Facebook Pixel

Płytki Granit Madura Gold polerowany 61x30,5x1 cm

280

Płytki Granit Madura Gold polerowany 61x30,5x1 cm

Płytki granitowe w kolorze brązowo-czerwonym, z charakterystycznym uziarnieniem.

280,00 zł
Kod: 00535
Stan magazynowy:W magazynie
Czas realizacji: wycofane ze sprzedaży
Dostawa: zobacz cennik
- +
- +
- +
52,08 zł

Parametry techniczne

Więcej informacji
Długość: 61,00 cm
Szerokość: 30,50 cm
Grubość: 10,00 mm
Ilość szt. w opakowaniu: 1
Ilość m2 w opakowaniu: 0.186
Waga opakowania: 4.76 kg
Gatunek: 1
Typ kamienia: granity
Rodzaj powierzchni: polerowany
Miejsce stosowania: na zewnątrz i wewnątrz
Zastosowanie: podłoga, posadzka, ściana, elewacja, schody
Kolor: żółty i złoty

Opis produktu

Płyta granitowa polerowana z Indii, w formacie 61x30,5x1 cm. Polerowane wykończenie płytek kamiennych sprawia, że ich powierzchnia jest gładka, z lustrzanym połyskiem. Taka faktura ukazuje całe piękno, uwydatnia kolorystykę i sprawia, że granit powszechnie stosowany jest jako kamień dekoracyjny.

Madura Gold – płytki granitowe w ciepłym odcieniu

Granity na całym świecie znane są z tego, że mają szeroką gamę kolorów. Płytki granitowe występują praktycznie we wszystkich kolorach tęczy. Oczywiście są także słynne kamienie Absolute Black oraz Star Galaxy, znane z perłowoczarnego koloru. Jest wiele popularnych kamieni w szarych kolorach, takich jak granit g603. Poza nimi jest ogrom materiałów w kolorach żółtych i beżowych. Są także granity zielone lub, tak jak w tym przypadku, granity o kolorze pomarańczowym, a nawet czerwonym.

Madura Gold znany jest z tego, że w zależności od danej płyty, może być on żółtopiaskowy, pomarańczowy, a w niektórych przypadkach praktycznie czerwony. Warto dodać, że te płyty granitowe są trwałe i odporne. Można je stosować we wnętrzach, ale świetnie sprawdzą się także na zewnątrz. Warto jednak pamiętać, że są to płytki granitowe polerowane na wysoki połysk, dlatego nie sprawdzą się w formie zewnętrznych płytek podłogowych – będę po prostu śliskie. Świetnie za to sprawdzą się jako dekoracje ścienne czy elewacyjne.

Zamiennik dla nietrwałych indyjskich granitów z miasta Kaszmir

Granit to materiał wykorzystywany na całym świecie. Jedne kolory granitu są bardzo znane, o innych mało kto słyszał. Do pierwszej grupy, czyli znanych kamieni granitowych, należą płytki granitowe Kashmir. Występują one w kilku odcieniach, jednak charakteryzują się stosunkowo ciepłą, żółtopiaskową barwą. Mają niestety jedną, ogromną wadę. Indyjskie granity Kashmir są bogate w metale ciężkie. Może zdarzyć się tak, że stosowany na zewnątrz zacznie rdzewieć. Zwyczajnie metal ciężki we wnętrzu kamienia zacznie się utleniać, czego efektem będzie powstawanie rdzy.

Idealnym zamiennikiem Kashmiru będzie tytułowy kamień Madura Gold. W jego składzie jest niewiele metali ciężkich. Jest to sprawdzony kamień do zastosowań zewnętrznych. Dlatego jeśli szukasz granitu o takim kolorze do realizacji elewacji, ogrodzenia czy w formie dodatku dekoracyjnego między oknami, to granit Madura Gold sprawdzi się idealnie.


KLINK – KORZYSTNE ZAKUPY

Z nami dobrze zbudujesz i wyremontujesz
 

SZEROKA OFERTA

Największy wybór kamieni naturalnychKolekcje z całego świataBezpośredni importer

 

WIEDZA I DOŚWIADCZENIE

Ogólnokrajowa sieć punktów handlowychFachowe doradztwoPonad 25 lat na rynku

 

PEWNA DOSTAWA

Bezpieczne przesyłki paletoweDostawy na terenie całego krajuMożliwy odbiór osobisty w wybranych magazynach

 

WYGODNE PŁATNOŚCI

Szybkie płatności onlineWysyłki za pobraniemPłatność przy odbiorze osobistym