Płytki to jeden z najpopularniejszych materiałów w aranżacji wnętrz. Dzieje się tak ze względu na trwałość, wytrzymałość, a także ciekawy wygląd płytek ceramicznych czy kamiennych. Ponadto płytki są odporne na działanie wilgoci, co czyni je ogromnym konkurentem dla drewnianych podłóg. Jednak nie każdy wie, kiedy kupować płytki oraz gdzie je potem składować.

Kiedy kupować płytki?

Płytki kupujemy z reguły chwilę przed tym, kiedy mamy zacząć prace remontowe. Oczywiście najpierw pojawia się pomysł, wizualizacja i poszukiwanie tych jedynych wymarzonych płytek. Oczywiście nie ma w tym nic złego, jednak kupując płytki o odpowiedniej porze roku, możemy zaoszczędzić kilka groszy.

Przede wszystkim chodzi tu o koniec sezonu, kiedy to płytki ze starej kolekcji są wyprzedawane w konkurencyjnych cenach. Za naprawdę atrakcyjną cenę możemy zdobyć jeszcze modne płytki, które kilka miesięcy wcześniej były największym hitem.

Gdzie i jak kupować płytki?

Inną opcją są sezonowe promocje. Wtedy również możemy kupić płytki w okazyjnej cenie po rabacie.

Jednak jak wiadomo nie zawsze jest to możliwe, gdyż nie każdy z nas ma możliwość przechowywania dużej liczby płytek, np. w sytuacji, kiedy remont lub wykończenie nowego mieszkania ma się zacząć za kilka miesięcy.

Jak i gdzie składować płytki?

Kupując płytki, warto dokładnie przemyśleć, gdzie będziemy je trzymać po zakupie. Płytki należy przede wszystkim dobrze zabezpieczyć, aby nie zniszczyły się, a także nie straciły swoich walorów przed położeniem na ścianie czy podłodze. Jeśli płytki mają czekać na użycie trochę czasu, należy zabezpieczyć je od strony gruntu, tak aby żadna wilgoć się do nich nie dostała. Z drugiej zaś strony należy zabezpieczyć płytki od góry – tym bardziej, jeśli trzymamy je gdzieś na balkonie. W ten sposób zabezpieczymy ich powierzchnię przed działaniem opadów atmosferycznych.

Gdzie i jak kupować płytki?

A gdzie dokładnie trzymać płytki? Zdecydowanie najlepiej, aby to było suche miejsce o pokojowej temperaturze. Jednak w większości przypadków jest to niemożliwe. Płytki z reguły przyjeżdżają na plac budowy, gdzie bywa różnie z panującymi tam warunkami. Płytki są trwałym materiałem, jednak mimo to warto zadbać o to, aby składować je w miejscu, w którym się nie zniszczą.

Jeśli natomiast wymieniamy płytki w starym mieszkaniu, nowe kafle możemy schować w pomieszczeniu gospodarczym, pod schodami lub ewentualnie na klatce schodowej. Niektórzy trzymają płytki na balkonie. Niby nic nie powinno się stać, oczywiście o ile są to płytki mrozoodporne, a także cechujące się niską nasiąkliwością – w innym wypadku może wpłynąć to na jakość płytek.

Gdzie kupować płytki?

Teraz, gdy już wiemy, kiedy kupować i jak składować płytki, rodzi się kolejne pytanie: gdzie kupić płytki?

Otóż opcji mamy kilka. Większość osób decyduje się na zakup płytek w marketach budowalnych. Popularność tego rozwiązania związana jest z tym, że markety budowlane są łatwo dostępnym miejscem, gdzie możemy zobaczyć wszystkie płytki na żywo i z miejsca je kupić. Minus tego rozwiązania jest taki, że może się okazać, że np. sąsiad ma takie same płytki i nasza aranżacja nie jest wcale taka oryginalna.

Gdzie i jak kupować płytki?

Kolejną opcją są salony płytek. W tego typu miejscach możemy spotkać płytki od najlepszych producentów. Oczywiście znajdziemy tu wszystkie najnowsze trendy i najwyższe jakościowo kafle.

Bardzo wiele osób decyduje się też na zakup płytek w internecie. Jest to zdecydowanie opcja dla osób szukających nietuzinkowych i oryginalnych rozwiązań, gdyż w internecie można znaleźć prawdziwe perełki. Oczywiście znajdziemy też tu klasyczne płytki, które są ogólnie dostępne w sklepach budowlanych czy salonach płytek.