealnej równowagi między funkcjonalnością a luksusem. Wykorzystuje te same surowce, co tradycyjna ceramika, ale nadaje im unikalne wykończenie, które sprawia, że są nie tylko estetyczne, ale i funkcjonalne.

Czytaj więcejGres lappato – gdzie się sprawdzi? W jakich wnętrzach wygląda najlepiej?

Elementy 25 do 30 221 całkowita

Pokaż na stronę