Wapień

Wapień

Produkty 24

Ustaw kierunek rosnący
 1. Płytki Wapień French antykowany 20x20x2 cm Płytki Wapień French antykowany 20x20x2 cm
  -19%WyprzedażOkazja dnia

  Płytki Wapień French antykowany 20x20x2 cm

  Cena promocyjna 175,00 zł Regular Price 215,00 zł
 2. Płytki Wapień Emelas Beige polerowany 61x30,5x1,2 cm Płytki Wapień Emelas Beige polerowany 61x30,5x1,2 cm
  -25%Okazja dnia

  Płytki Wapień Emelas Beige polerowany 61x30,5x1,2 cm

  Cena promocyjna 179,00 zł Regular Price 239,00 zł
 3. Płytki Wapień Missisipi Grey Historical antykowany i szczotkowany 56xFLx2 cm Płytki Wapień Missisipi Grey Historical antykowany i szczotkowany 56xFLx2 cm
  -16%Przedsprzedaż
  dni godz min sek

  Płytki Wapień Missisipi Grey Historical antykowany i szczotkowany 56xFLx2 cm

  Cena promocyjna 285,00 zł Regular Price 339,00 zł
 4. Płytki wapień Grey Limestone bębnowane 60x60x2,2 cm Płytki wapień Grey Limestone bębnowane 60x60x2,2 cm
  -19%Przedsprzedaż
  dni godz min sek

  Płytki wapień Grey Limestone bębnowane 60x60x2,2 cm

  Cena promocyjna 185,00 zł Regular Price 229,00 zł
 5. Płytki wapień Black Limestone bębnowane 60x60x2,2 cm Płytki wapień Black Limestone bębnowane 60x60x2,2 cm
  -19%Przedsprzedaż
  dni godz min sek

  Płytki wapień Black Limestone bębnowane 60x60x2,2 cm

  Cena promocyjna 185,00 zł Regular Price 229,00 zł
 6. Stopień wapienny L828 Blue Limestone płomieniowany 150x33x2 cm Stopień wapienny L828 Blue Limestone płomieniowany 150x33x2 cm
  Brak w magazynie
 7. Płytki Wapień Emelas szczotkowany komplet 0,742 m2 Płytki Wapień Emelas szczotkowany komplet 0,742 m2
  Brak w magazynie
 8. Płytki Wapień Lime Yellow bębnowany i półszlifowany 56xFLx2 cm Płytki Wapień Lime Yellow bębnowany i półszlifowany 56xFLx2 cm
  Brak w magazynie

Produkty 24

Ustaw kierunek rosnący

Wapień

Wapień – dekoracyjny kamień na ściany, elewacje, posadzki, tarasy, a nawet schody

Wapień jest najbardziej popularnym materiałem skalnym na świecie. Występuje niemal w każdym miejscu na planecie i od zawsze jest wykorzystywany w budownictwie oraz do dekoracji wnętrz. Wapień jest skałą osadową, składającą się głównie z kwarcytów. Warto wiedzieć, że z upływem czasu wapienie przekształcają się w kalcyt, który przypomina kryształ i jest symbolem trwałości, podobnie jak granit.

W przypadku wapienia jest różnie. Niektóre materiały są niesamowicie trwałe, odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz warunki atmosferyczne. Inne wręcz przeciwnie, bardziej przypominają piaskowiec – są porowate i podatne na uszkodzenia. Wszystko zależy od tego, jak stara jest żyła wapienia – im jest starsza, tym bliżej jej do stania się kwarcytem i trwalszym materiałem.

Wapienie są niesamowitym surowcem. Można je kupić w wielu kolorach, ale szczególnie lubiane są płytki wapienne w kolorze czarnym. Warto dodać, że ten materiał w wersji szkliwionej jest czarny jak węgiel. Są to jedne z niewielu czarnych płytek podłogowych z kamieni naturalnych dostępnych w sprzedaży, które są trwałe, odporne i można stosować je niemal wszędzie, dokładnie tak jak granit.

Zastosowanie wapienia – płytki tarasowe z wapienia

Odpowiednio wybrany wapień ma wiele zastosowań. Można go wykorzystać jako płytkę podłogową, kamień elewacyjny, a nawet w formie płytki tarasowej. Wszystko zależy od tego, jaki materiał wybierzesz.

Pamiętaj jednak, aby dopytać sprzedawcę o to, do czego można wykorzystać ten konkretny, wybrany przez Ciebie materiał. Musisz mieć absolutną pewność, że nadaje się on na przykład na tarasy i że został wykonany z surowca, który sprawdza się na zewnętrznych aranżacjach. Płytki zewnętrzne muszą być odporne na warunki atmosferyczne. Ani wilgoć, ani skwar, ani ciągle zmieniająca się temperatura, nie mogą wpływać negatywnie na płytki. W przypadku płytek tarasowych dobrze jest, gdy są one również antypoślizgowe. W innym wypadku mogą być niebezpieczne.

Wybierając płytki tarasowe z wapienia, koniecznie szukaj produktów o grubości 2 cm, ponieważ gwarantują one dużo lepszą trwałość. Dzięki nim będziesz miał pewność, że na klej będzie działała zdecydowanie mniejsza ilość czynników pogodowych, takich jak wilgoć, promienie UV oraz amplituda temperatur. To bezpośrednio wpłynie na trwałość całej inwestycji. W połączeniu z dobrym klejem, na przykład z Mapei Ultralite S2, masz gwarancję, że taras przetrwa całe dekady bez najmniejszych uszkodzeń.

Płytki tarasowe muszą być antypoślizgowe. Nie warto lekceważyć problemu śliskich płytek na tarasie, ponieważ każdego roku dochodzi do setek, a może i tysięcy upadków, spowodowanych śliska nawierzchnią. Dlatego nie ryzykuj i wybierz materiał, który zadba o bezpieczeństwo Twoje i Twojej rodziny. Dobrze jest wybrać płytki o powierzchni antypoślizgowej, ale dodatkowo takiej, którą będzie można stosunkowo łatwo umyć. Dzięki temu podłogi będą bezpiecznie i praktycznie.

Płytki wapienne na podłogę – czy warto stosować wapień na posadzkach? Wady i zalety

Płytki podłogowe z wapienia są jak najbardziej godnym polecenia produktem na podłogi do salonu. Szkliwiony wapień jest niesamowicie trwały, odporny na uszkodzenia oraz estetyczny.

Jednym z często wykorzystywanych produktów z kamienia naturalnego na posadzki, są czarne płytki granitowe. Również jest to materiał trwały i piękny, ale niestety czarny kamień polerowany ma jedną, ogromną wadę. Widać na nim każdą smugę, a to może być nieco kłopotliwe. W przypadku płytek szkliwionych z wapienia ten problem nie występuje. Kamień jest piękny, perłowo czarny i nie widać na nim żadnych smug.

Wapień elewacyjny czy piaskowiec? Różnice

Wapień to także rewelacyjny materiał na elewacje. Ważne jednak, żeby na ścianę wybierać produkty z wapienia o wysokiej trwałości. Porównując wapień do piaskowca od razu widać różnicę w wytrzymałości oraz estetyce tych dwóch skał. Przede wszystkim piaskowiec jest bardzo porowaty. Nawet produkty najwyższej klasy są zdecydowanie bardziej nasiąkliwe niż wapień.

Rewelacyjnym produktem na elewacje z wapienia są płytki wapienne Chittor Black. Kamień jest bardzo trwały i odporny, a dodatkowo wygląda niesamowicie. Żaden łupek nie może się z nim równać.