Aktualności

5 najlepszych materiałów na ścianę elewacji – który z nich wybrać i ile kosztuje?

Bez względu na to, czy jest to mały domek z kamienia, czy duży kompleks, fasada, którą wybierzemy dla swojego domu, będzie pierwszą rzeczą, jaką zobaczy każdy. Ważne jest, aby pasowała ona do stylu całej konstrukcji i harmonizowała z sąsiednimi domami. Ponadto należy pamiętać, że fasada ma bezpośredni wpływ na właściwości termoizolacyjne i dźwiękochłonne domu – im jest grubsza, tym lepiej. Wybór materiału na elewację zależy od wielu czynników, w tym od kosztu i trwałości.

Czytaj więcej5 najlepszych materiałów na ścianę elewacji – który z nich wybrać i ile kosztuje?
Piaskowiec na ścianę w salonie: efektowne i ponadczasowe ściany z piaskowca w Twoim wnętrzu

Piaskowiec był wykorzystywany już w okresie neolitu jako środek dekoracyjny do tworzenia prostych ozdób i biżuterii. Piaskowiec był szeroko wykorzystywany ze względu na swoją wytrzymałość i trwałość, ale także piękno. Kolor kamienia waha się od beżowego przez żółtobrązowy do czerwonego.

Czytaj więcejPiaskowiec na ścianę w salonie: efektowne i ponadczasowe ściany z piaskowca w Twoim wnętrzu
Gres lappato – gdzie się sprawdzi? W jakich wnętrzach wygląda najlepiej?

Kamionka lappato jest wynikiem długich poszukiwań idealnej równowagi między funkcjonalnością a luksusem. Wykorzystuje te same surowce, co tradycyjna ceramika, ale nadaje im unikalne wykończenie, które sprawia, że są nie tylko estetyczne, ale i funkcjonalne.

Czytaj więcejGres lappato – gdzie się sprawdzi? W jakich wnętrzach wygląda najlepiej?
Najlepsze materiały na chodnik, podjazd i taras – czym kierować się podczas wyboru?

Materiał na chodnik, podjazd i taras to tylko jeden z elementów, które należy wziąć pod uwagę podczas planowania przestrzeni zewnętrznej. Załóżmy więc, że zdecydowaliśmy już o układzie ogrodu, kształcie jego obrzeży, trawników itd. Pozostaje wybrać materiał na ścieżki, podjazd i taras. Przede wszystkim, należy zrozumieć, jakie cechy są charakterystyczne dla tego typu elementów – to nie tylko sama ścieżka lub taras – ale także element, tworzący ogólny obraz przestrzeni jako całości.

Czytaj więcejNajlepsze materiały na chodnik, podjazd i taras – czym kierować się podczas wyboru?
Wybieramy najlepsze płytki na taras wentylowany – szybkość, prostota montażu i trwałość na lata

Tarasy wentylowane, nazywane również tarasami drenażowymi, zawierają system odprowadzania i wentylacji wody deszczowej. Taras drenażowy to innowacyjne rozwiązanie, które pozwala na skuteczne odprowadzanie deszczówki, przy jednoczesnym zachowaniu płytek, co zapobiega ich niszczeniu przez wodę.

Czytaj więcejWybieramy najlepsze płytki na taras wentylowany – szybkość, prostota montażu i trwałość na lata
Modne płytki ogrodowe i na taras: płytki gresowe, kamienne czy betonowe? Trwałość, czyszczenie i najmodniejszy design

Niezależnie od tego, czy mamy własny ogród z warzywami, balkon czy mały taras, dobrze dobrany projekt może zrobić różnicę. Każdy ma swój własny pomysł na to, jak chciałby, aby wyglądała jego przestrzeń zewnętrzna, a przy tak wielu różnych dostępnych materiałach często trudno jest wybrać najlepszą opcję dla domu.

Czytaj więcejModne płytki ogrodowe i na taras: płytki gresowe, kamienne czy betonowe? Trwałość, czyszczenie i najmodniejszy design

Elementy 13 do 18 187 całkowita

Pokaż na stronę