Biała cegła z kamienia na elewację Twojego domu – dlaczego warto?

Elewacje ceglane od lat uznawane są za solidne i eleganckie. Nic w tym dziwnego, gdyż cegła z kamienia prezentuje się fenomenalnie, a jednocześnie ma świetne właściwości fizyczne. Można więc rzec, że jest to materiał praktycznie idealny!

Szukając odpowiedniego materiału na elewację domu, przede wszystkim kierujemy się względami estetycznymi – przecież nasz dom musi prezentować się atrakcyjnie i efektownie. Elewacja domu musi też nawiązywać do stylu, w którym będzie on urządzony. Elewacja to swego rodzaju nasza wizytówka. Ponadto ważna jest również kwestia techniczna wybranego materiału na elewację – musi być to surowiec, który podoła ciężkim warunkom panującym na zewnątrz. Przecież każdy z nas chce, aby elewacja prezentowała się dobrze przez wiele lat.

Dlatego doskonałym wyborem na elewację zewnętrzną naszego domu będzie cegła z kamienia. Cegła z kamienia nie tylko będzie wyglądać atrakcyjnie i z klasą, ale również dzięki swoim właściwościom fizycznym zapewni odpowiednią ochronę ścianom domu. Kamień naturalny w doskonały sposób radzi sobie z izolacją ścian przed wilgocią oraz grzybem. Ponadto zapewnia doskonałe właściwości termoizolacyjne.

Wracając jeszcze do kwestii estetycznych, bardzo ciekawym i oryginalnym wyborem na elewacje może okazać się cegła biała z kamienia. W dzisiejszych czasach cegła to nie tylko surowy materiał, ale wiele możliwości kolorystycznych i aranżacyjnych. Biała cegła z kamienia na elewacji na pewno wyróżni nasz dom na tle innych oraz sprawi, że będzie zachwycał swoim wyglądem zewnętrznym.

Białą kostka kamienna we wnętrzy

Cegła biała w wystroju nowoczesnych wnętrz. Jak wykorzystać białą cegłę z kamienia w domu?

Biała cegła z kamienia to doskonała propozycja do wnętrz urządzonych w styl skandynawskim, nowoczesnym czy industrialnym. Biały kamień jest również doskonałą propozycją do wnętrz tradycyjnych. Nie od dziś wiadomo, że kamień jest materiałem uniwersalnym – tak samo dzieje się w przypadku białej cegły z kamienia! Taka ozdoba ścienna będzie zawsze modna.

Biała cegła z kamienia będzie świetnie prezentować się na jednej ze ścian salonowych, dodając ciekawego efektu i klimatu całemu wnętrzu. Kamień wprowadza do wnętrz powiew luksusu i elegancji, co sprawia, że nawet najprostsza kompozycja dzięki zastosowaniu kamienia nabierze charakteru. Cegła biała z kamienia może zdobić ścianę, na której zawiesimy telewizor, będąc jednocześnie dekoracją całego pomieszczenia.

Cegła biała z kamienia świetnie wygląda w towarzystwie drewna. Takie połączenie doda każdej aranżacji ciepła i przytulności. Oba materiały są na tyle uniwersalne, że będą doskonałą bazą dla wielu stylów wnętrzarskich.

Biała cegła z kamienia doskonale dopełni duże przestrzenie o surowym klimacie, przełamując całe wnętrze swoim efektownym wyglądem.

Cegła biała na ścianie

Dekoracje ścienne z białej cegły kamiennej

Biel nie musi być nudna, tym bardziej jeśli postawimy na efektowną cegiełkę z kamienia. Cegła biała z kamienia może odmienić charakter całej aranżacji.

Struktura i nieregularny format cegły z kamienia sprawiają, że tego typu dekoracja odgrywa w pomieszczeniu główną rolę. Cegła biała z kamienia jest ozdobą, która odejmie całemu wnętrzu ciężkości, a nada wrażenia lekkości – sprawia to, że jest to idealna propozycja dla małych i ciasnych pomieszczeń. Neutralna i skupiająca światło biała barwa doda wnętrzom przestrzeni. Kształt i format białych cegiełek z kamienia nadadzą pomieszczeniu wyrazistości, jednocześnie go nie przytłaczając. Biała cegła z kamienia jest na tyle uniwersalnym materiałem, że pozwala na udane zastosowanie w przestrzeniach o różnej stylistyce, jednocześnie podkreślając charakter nawet najprostszych kompozycji. Ponadto biały kolor jest świetnym tłem dla mniej oczywistych mebli czy dodatków. Kontrastowe elementy dekoracyjne będą prezentować się jeszcze bardziej efektownie na białej przestrzeni.

Biała cegiełka z kamienia może być dekoracją jednej ściany w danym pomieszczeniu, wnęk półek czy filarów. Możemy również wykorzystać ją do ozdobienia swojej sypialni, łazienki czy kuchni. Biała cegła z kamienia daje wiele możliwości aranżacyjnych ze względu na swój wygląd, ale też i właściwości fizyczne. Tak naprawdę w wykorzystaniu białej cegły z kamienia ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia i kreatywność.