Płytki do lobby hotelowego i korytarzy powinny być wybierane z uwagą, ponieważ będą one jedną z pierwszych rzeczy, które goście zobaczą po przyjeździe. Powinny one być zgodne z ogólnym stylem hotelu oraz łatwe do czyszczenia i konserwacji. Oczywiście to, jakie płytki zostaną wybrane, zależy od tego, z jakim typem hotelu mamy do czynienia. Jednak bez względu na to, czy będzie to luksusowy hotel, czy może bardziej budżetowe miejsce, ważne jest, aby wybrać płytki, które są zarówno atrakcyjne i praktyczne. Biorąc pod uwagę potrzeby swoich gości, można stworzyć przestrzeń, która jest zarówno piękna, jak i funkcjonalna.

Jakie powinny być płytki do hotelowego holu i na korytarze?

Jeśli chodzi o lobby i korytarze, ważne jest, aby zrobić dobre wrażenie na swoich gościach. Dlatego wybór odpowiednich płytek jest tak ważny! Wybierając odpowiednie płytki, można stworzyć stylowe i przyjazne otoczenie dla gości. Płytkę można dobrać w zależności od funkcji pomieszczenia lub po prostu dopasować do stylu hotelu.

Płytki powinny być tak dobrane, aby tworzyły przyjemny dla oka wygląd. Powinny pasować do stylu hotelu i być skoordynowane z innymi elementami w lobby i na korytarzach. Płytki powinny być wytrzymałe i odporne na duże natężenie ruchu oraz odporne na plamy i zarysowania.

Płytki powinny być antypoślizgowe i zapewniać czyste, bezpieczne środowisko, po którym goście mogą chodzić. Bezpieczne środowisko zapewnia również, że goście nie staną się ranni od upadku podczas chodzenia boso po płytkach w mokrych miejscach. Dlatego płytki powinny mieć wysoki współczynnik tarcia, gdy są suche, i być w stanie utrzymać przyczepność, gdy powierzchnia jest mokra lub śliska.

płytki na korytarz hotel

Wysokiej jakości płytki mogą przetrwać dziesięciolecia bez konieczności wymiany, więc nie zwiększają kosztów bieżącego utrzymania hotelu. Są one szczególnie korzystne w ruchliwych miejscach publicznych, gdzie muszą wytrzymać intensywne użytkowanie dzień po dniu, tydzień po tygodniu, rok po roku. Płytki wysokiej jakości wymagają niewiele, jeśli w ogóle, bieżącej konserwacji – poza okazjonalnym zamiataniem lub myciem.

Kamienne płytki na hotelowej posadzce i nie tylko

Płytki z kamienia naturalnego to luksus sam w sobie. Tego typu płytki prezentują się niezwykle elegancko i efektownie w każdej przestrzeni. Kamień naturalny to ponadczasowy i uniwersalny wybór, który pozwala na stworzenie pięknych aranżacji. Posadzka udekorowana płytkami z kamienia naturalnego na pewno zaskoczy gości swoim pięknym wyglądem.

Oprócz kwestii estetycznych należy również brać pod uwagę właściwości fizyczne płytek z kamienia naturalnego. Płytki z kamienia cechują się ponadprzeciętną trwałością i wytrzymałością. Tego typu płytki przetrwają długie lata w nienaruszonym stanie. Oczywiście należy pamiętać, że niektóre rodzaje kamieni wymagają odpowiedniej impregnacji, która zabezpieczy powierzchnię kafli przed zniszczeniami.

Jeśli chodzi o płytki kamienne do hotelu, jedną z najlepszych propozycji są zdecydowanie płytki granitowe. Istnieje wiele zalet korzystania z płytek granitowych w miejscach o dużym natężeniu ruchu. Płytki z granitu są trwałe, łatwe do czyszczenia i odporne na przebarwienia i blaknięcie. Płytki granitowe dodają również wartości do nieruchomości i są popularnym wyborem wśród właścicieli najlepszych hoteli.

dsdsa

Granit to idealna propozycja dla osób, którym zależy na wysokiej jakości podłogi trwałej na lata. Płytki granitowe wytrzymają nawet największe natężenie ruchu, co czyni je idealnymi dla obszarów takich jak korytarze czy hotelowe lobby. Płytki granitowe są również łatwe do utrzymania w czystości – wszystko, czego potrzebujemy, to wilgotna szmatka i łagodny detergent.

Kolejną zaletą płytek granitowych jest ich odporność na zaplamienie i blaknięcie. Będą one zachować swój kolor i połysk przez lata, nawet w bezpośrednim świetle słonecznym.

Innym popularnym wyborem do hotelu są płytki marmurowe. Marmur jest mniej trwałym kamieniem niż granit, jednak jego walory estetyczne sprawiają, że chętnie wykorzystywany jest w najbardziej luksusowych hotelach. Marmur to definicja luksusu i bogactwa, dlatego korytarz czy lobby hotelowe udekorowane tym surowcem wyróżniaj się niebywałym charakterem, który przyciąga gości.

Płytki gresowe w hotelu – dlaczego warto rozważyć płytki gresowe?

Gres to bardzo trwały i wytrzymały materiał, który porównany jest swoją trwałością do granitu. Płytki gresowe są zdecydowanie tańszą opcją niż płytki z kamienia naturalnego, a jednocześnie są bardzo efektowne i stylowe. Gres jest surowcem odpornym na uszkodzenia mechaniczne, wilgoć, a także działanie czynników atmosferycznych, dzięki czemu może być stosowany również na zewnątrz. Gres to także wiele możliwości kolorystycznych i wzorniczych, co daje opcję stworzenia wielu niepowtarzalnych aranżacji.

Płytki gresowe są bardzo ciekawym rozwiązaniem do holu czy korytarza hotelowego, gdyż dzięki swoim właściwościom fizycznym przetrwają duże natężenie ruchu. Dodatkowo gres nie wymaga specjalistycznej pielęgnacji, a jedynie regularnego mycia, co jest bardzo wygodne w przypadku miejsc takich jak hotel.

Warto również wiedzieć, że płytki gresowe znajdziemy w wielu różnych imitacjach. Wśród propozycji znajdziemy płytki naśladujące kamienie naturalne, drewno czy beton. Ciekawą opcją są płytki imitujące marmur, które naśladują pierwowzór w sposób praktycznie niemożliwy do odróżnienia gołym okiem, a przy tym oferują wspaniałe właściwości gresu.