Home staging to proces przygotowania domu do sprzedaży na rynku nieruchomości. Pomaga uczynić dom bardziej atrakcyjnym i przyjaznym, co skutkuje szybszą sprzedażą domu. Celem jest dołożenie maksymalnych starań, aby przyciągnąć kupujących i osiągnąć wyższą cenę za swoją nieruchomość. Jest to szeroko stosowane przez wielu sprzedawców, którzy chcą, aby ich dom sprzedał się jak najszybciej. Home stagerzy „bawią się” kolorami, oświetleniem, meblami i dodatkami, aby dać poczucie komfortu i przytulności – bez żadnych dodatkowych kosztów remontowych.

Home staging jest również możliwy w łazience! Nie potrzebne są żadne remonty czy przeróbki – wystarczy kilka prostych trików, które dodadzą uroku przestrzeni łazienkowej.

Co to jest home staging?

Jest to strategia marketingowa mająca na celu przygotowanie domu czy mieszkania do sprzedaży lub wynajmu, poprzez usunięcie rzeczy osobistych i mebli. Właściciel domu chce, aby potencjalni nabywcy zwizualizowali sobie swoje życie w tym domu.

Home staging to usługa, która polega na uporządkowaniu domu, a także udekorowaniu i wyposażeniu go w rzeczy, które uczynią go bardziej atrakcyjnym. Ma ona również na celu sprawienie, aby ludzie czuli, że mogą łatwo wprowadzić się do danego miejsca poprzez zastosowanie pewnych technik, takich jak czyszczenie, usuwanie bałaganu, zmiana aranżacji i rozluźnienie atmosfery. Proces ten wydobywa ukryte piękno w domu, które może nie być widoczne w normalnych okolicznościach. Proces ten podkreśla również różne cechy nieruchomości na sprzedaż, co ułatwia nabywcom wyobrażenie sobie mieszkanie w danej nieruchomości.

Home staging - kilka ważnych kwestii

Aby to zrobić, meble zostaną zastąpione przez nowe przedmioty, które są ogólnie mniej nieporęczne i bardziej atrakcyjne. Elementy dekoracyjne są również dodawane do wystroju, co daje większy nacisk na niektóre aspekty wyposażenia lub kolorów, które są uważane za pozytywne i modne, podczas gdy inne rzeczy są zminimalizowane lub usunięte całkowicie. To pomaga neutralizować potencjalnie negatywne cechy pokoju. Dom musi być zainscenizowany zgodnie z konkretnymi życzeniami sprzedającego, ale także preferencjami kupującego. Inscenizacja może być bardzo różna w zależności od tego, czy chodzi o dom jednorodzinny, czy o mieszkanie. Deweloper budowlany inscenizuje całe osiedle za pomocą zestawów mebli, które mają za zadanie pokazać jego luksusowe domy w jak najbardziej atrakcyjny sposób, zachowując przy tym ich indywidualny charakter.

Inscenizacja musi odpowiadać potrzebom poszczególnych celów marketingowych dla każdej indywidualnej nieruchomości, ale nadal istnieją pewne zasady przewodnie, które możemy wykorzystać do każdego zadania inscenizacji, tak aby zwiększyć zainteresowanie daną nieruchomością.

Home staging w łazience – jak uatrakcyjnić łazienkową przestrzeń

Teraz, kiedy już wiemy, czym jest sam home staging, skupmy się na tym, jak przeprowadzić ten proces w łazience – gdyż w tym miejscu nie jest to takie łatwe zadanie. O ile meble w salonie możemy wynieść, zniszczoną podłogę w przedpokoju przykryć nowym dywanem, to w łazience ciężko zasłonić brzydkie kafle czy starą wannę. Istnieje jednak kilka trików, które mogą sprawić, że łazienka będzie bardziej atrakcyjna dla potencjalnego kupca. Nie musimy od razu przeprowadzać generalnego remontu, wystarczy zadbać o kilka drobiazgów, które odmienią całe wnętrze.

Home staging -najważniejsze rzeczy

Zacznijmy od tego, że łazienka to miejsce, w którym najważniejsza jest higiena. A więc, aby łazienka stała się atrakcyjniejsza dla oglądającego, powinna lśnić czystością! W tym celu powinniśmy przeprowadzić generalne prządki w całej łazience, dbając o pozbycie się brudu z najmniejszego zakamarka. Płytki mają lśnić, fugi powinny być dokładnie wyczyszczone, a lustro nie powinno mieć żadnych zacieków. Oczywiście możemy wynająć też profesjonalną ekipę sprzątającą.

Kolejną rzeczą, która zwiększy atrakcyjność łazienki, jest odpowiednie oświetlenie. Jasne światło uwypukli czystość łazienki, a także nada jej wrażenie bardziej przestronnej i zadbanej. Ciemne światło daje ponure wrażenie, które może odstraszać – dlatego warto wymienić żarówki. Ciekawym trikiem jest zastosowanie świata, w którym kupujący będzie wyglądał korzystnie – przecież na pewno spojrzy na siebie w łazienkowym lustrze!

Na koniec warto zadbać o stylowe dodatki. Nowa mydelniczka czy szczotka toaletowa nie kosztują wiele. A nowy i stylowy komplet może odmienić całe wnętrze! Postawmy również na dodatek ręczników w kolorze płytek. A także dekoracyjne świece czy np. kosze wiklinowe. Ciekawe i dopasowane do siebie dodatki zrobią zdecydowanie lepsze wrażenie niż przypadkowy sprzęt.

Home staging - jak przygotować?

Ponadto łazienka jest przestrzenią, w której przygotowujemy się na swój pracowity dzień. Dzięki home staging, miejsce to może być przekształcone w raj, gdzie można się zrelaksować i naładować baterie po długim dniu w pracy. Dodajmy kilka produktów do aromaterapii (olejki do kąpieli lub kąpiele perełkowe), świece zapachowe i kwiaty, stwórz intymną atmosferę z przyciemnionymi światłami i miękką muzyką grającą w tle. W ten sposób kupujący oczami wyobraźni będzie mógł spojrzeć na siebie relaksującego się właśnie w tej łazience. Niby mały trik, a może przynieść zdumiewające efekty!