Podłoga to jeden z elementów naszego wnętrza, który decyduje o charakterze całej aranżacji. Jednak oprócz względów estetycznych bardzo ważne są aspekty techniczne. Coraz częstszym rozwiązaniem w wielu mieszkaniach jest ogrzewania podłogowe. Nic w tym dziwnego, gdyż jest to bardzo praktyczny i funkcjonalny sposób na ogrzanie mieszkania. Jednak właśnie w tym przypadku, wybierając odpowiednią podłogę, powinniśmy zwrócić uwagę na specyfikację danego materiału, aby w maksymalny sposób wykorzystać potencjał ogrzewania podłogowego. Jednym z najlepszych rozwiązań przy ogrzewaniu podłogowym są płytki gresowe. Dlaczego? Poniżej wyjaśniamy.

Ogrzewanie podłogowe a płytki gresowe – co warto wiedzieć?

Ogrzewanie podłogowe jest bardzo ekonomicznym i mało kłopotliwym sposobem na ogrzewanie domu czy mieszkania. W ten sposób nie zabieramy sobie miejsca grzejnikami, a cała przestrzeń ścian i podłóg jest do naszej dyspozycji. Kolejnymi argumentami, przemawiającymi za potocznie zwaną podłogówką, są równomierne nagrzewanie pomieszczeń oraz zminimalizowanie unoszącego się w powietrze kurzu, co pozytywnie wpływa na nasze zdrowie.

Jakie płytki na ogrzewanie podłogwe wybrać?

Wybierając odpowiednią podłogę na ogrzewanie podłogowe, mamy wiele opcji, jednak warto postawić na taką, która zagwarantuje nam najlepsze przewodzenie ciepła, co przełoży się na nasze finanse. Dlatego zdecydowanie najlepszym wyborem będą płytki gresowe, które w połączeniu z podłogówką tworzą duet idealny.

Gres to materiał, którego bazę stanowi drobno zmieniona krzemionka, powstała z mieszanki piasku kwarcowego, skalenia, gliny, kaolinu i barwników.

Płytki gresowe doskonale przewodzą ciepło, zapewniając maksymalny komfort grzewczy, jaki można uzyskać przy ogrzewaniu podłogowym. Ponadto gres odporny jest na wysokie temperatury, co sprawia, że nie musimy martwić się o ewentualne uszkodzenia.

Zalety płytek gresowych

Płytki gresowe wyróżniają się wieloma zaletami – nie bez powodu są porównywane do niezniszczalnego granitu.

Jak już wyżej wspominaliśmy, jedną z zalet gresu jest doskonałe przewodzenie ciepła – jednak to nie jedyna z zalet!

Płytki gresowe przede wszystkim są niezwykle trwałym i wytrzymałym materiałem. Płytki gresowe w porównaniu z panelami podłogowymi czy podłogą drewnianą wypadają świetnie, ponieważ są najmniej narażone na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne, zarysowania czy ścieranie. Ponadto w przypadku gresu nie musimy martwić się o wilgoć, co umożliwia również zastosowanie tego materiału w kuchni czy łazience. Gres jest też tworzywem mrozoodpornym, co sprawia, że jest doskonałym rozwiązaniem na podłogę tarasową czy balkonową.

Idealne płytki na ogrzewanie

Kolejnym ogromnym plusem jest łatwość w utrzymaniu czystości. Płytki gresowe nie wymagają żadnej szczególnej pielęgnacji. Jedynie w przypadku gresu polerowanego musimy pamiętać o impregnacji – zabezpieczy ona płytki przed trwałymi zabrudzeniami oraz poprawi właściwości tego materiału.

Oczywiście jedną z największych zalet płytek gresowych jest ich różnorodność. Gres podłogowy nie stawia praktycznie żadnych ograniczeń wizualnych! Dzięki dzisiejszej technologii możemy znaleźć na rynku płytki gresowe o każdym kolorze, wzorze czy każdej imitacji. Możemy również wybierać wśród płytek o klasycznym formacie oraz różnego typu kształtach i rozmiarach. Płytki gresowe to również niekończąca się liczba możliwości wzorniczych. Stawiając na płytki gresowe, na pewno znajdziemy odpowiedni wzór dla siebie, który dodatkowo zachwyci nas niezastąpioną trwałością i jakością.

Gres drewnopodobny – największy hit w aranżacji wnętrz!

Dla wielu z nas panele podłogowe czy prawdziwe drewniane deski są niezastąpionym elementem wykończeniowym. Tym bardziej, jeśli urządzamy sypialnię, która powinna mieć ciepły i przyjemny klimat. Jednak tego typu podłoga nie jest w stanie w maksymalny sposób wykorzystać potencjału ogrzewania podłogowego, w takim samym stopniu jak płytki gresowe. I w takiej sytuacji pojawiają się w naszej głowie wątpliwości. Z jednej strony nie chcemy płytek w sypialni, a z drugiej chcemy zapewnić sobie i swojej rodzinie jak najlepsze warunki cieplne. Rozwiązaniem w takim momencie może być gres drewnopodobny!

Płytki imitujące drewno charakteryzują się tymi samymi cechami fizycznymi co klasyczne płytki gresowe. Jeśli chodzi o kwestie wizualne – efekt końcowy realizacji z użyciem gresu drewnopodobnego zawsze jest fenomenalny. Płytki gresowe drewnopodobne do perfekcji oddają wzornictwo prawdziwego drewna. Dzisiejsza technologia pozwala na zdumiewające odwzorowanie charakterystycznych cech drewnianych podłóg na płytkach gresowych. Gres drewnopodobny ciężko odróżnić gołym okiem od klasycznych drewnianych podłóg.

Płytki na ogrzewanie podłogowe drewnopodobne

Decydując się na gres drewnopodobny do swojego mieszkania, możemy mieć gwarancję najwyższej jakości i trwałości. Ponadto przy ogrzewaniu podłogowym zapewnimy sobie najbardziej komfortowe i optymalne rozwiązanie – płytki imitujące drewno będą doskonale przewodzić ciepło, naśladując przy tym prawdziwą deskę czy panele podłogowe.

Ciekawym rozwiązaniem jest też zastosowanie tego typu płytek w łazience. Gres drewnopodobny w łazience zawsze prezentuje się niezwykle oryginalnie i nietuzinkowo. Decydując się na łazienkę zdobioną płytkami imitującymi drewno, możemy mieć pewność, że nasza aranżacja będzie zachwycająca.