Kotłownia jest miejscem w naszym domu, w którym panują specjalne warunki. Niezależnie od tego, jaki posiadamy system ogrzewania, pomieszczenie to musi być przygotowane do zadań specjalnych. Wysoka temperatura, wszechobecny kurz, brud i popiół oraz specyfika miejsca wymagają od nas zastosowania w kotłowni odpowiednio trwałych i odpornych materiałów.

Zarówno wybór płytek na ściany, jak i na posadzki w kotłowni, powinien być kierowany głównie jakością i funkcjonalnością materiału. Kotłownia to miejsce, w którym powinniśmy zapomnieć o estetyce, a na pierwszym miejscu postawić na trwałość i wytrzymałość. Ciekawą i obiecującą propozycją są płytki gresowe, które sprostają temu trudnemu zadaniu.

Płytki w kotłowni – na co zwrócić uwagę?

Kotłownia to przestrzeń w domu, gdzie zdecydowanie panują niesprzyjające warunki. Szukając przyzwoitych płytek na posadzkę i ściany do naszej kotłowni, musimy postawić na materiały o określonych parametrach, ponieważ nie każdy materiał sprawdzi się w kotłowni. Odpowiedni surowiec na płytki w kotłowni powinien spełniać kilka wymagań. Bezsprzecznie najważniejsza będzie trwałość i wytrzymałość produktu – kotłownia to miejsce, gdzie nie obchodzimy się z niczym jak z jajkiem. Nie możemy więc pozwolić sobie na materiał, który przy byle stuknięciu pęknie. Inną sprawą są temperatury panujące w kotłowni, które również wymagają od zastosowanego surowca pewnej jakości.

Musimy również postawić na materiał, który nie będzie się odbarwiał i ścierał. Kolejną istotną rzeczą jest czystość – wybrany produkt musi być łatwy w utrzymaniu czystości. Jednak nie okłamujmy się – kotłownia to miejsce, gdzie nigdy nie będzie idealnie czysto. Natomiast materiał, do którego dodatkowo przywiera brud, nie będzie odpowiednim wyborem. Lepiej postawić na rozwiązanie, które z łatwością będziemy mogli posprzątać zarówno na sucho, jak i na mokro.

Płytki na posadzce w kotłowni

Płytki w kotłowni muszą być odpowiednio dobrane, aby spełniać swoją funkcję jak najlepiej. Nie możemy w tym wypadku postawić na byle jaki materiał. Dobrze wybrane i zamontowane płytki w kotłowni zapewnią nam spokój i brak remontów na długie lata.

Na koniec warto również wspomnieć o kolorystyce. Na podłogę zdecydowanie powinniśmy postawić na ciemniejsze kolory – czerń, szarość lub grafit. Natomiast na ścianę warto zastosować płytki ścienne w jaśniejszej kolorystyce, aby nasze pomieszczenie było optycznie większe i bardziej przestronne.

Jakie najlepsze płytki do kotłowni?

Jeśli chodzi o płytki w kotłowni, to płytki ceramiczne są zadecydowanie najpopularniejszy wyborem. Nic w tym zaskakującego, ponieważ jest to bardzo praktyczne rozwiązanie, niezależnie od tego, z jakim rodzajem kotłowni będziemy mieć do czynienia.

Gres to niewątpliwie jeden z najtrwalszych materiałów, zarówno podłogowych, jak i ściennych. Jego wysoką wytrzymałość możemy zawdzięczać już samemu procesowi powstawania gresu. Materiał ten powstaje ze szlachetnej kamionki, która prasowana jest pod wysokim ciśnieniem, a następnie wypalana w temperaturze 1200 stopni Celsjusza. Cała ta procedura sprawia, że płytki gresowe stają się niesamowicie trwałym materiałem o wielu zaletach. W przypadku kotłowni trwałość jest niezwykle ważna, gdyż płytki mają tam do czynienia z różnymi wahaniami temperatury. Kolejną istotną sprawą jest utrzymanie czystości. Nie sposób uniknąć zabrudzeń, kurzu, pyłu czy innych zanieczyszczeń w kotłowni. Nie możemy jednak zaniedbać tej przestrzeni, ponieważ brud, który będzie w kotłowni, będziemy wnosić na naszych butach do domu. Również z tego powodu powinniśmy postawić na gres, ponieważ materiał ten jest bardzo łatwy w utrzymaniu czystości.

płytki w kotłowni na ścianie

Wytrzymałe płytki do kotłowni - wybierz rozsądnie

Do kotłowni możemy znaleźć gres, który jest dedykowany temu pomieszczeniu ze względu na swoją specyfikację. Mowa tu o gresie technicznym. Jest to rodzaj materiału, który charakteryzuje się bardzo dobrymi parametrami technicznymi. Płytki tego typu są niezwykle wytrzymałe, odporne na ścieranie i uszkodzenia mechaniczne

Gres to niewątpliwie jeden z najlepszych materiałów, jaki możemy wybrać do naszej kotłowni. W atrakcyjnej cenie otrzymamy materiał, który zadowoli nas pod względem swojej funkcjonalności i jakości. Naszą propozycją do realizacji kotłowni jest gres Nuance Brown, Super Brown lub Rovere Tundra. Materiały te zachwycą nas wszystkimi atutami gresu. Dodatkowo wszystkie te propozycje dostępne są w pakietach, dzięki czemu zyskasz jeszcze atrakcyjniejszą cenę.

Inną alternatywą dla kotłowni może być klinkier. Płytki klinkierowe to również materiał, który może poszczycić się zdumiewającą trwałością. Zastosowanie płytek klinkierowych zapewni nam trwałe, bezpieczne i łatwe w utrzymaniu czystości rozwiązanie. Materiał ten jest niezwykle funkcjonalny.

wytrzymałe płytki w kotłowni

Gdzie kupić tanie płytki do kotłowni?

Kotłownia to pomieszczenie w naszym domu, którego raczej nie prezentujemy od wejścia naszym gościom. A dodatkowo przestrzeń ta nieustannie się brudzi. Z tego powodu urządzając kotłownię, nie chcemy inwestować w nią dużych pieniędzy. Szukamy rozwiązań, które spełnią nasze oczekiwania, a jednocześnie będą w atrakcyjnej cenie. Tak samo postępujemy, kupując płytki do kotłowni. Sposobem na zaoszczędzenie pieniędzy może być zakup taniego gresu w jednym z naszych pakietów. Inną opcją są nasze superoferty, gdzie można znaleźć naprawdę tanie perełki.