Klej Keraflex Maxi S1 szary 25 kg

99

Klej Keraflex Maxi S1 szary 25 kg

Klej do układania płytek o małych i dużych formatach na nierównym podłożu.

99,00 zł
Kod: 01407
Stan magazynowy:W magazynie
Wysyłka: od 2 do 4 dni roboczych
Dostawa: zobacz cennik
- +
99,00 zł

Parametry techniczne

Więcej informacji
Ilość szt. w opakowaniu: 1
Brand: Mapei

Opis produktu

Odkształcalna, cementowa, tiksotropowa zaprawa klejąca o wysokich parametrach i przedłużonym czasie schnięcia otwartego z zastosowaniem technologii Low Dust. Szczególnie polecana do montażu gresu szkliwionego i kamienia naturalnego o dużych formatach. Grubość warstwy od 3 do 15 mm.

 

Klej Mapei Keraflex Maxi S1 jest jednym z najlepszych produktów tej marki. Charakteryzuje się lepszymi parametrami niż słynny Adesilex P9. Jest to jeden z klejów do płytek, który w pełni zasługuje na tytuł kleju odkształcalnego, czyli elastycznego. Opisywany produkt można nazwać idealnym stosunkiem jakości do ceny. Jest to jeden z najtańszych klejów zewnętrznych, który nada się idealnie i nie sprawi żadnych problemów podczas wieloletniego użytkowania.

 

Zaletą tego kleju jest skład. Pierwsze skrzypce gra tutaj cement o parametrach 52,5 R oraz dodatek dużej ilości żywic, które sprawiają, że jest to prawdziwie elastyczny klej. Można go stosować na tarasy, balkony, podjazdy i garaże. To jednak nie wszystko. Klej Mapei Keraflex Maxi S1 nada się również do miejsc o dużym natężeniu ruchu, takich jak obiekty handlowe, na przykład centra handlowe czy dyskonty sprzedażowe. Jest też świetnym rozwiązaniem do montażu płytek ceramicznych i kamienia naturalnego do restauracji.

 

Dodatkową zaletą tego kleju jest technologia Low Dust, która sprawia, że podczas mieszania, ilość pyłu jest znaczenie ograniczona. Kolejną rzeczą, dla której warto wybrać to spoiwo, jest możliwość klejenia na nierównych powierzchniach bez ich wcześniejszego wyrównania. Keraflex Maxi S1 posiada konsystencję tiksotropową, która sprawia, że klej łatwo się nakłada i rozprowadza, a dodatkowo nie spływa on ze ścian i powierzchni pochylonych.

 

Ostatnią zaletą, o której trzeba powiedzieć, jest cena. Worek tego elastycznego kleju do płytek kosztuje niewiele więcej, niż wcześniej wspomniany Adesilex P9. Za to jest sporo tańszy od Ultralite S1, a ich parametry są zbliżone. Jeśli chcesz mieć gwarancję wytrzymałości, a dodatkowo nie chcesz przepłacić za kleje, to klej Mapei Keraflex Maxi S1 jest świetnym wyborem.

 

Odkształcalne kleje cementowe (klasa C2 S1 wg normy PN-EN 12004), do których należy KERAFLEX MAXI S1, to bezpieczne rozwiązanie do montażu płytek, szczególnie wielkoformatowych, na podłożach narażonych na odkształcenia termiczne (tarasy, elewacje, ogrzewanie podłogowe) i/lub odkształcenia mechaniczne, statyczne i dynamiczne, wynikające z natury samego podłoża (jak płyta OSB i MFP) lub natury obciążeń eksploatacyjnych jakim podlegać ma podłoże i/lub okładzina (baseny, obiekty przemysłowe, ciągi komunikacyjne itp.).

 

Parametry techniczne KERAFLEX MAXI S1 pozwalają na skuteczne klejenie dużych i ciężkich płyt ceramicznych i cementowych na powierzchniach pionowych i na podłożach trudnych. Grubość warstwy od 3 do 15 mm daje możliwość niwelowania nierówności podłoża i jednoczesnego montażu płytek o nieregularnym spodzie. Jeśli dodać do tego plastyczną konsystencję, twardnienie bez redukcji grubości warstwy oraz korygowalność wydłużoną do 45 minut, klejenie wymagających okładzin na wymagających podłożach z KERAFLEX MAXI S1 staje się maksymalnie komfortowe. Tym bardziej, że dzięki zastosowaniu technologii LOW DUST pylenie podczas pracy z klejem zostało ograniczone do minimum.


Przykłady zastosowania:
- do płytek gresowych dużego formatu
- do ciężkich płyt ceramicznych i cementowych (również o nierównym spodzie)
- na podłoża odkształcalne, w tym płyty OSB, MFP i gipsowo-kartonowe
- na podłoża narażone na niekorzystne warunki eksploatacyjne, w tym obciążenia mechaniczne, termiczne czy stałe oddziaływanie wody
- na ogrzewanie podłogowe, balkony, tarasy i elewacje
- na izolacje przeciwwilgociowe i przeciwwodne, również w basenach i w zbiornikach na wodę
- w miejscach o słabej wentylacji lub w pobliżu pomieszczeń mieszkalnych, gdzie emisja pyłu powinna być ograniczona do minimum


Dane techniczne:
Maksymalny czas użytkowania: do 8 godzin
Czas schnięcia otwartego: około 30 minut
Spoinowanie:
– na ścianach: po 4-8 godzinach
– na podłogach: po 24 godzinach
Obciążenie ruchem pieszym: po 24 godzinach
Pełne obciążenie: po 14 dniach
Odkształcalność zgodnie z normą PN-EN 12004: klasa S1 − odkształcalny
Nakładanie: szpachlą nr 4, 5, 6 lub 10
EMICODE: EC1PLUS – bardzo niska emisja lotnych związków organicznych


Zużycie: 1,2 kg/m²

 

KLINK – KORZYSTNE ZAKUPY

Z nami dobrze zbudujesz i wyremontujesz
 

SZEROKA OFERTA

Największy wybór kamieni naturalnych. Kolekcje z całego świata. Bezpośredni importer.

 

WIEDZA I DOŚWIADCZENIE

Ogólnokrajowa sieć punktów handlowych. Fachowe doradztwo. 30 lat na rynku.

 

PEWNA DOSTAWA

Bezpieczne przesyłki paletowe. Dostawy na terenie całego kraju. Możliwy odbiór osobisty w wybranych magazynach.

 

WYGODNE PŁATNOŚCI

Szybkie płatności online. Wysyłki za pobraniem. Płatność przy odbiorze osobistym.