Przedpokój to miejsce w naszym domu, którego aranżacja powinna być dokładnie przemyślana. Bardzo często nie przywiązujemy zbyt dużej uwagi do przedpokoju, gdyż traktujemy go jako pomieszczenie przejściowe. Powinniśmy jednak zmienić podejście, ponieważ jest to wizytówka naszego domu.

Pamiętajmy o tym, że przedpokój oprócz funkcji reprezentatywnej może pełnić funkcję pomieszczenia do przechowywania. Wybierając płytki podłogowe warto zaznaczyć, że przedpokój przez cały rok narażony jest na zabrudzenia, obtarcia oraz kontakt z wilgocią. Szczególną uwagę musimy zwrócić na twardość, wytrzymałość i odporność na uszkodzenia, ponieważ te cechy wyróżniają dobre płytki podłogowe.

Płytki do przedpokoju

Nowoczesne płytki podłogowe – imitacje betonu i kamienia naturalnego

Projektanci wnętrz w swoich aranżacjach bardzo chętnie nawiązują do przyrody i natury. Kamienne posadzki to rozwiązanie ponadczasowe, które nada naszemu przedpokojowi niepowtarzalnego klimatu. Sam kamień naturalny jest bardzo drogi i ciężki, jednak producenci płytek proponują nam coraz to ciekawsze możliwości. Płytki imitujące kamień oraz beton to nowoczesne rozwiązanie, które świetnie sprawdzi się w naszych domach.

Ogromną zaletą płytek imitujących kamień jest doskonałość naniesienia wzornictwa prawdziwego kamienia. Substytut kamienia sprawi, że nasze pomieszczenia nabiorą luksusu i szlachetności. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby płytki imitujące kamień naturalny zdobiły podłogi naszego przedpokoju, gdyż płytki te są trwałe i bardzo odporne na uszkodzenia. Rozwiązaniem, które również cieszy się ogromną popularnością, są płytki podłogowe imitujące beton.

Mimo surowości taka aranżacja nadaje wnętrzom niesamowitego charakteru. Wszystkie szarości są aktualnie niezwykle pożądane, dzięki czemu pasują do wnętrz urządzanych w wielu różnych stylach. Jeżeli chodzi o przedpokój, to bardzo dobrze sprawdzi się gres imitujący beton. Płytki na korytarz wykonane z gresu zapewnią nam komfort użytkowania, bezpieczeństwo, a przy tym niesamowitą wytrzymałość. Gres do przedpokoju to praktyczne rozwiązanie, idące w parze z bardzo dobrą jakością i świetnym wyglądem.

Jak ułożyć płytki w wąskim przedpokoju? Jednolita posadzka z płytkami wielkoformatowymi

Płytki wielkoformatowe to sposób na spójną przestrzeń, która nie razi zbyt dużą ilością połączeń, dzięki czemu daje wrażenie optycznie większego pomieszczenia. Tego typu płytki świetnie komponują się z wnętrzami minimalistycznymi, podkreślając ich nowoczesny charakter. Płytki wielkoformatowe są w stanie optycznie powiększyć pomieszczenie, a długie płytki je wydłużyć. Są więc dobrym wyborem, jeśli chodzi o przedpokój. W wąskim korytarzu płytki podłogowe najlepiej układać wzdłuż, gdyż takie ułożenie daje najlepsze efekty wizualne.

Płytki podłogowe do przedpokoju

Układanie płytek wielkoformatowych jest zdecydowanie trudniejsze niż montaż standardowych formatów, więc warto powierzyć to zadanie profesjonalnej ekipie. Choć potrzeba do tego ogromnej precyzji i trudu, warto poświecić się dla niesamowitego efektu, który nada naszemu korytarzowi niebywałego wyglądu.

Gres drewnopodobny – lepszy, trwalszy i tańszy odpowiednik deski naturalnej

Jeśli cenisz sobie ciepły i rodzinny klimat w swoim domu, warto zwrócić uwagę na płytki gresowe inspirowane drewnem. Tego typu płytki na korytarz idealnie komponują się z jednolitymi ścianami, tworząc domową atmosferę. Jak wiadomo, gres do przedpokoju to rozwiązanie, którym będziemy się cieszyć przez długie lata, ponieważ materiał ten jest bardzo odporny i wytrzymały.

Dodatkowo gres drewnopodobny daje nam możliwość połączenia funkcjonalności płytek z pięknem desek. Ponadto unikniemy cyklinowania, lakierowania oraz bejcowania, a będziemy cieszyć się takim samym drewnianym wykończeniem.

Deski nie są najtrwalszym materiałem, są bardzo podatne na wilgoć, przez co nie bardzo nadają się do korytarza. Warto również podkreślić, że gres drewnopodobny jest zdecydowanie tańszy od klasycznych desek.

płytki w holu

Sposób na ciemny przedpokój – jasne płytki podłogowe Carrara. Kamień naturalny czy gres?

Wnętrza wykończone kamieniem zyskują niebywałej elegancji i luksusu. Zwłaszcza marmur, który zdobił niegdyś pałace, kojarzy nam się z dostojnością i szlachetnością. Niepowtarzalne wzory stworzą niesamowity i niepowtarzalny efekt wizualny w naszym mieszkaniu. Marmurowe płytki podłogowe do przedpokoju to świetny wybór, jako że jest to wizytówka naszego domu i to właśnie to pomieszczenie jako pierwsze wita naszych gości. A pierwszego wrażenia nie da się zrobić drugi raz. Użycie marmuru w przedpokoju nie tylko sprawi, że pomieszczenie nabierze ponadczasowej elegancji, ale także może stać się sposobem na rozjaśnienie korytarza.

Biały marmur to jeden z najczęściej wykorzystywanych materiałów od kilku lat, a najczęstszy wybór pada konkretnie na niesamowite płytki Carrara. Te płytki podłogowe sprawią, że pomieszczenie rozjaśni się, a co za tym idzie, będzie tworzyło wrażenie większego. A więc jeśli zależy Ci na tym, aby Twoje wnętrze prezentowało się dobrze i niebanalnie, warto w swojej aranżacji postawić na płytki podłogowe Carrara.

Układanie płytek w holu

Jeśli chodzi o marmur, należy również rozważyć, czy chcemy użyć płytek z kamienia naturalnego, czy może lepszym wyborem będą dla nas płytki gresowe. Każde z tych rozwiązań ma swoje plusy i minusy. Płytki kamienne to synonim wytrzymałości, jednak ich cena jest bardzo wysoka. Płytki Carrara wykonane z gresu są zdecydowanie tańsze, a przy tym nadal bardzo trwałe. Jest to jednak nadal płytka ceramiczna, a nie kamień naturalny.