Klinkier

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.

Klinkier

Klinkier, a właściwie płytka klinkierowa zbliżona jest do cegły klinkierowej, gdyż podobnie jak ona zbudowana jest z piasku i gliny, a także wypalana w wysokiej temperaturze. Płytki klinkierowe są jednak cieńsze i lżejsze od cegieł, dlatego można je wykorzystywać do wykończenia każdej ściany, również w lekkiej zabudowie, np. kanadyjskiej. Na uwagę zasługuje również naturalna, ceglana kolorystyka, która może upiększyć każdą elewację. Klinkier jest świetnym rodzajem wykończenia cokołu. Wymaga ono zastosowania materiału nienasiąkliwego oraz odpornego na działanie promieniowania UV, a także charakteryzującego się mrozoodpornością. Wszystkie te cechy posiada klinkier.

Płytki klinkierowe, to płytki ceramiczne, które mogą posłużyć również do wykończenia elewacji wokół okien czy drzwi, a także kolumn przy fasadzie budynku. W ten sposób można stworzyć klasyczną rustykalną aranżację, łącząc wykończenie płytką klinkierową z płytką lub panelami drewnopodobnymi. Klinkier świetnie sprawdzi się również w zestawieniu z kamieniem naturalnym, np. łupkiem, który odznacza się mozaikową paletą barw od szarości aż do ciemnoczerwonych i brązowych odcieni, tworząc dopełniającą aranżację. Można go wreszcie użyć jako wykończenie cokołu tradycyjnie otynkowanej elewacji. Chcąc stworzyć spójność aranżacyjną, płytkę klinkierową można wykorzystać również do wykończenia murowanego ogrodzenia domu.

Zaletą płytki klinkierowej jest możliwość zastosowania jej zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. W ten sposób można wykończyć schody zewnętrzne. Matowa struktura doskonale się w tym przypadku sprawdzi. Oczywiście również schody wewnętrzne mogą być ozdobione płytką klinkierową. Zwłaszcza, kiedy dominującym we wnętrzu stylem jest loftowy lub chce się nadać wnętrzu bardziej surowego charakteru, takie wykończenie będzie doskonałe. Można odmiennie wykończyć elewację i wnętrze, bądź zdecydować się na jednolitą aranżację w tym samym stylu. W obydwu przypadkach sprawdzi się płytka klinkierowa. We wnętrzu może posłużyć do obudowy kominka lub jednej ze ścian w salonie. Pomarańczowa barwa klinkieru stworzy dopełniające się połączenie z brązowymi i beżowymi ścianami.

 

Wybór klinkieru to gwarancja solidności i najwyższej jakości, w którą warto zainwestować. Jeśli szuka się wykończenia, które da gwarancję ochrony ścian zewnętrznych przed uszkodzeniami mechanicznymi i zabrudzeniem, to klinkier spełnia te wymagania. Ponadto w połączeniu z dobrym ociepleniem może poprawiać termoizolację budynku, co niewątpliwie ma istotne znaczenie.