Heksagon to jedna z najpopularniejszych figur geometrycznych stosowanych we wnętrzach od kilku dobrych lat. Płytki przypominające kształtem plastry miodu stały się nieodłączną częścią stylowych i nowoczesnych aranżacji. W tym przypadku wariantów i możliwości wyboru jest naprawdę wiele. Dodatkowo jest to idealna propozycja dla osób znudzonych klasycznym formatem płytek. Co wybrać i na co się zdecydować, aby nasze mieszkanie zachwycało nieszablonowym projektem? Podpowiadamy.

Piękne heksagonalne nad blatem kuchennym

Płytki z motywem heksagonów – hit ostatnich lat

Heksagonalne płytki to wiele możliwości, a nie tylko jedna i stała kompozycja. To wzór ponadczasowy, uniwersalny i niebanalny. Tego typu płytki mogą przyjmować różne formy – czasami będzie to płytka o kształcie sześciokąta, ale równie dobrze może być to prostokątna płytka z nadrukowanym motywem heksagonu. Możemy również spotkać drobne heksagony tworzące element mozaiki. Wybór jest naprawdę duży, a zastosowanie tego typu płytek we wnętrzu otwiera przed nami wiele możliwości aranżacyjnych.

płytki heksagonalne w łazience - hit ostatnich lat

Oprócz tego płytki z motywem heksagonu zachwycają swoją różnorodnością pod względem kolorów oraz wzorów. Różne faktury, motywy oraz odcienie pozwalają na uzyskanie wielu nietuzinkowych kompozycji, dzięki czemu możemy pozwolić sobie na oryginalną i niespotykaną dekorację w naszym domu. Dodatkowo płytki w kształcie plastrów miodu mogą również imitować beton, drewno czy kamień – a tego typu faktury to hit wśród projektantów wnętrz! Efektowne sześciokąty mogą być ponadto wykonane z innych materiałów, a nie tylko ceramiki.

Płytki w kształcie plastra miodu z motywem heksagonalnym to sposób na modne i uniwersalne mieszkanie. Tego typu płytki podkreślą charakter nowoczesnych i minimalistycznych wnętrz. Jest to jeden z najbardziej estetycznych i zaskakujących detali, jakimi możemy ożywić naszą aranżację.

Efektowny dekor z płytek heksagonalnych

Efektowne płytki z motywem heksagonu z powodzeniem mogą zdobić każde pomieszczenie naszego domu – zarówno na ścianach, jak i podłodze. Salon, kuchnia, łazienka czy przedpokój może być zaaranżowany w ciekawy i elegancki sposób, a jedynym ograniczeniem będzie jedynie nasza wyobraźnia.

Pomysł na posadzkę z sześciokątnymi płytkami

Jeśli masz już dość standardowych pomysłów i niczym nie wyróżniających się aranżacji, idealnym rozwiązaniem będą sześciokątne płytki. Płytki z motywem heksagonu to doskonały pomysł na oryginalną posadzkę dla osób odważnych, szukających nieszablonowych stylizacji. Tego typu płytki umożliwiają nam również wyznaczenie poszczególnych stref w mieszkaniu, np. w przypadku projektów, w których salon połączony jest z aneksem kuchennym. Połączenie nieregularnej krawędzi z parkietem czy płytką drewnopodobną to sposób na stworzenie efektu przenikania dwóch stref.

Nowoczesne płytki heksagonalne na ściance odgradzającej salon od kuchni

Jednak to nie jedyny przepis na niepowtarzalną aranżację z wykorzystaniem płytek sześciokątnych na posadzce. Mogą one stanowić ciekawy patchwork w korytarzu, znaleźć zastosowanie na posadzce w łazience, a w przypadku płytek z odpowiedniego surowca bez obaw możemy udekorować nimi nasz taras, tworząc spójną kompozycję z całym mieszkaniem.

Dodatkowo pamiętajmy, że płytki z efektem heksagonu mogą naśladować piękno drewna, betonu, marmuru czy kamienia, co stwarza nam ogromne pole do popisu. W przypadku podłogi musimy jednak pamiętać, że wybrany materiał, z którego będą wykonane płytki, powinien być trwały oraz wytrzymały, tym bardziej, jeśli ma znaleźć zastosowanie w pomieszczeniu o dużym natężeniu ruchu. W przypadku posadzki tarasowej warto zwrócić uwagę na takie parametry jak antypoślizgowość czy odporność na działanie czynników atmosferycznych.

Płytki jak plaster miodu w Twojej łazience

Płytki przywodzące na myśl plastry miodu to ciekawa alternatywa dla kwadratowych i prostokątnych płytek, które bardzo często spotykamy w łazienkach. Płytki sześciokątne zdecydowanie będą pasować do każdej łazienki, ale pod warunkiem, że odpowiednio dobierzemy ich rozmiar oraz kolor. Niezależnie od tego, czy nasza łazienka urządzona będzie w stylu klasycznym czy nowoczesnym – płytki łazienkowe o heksagonalnym kształcie będą świetnie się prezentować.

W przypadku małej łazienki zastosowanie heksagonu pozwoli na optyczne jej powiększenie. Dobrym pomysłem jest podkreślenie strefy prysznica, ściany nad wanną czy umywalką np. poprzez stworzenie tła dla ozdobnej ramy lustra. W tym przypadku możemy również zastosować płytki z motywem heksagonu na posadzce, która sama w sobie będzie dekoracją. Gdy zdecydujemy się na płytki z efektem 3D, nasza łazienka będzie wyglądała na bardziej przestrzenną, a dodatkowo nabierze głębi.

Ciekawa aranżacja z płytek heksagonalnych

Warto również zaznaczyć, że płytki heksagonalne są bardzo dekoracyjne, dzięki czemu nie musimy ich podkreślać wyszukanym i rzucającym się w oczy kolorem. Naturalne biele, czernie, beże czy szarości, np. glazura Tempre Grey Dekor, będą doskonałym wyborem.

Poza tym w łazience znajdziemy więcej heksagonalnych kształtów, niż mogłoby się nam wydawać, dlatego tym bardziej powinniśmy zastosować dekoracje z użyciem płytek sześciokątnych, co pozwoli nam spoić całą aranżację. Ogromną popularnością w dzisiejszych czasach cieszą się geometryczne wanny, które potęgują charakter oryginalnej przestrzeni. Dodatkowo całość możemy podkreślić, dobierając niestandardową i efektowną armaturę łazienkową.