Spieki kwarcowe

Filtr

Produkty 8

Ustaw kierunek rosnący

Produkty 8

Ustaw kierunek rosnący

Spieki kwarcowe

Spieki kwarcowe to szczególny rodzaj płytek ceramicznych, które mogą być stosowane zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Swoją niezwykłą wytrzymałość i odporność na wilgoć zawdzięczają zwartej strukturze, zbudowanej ze zmielonych skał granitowych, do których dodawane są glinki, topniki oraz barwniki. Ponieważ są bardzo cienkie, od spodu mogą posiadać siatkę wzmacniającą. Niektóre mają nieco ponad pół centymetra grubości, a jednak są bardzo wytrzymałe, zarówno jako wykończenie ścian wewnętrznych, jak i nowoczesnych elewacji. Można również wybrać takie, które świetnie nadają się do pomieszczeń o dużym natężeniu ruchu, w związku z czym ich grubość jest kilkakrotnie większa.

Spieki kwarcowe to duże płytki ceramiczne, które mają nawet 3 metry długości. W związku z tym świetnie sprawdzają się do wykończenia nowoczesnych budynków, komponując się z dużymi przeszkleniami, zwłaszcza, gdy wybierze się powierzchnię polerowaną. Wtedy zyskuje się ogromną świetlistą fasadę budynku, która odbija promienie słońca. Oczywiście można postawić również na matowe wykończenie spieku kwarcowego. Ten materiał doskonale prezentuje się na budynkach o foremnej, geometrycznej bryle. Może również doskonale podkreślać przestrzeń ogrodu zaadaptowaną pod basen i łączyć się z tarasem, czy schodami, utrzymanymi w podobnej lub identycznej kolorystyce.

Szukając modnego i szykownego wykończenia apartamentu lub wysokiego pokoju, warto zdecydować się na spieki kwarcowe. Do ich montażu trzeba wykorzystać elastyczne kleje. Mnogość kolorów i imitacji kamieni naturalnych pozwala tworzyć bardzo wyszukane aranżacje. Można zdecydować się na pokój kąpielowy w stylu glamour, z brązowymi połyskującymi płytkami ceramicznymi. Jeśli preferuje się surowe wnętrza, to doskonałym pomysłem może być wykorzystanie spieków kwarcowych w odcieniach szarości, przypominających beton, zarówno na podłogę, jak i na ściany. Można do tego dobrać równie surowe metalowe dodatki lub wręcz przeciwnie, zdecydować się na ciepłe odcienie drewna, tworząc udany kontrast i zaskakujący design.

 

Spieki kwarcowe będą także świetnym wyborem do wykończenia schodów, zwłaszcza prowadzących do budynków użyteczności publicznej, gdzie co dzień przewija się mnóstwo osób. Wybór odpowiednich spieków kwarcowych zarówno na użytek prywatny, jak i instytucji czy firmy pozwoli cieszyć się aranżacją przez długie lata i ograniczyć wszelkie remonty do minimum. Inwestycja w wielkoformatowe płytki ceramiczne może się naprawdę opłacać. W ofercie klink.pl znajdą Państwo spieki kwarcowe odpowiadające nawet najbardziej wyrafinowanym gustom.