Mieszkanie w stylu hampton to prawdziwy luksus. Ten styl aranżacji wnętrz tworzony jest z myślą o naturze i wolności ducha: wolności plaży i morza, wolności małych jasnych pokoi i zachodów słońca na horyzoncie. Autorski pokój w tym stylu powinien uwzględniać wiele wymagań – powinien być bardzo przytulny. Ten styl wystroju może zawierać elementy z Anglii, kolonialnej Ameryki, Francji, a nawet krajów afrykańskich. Jeśli chodzi o kolory w wystroju pokoju, to w hampton dominują odcienie zieleni i błękitu. Może to być blada mięta lub odcienie leśnej zieleni z białymi meblami. Te ostatnie stworzą wrażenie obecności w domku letniskowym położonym nad morzem.

Czym charakteryzuje się styl hampton? Łazienka w stylu hampton

Jest to mieszanka różnych stylów i cech, ponieważ styl hampton został stworzony dla ludzi, którzy odpoczywają w pobliżu morza, w miejscu, gdzie mogą wziąć oddech i nie myśleć o niczym innym. Ten styl łączy w sobie luksus z nadmorskimi uczuciami i okazał się dość popularny w ostatnich latach.

Styl wzornictwa hampton jest najlepiej reprezentowany w łazience. Ma być ciepło i przyjemnie, jak wtedy, gdy spędzamy czas na wakacjach w nadmorskich miejscowościach. Elementy łazienki będą przypominać muszle, rozgwiazdy, wiklinowe kosze wypełnione ręcznikami lub strojami kąpielowymi do różnego rodzaju kąpieli w aromatycznych olejkach lub przyprawach.

Nie ma ścisłych zasad projektowania wnętrz łazienek w stylu hampton, mogą się różnić w zależności od preferencji i życzeń. Ale zawsze jedna rzecz jest obecna – jest to indywidualne podejście do dekoracji pomieszczenia, w którym spędzamy większość czasu na relaksie. To prowadzi do większej satysfakcji z spędzania czasu podczas kąpieli w tak zaaranżowanej łazience.

styl hampton łazienki

Przyjrzyjmy się teraz, jak stworzyć idealny obszar kąpielowy przy użyciu elementów, które są charakterystyczne dla stylu hampton.

Na przykład w łazience nie będą dobrze wyglądać tylko pomalowane ściany. Dlatego lepiej zastosować płytki o naturalnej fakturze lub płytki imitujące deski przypominające stare drewno. Na podłodze powinny znaleźć się duże płytki – najlepiej rustykalne. Na ścianach doskonale sprawdzą się mozaiki, które idealnie pasują do tego wystroju pomieszczenia. Im więcej kolorów zostanie wprowadzonych do pomieszczenia, tym więcej charakteru ono nabierze. Niebieski motyw kolorystyczny dominuje we wszystkich pomieszczeniach, które mają być urządzone w stylu hampton. Łazienka w stylu hampton powinna być jasna, dlatego dobrze, gdyby rozświetlało ją naturalne dzienne światło. Jednak w sytuacji, kiedy nie mamy dostępu do dużych okien – na drzwiach wewnętrznych można zamontować lustro, które zajmuje prawie całą przestrzeń, ale odbija światło i tworzy iluzję okna w pomieszczeniu.

Pomysł na aranżację małej łazienki w stylu hampton

Łazienka to obszar, który powinien być urządzony szczególnie starannie. W końcu jest to miejsce, w którym codziennie przebywamy, relaksując się po ciężkim dniu pracy. W związku z tym aranżacja wnętrz łazienek również wymaga szczególnej uwagi, ponieważ pomieszczenie to musi być wyposażone zarówno w elementy estetyczne, jak i wygodne w użytkowaniu.

Do małych łazienek w stylu hampton należy użyć lżejszych odcieni zieleni, takich jak mięta połączona drewnianą podłogą, stworzoną przy pomocy płytek imitujących drewno. Całość powinna być udekorowana wiklinowymi koszami i elementami przynoszącymi na myśl nadmorskie klimaty.

styl hampton design

Łazienka przede wszystkim nie powinna być ciemna. Dobrze jest wprowadzić meble w jasnych kolorach, aby rozjaśnić dodatkowo całe wnętrze. Przestrzeń nad zlewem powinna mieć małe szafki do przechowywania wszystkich niezbędnych udogodnień, aby nie szukać ich każdego ranka, przygotowując się do pracy, czy po prostu nie zagracać reszty przestrzeni.

Wystrój wnętrza w stylu hampton nie powinien być monotonny. Dlatego w tym pomieszczeniu konieczne jest posiadanie innych elementów, które rozbiją przestrzeń i wizualnie ją poszerzą – do tego celu doskonale nadają się rośliny i świeże kwiaty. Warto również umieścić na jednej ze ścian duże lustro, aby o każdej porze dnia móc się w pełni przejrzeć. Nad lustrem należy umieścić lampę. W tym celu można zastosować tradycyjny żyrandol lub lampę sufitową.

Główną cechą łazienki w stylu hampton są płytki na ścianach i podłogach, które przypominają muszle lub kamyki na brzegu. Ważne jest, aby elementy te były w naturalnych kolorach, ponieważ dobrze komponują się zarówno z bielą, jak i pastelowymi odcieniami.

styl hampton

Wszystkie kolory w łazience powinny być pastelowe i neutralne, aby nie było tu zbędnych akcentów i silnych kontrastów. Głównym kolorem mebli w nadmorskim pokoju powinien być niebieski lub biały z domieszką pastelowych odcieni. Najlepiej jest łączyć przedmioty w różnych tonach, co stworzy przyjemną atmosferę. Na przykład jasnoniebieskie ściany i biały ceramiczny zlew będą dobrze wyglądać obok bladoniebieskich płytek na podłodze. Wnętrze w tym stylu ma swoje własne zasady, które nie mogą być łamane.