Łupek

Produkty 1-36 z 60

Ustaw kierunek rosnący
  1. Płytki Łupek Deoli Green naturalny 10x30x0,8-1,3 cm Płytki Łupek Deoli Green naturalny 10x30x0,8-1,3 cm
    Bestseller
  2. Płytki Łupek Silver Shine naturalny 10x30x0,8-1,3 cm Płytki Łupek Silver Shine naturalny 10x30x0,8-1,3 cm
    Bestseller
  3. Płytki Łupek Black Slate naturalny 10x30x0,8-1,3 cm Płytki Łupek Black Slate naturalny 10x30x0,8-1,3 cm
    Bestseller
  4. Płytki Łupek Deoli Green naturalny 60x30x1,2 cm Płytki Łupek Deoli Green naturalny 60x30x1,2 cm
    Bestseller
  5. Panel ścienny Łupek Stackstone Grey 10x36x08-1,3 cm Panel ścienny Łupek Stackstone Grey 10x36x08-1,3 cm
    -28%

    Panel ścienny Łupek Stackstone Grey 10x36x08-1,3 cm

    Cena promocyjna 129,00 zł Regular Price 179,00 zł
  6. Panel ścienny Łupek Stackstone Multicolor 10x36x0,8-1,3 cm Panel ścienny Łupek Stackstone Multicolor 10x36x0,8-1,3 cm
    -22%

    Panel ścienny Łupek Stackstone Multicolor 10x36x0,8-1,3 cm

    Cena promocyjna 109,00 zł Regular Price 139,00 zł
  7. Panel ścienny Łupek Stackstone Beige 10x36x0,8-1,3 cm Panel ścienny Łupek Stackstone Beige 10x36x0,8-1,3 cm
    -17%

    Panel ścienny Łupek Stackstone Beige 10x36x0,8-1,3 cm

    Cena promocyjna 129,00 zł Regular Price 155,00 zł
  8. Fornir Kamienny Łupek London tapeta 2MM 122x61x0,2 cm Fornir Kamienny Łupek London tapeta 2MM 122x61x0,2 cm
    Dostawa gratis
  9. Fornir Kamienny Łupek Black Slate tapeta 2MM 305x122x0,2 cm Fornir Kamienny Łupek Black Slate tapeta 2MM 305x122x0,2 cm
    Bestseller
  10. Fornir kamienny Burning Forest 2MM tapeta 122x61x0,2 cm Fornir kamienny Burning Forest 2MM tapeta 122x61x0,2 cm
    -30%Dostawa gratis

    Fornir kamienny Burning Forest 2MM tapeta 122x61x0,2 cm

    Cena promocyjna 95,00 zł Regular Price 135,00 zł
  11. Fornir Kamienny Transparentny Rainforest Green tapeta 2MM 244x122x0,2 cm Fornir Kamienny Transparentny Rainforest Green tapeta 2MM 244x122x0,2 cm
    Nowość
  12. Fornir kamienny Mint White 2MM tapeta 122x61x0,2 cm   Fornir kamienny Mint White 2MM tapeta 122x61x0,2 cm
    Dostawa gratis
  13. Fornir kamienny Black Slate 2MM tapeta 122x61x0,2 cm   Fornir kamienny Black Slate 2MM tapeta 122x61x0,2 cm
    Dostawa gratis

Produkty 1-36 z 60

Ustaw kierunek rosnący

Łupek

Łupek – wszechstronny materiał na posadzki, ogrodzenia i elewacje

Łupek jest jednym z najciekawszych materiałów kamiennych dostępnych w sprzedaży. Przede wszystkim jest uniwersalny i może być stosowany wszędzie. Z jego pomocą zaaranżujesz salon, wyłożysz taras, obłożysz ogrodzenie, a nawet dach. Łupki są niesamowicie trwałe, odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz warunki atmosferyczne. Dodatkowo jest to jeden z najtańszych materiałów dekoracyjnych z kamienia naturalnego na rynku!

Co to jest łupek?

Jest on jednym z wielu materiałów kamiennych, które wykorzystuje się do produkcji materiałów budowlanych i dekoracyjnych. Łupek najczęściej należy do skał metamorficznych oraz krystalicznych, rzadziej są to łupki osadowe. Określenie „łupek” jest niejednoznaczne. Opisuje ono grupę skał, które charakteryzują się łatwą łupliwością. Do tej grupy zaliczają się:

  • łupki kwarcowe,
  • łupki szarogłazowe,
  • łupki filamentowe,
  • gnejs.

Powyższa lista zawiera jednak tylko te znane i dostępne w sprzedaży. Na całym świecie jest wiele odmian tego materiału i cały czas odkrywane są nowe. Jedną z ciekawych nowości na rynku polskim jest kora srebrna. Charakteryzuje się ona niesamowitym kolorem płynnego srebra.

Główną cechą opisywanych materiałów jest łupliwość. Oznacza to, że bez większych problemów można oddzielić warstwę materiału od głównej żyły. Dzięki temu z łupków można tworzyć takie niesamowite materiały jak fornir kamienny, który za pomocą wysokiej temperatury zostaje podzielony na płyty o grubości kilku milimetrów, a następnie wzmocniony żywicą. Takim oto sposobem powstaje tapeta kamienna.

Łupek ma całą masę zalet, a jedną z największych jest trwałość. Kamień naturalny jest synonimem trwałości, jednak wśród wszystkich rodzajów kamienia naturalnego, łupek stoi na czele razem z granitem i bazaltem. Łupki są niemal niewrażliwe na warunki atmosferyczne. Nieważne gdzie je zastosujemy, czy będą one wykorzystane jako panele elewacyjne, jako kamień na ogrodzenie, jako płytka tarasowa, czy łupek dachowy. Sprawdzą się one idealnie w każdym zadaniu, a Ty na pewno będziesz zadowolony.

Łupek naturalny na taras. Płytki tarasowe z kamienia naturalnego

Problem odchodzących płytek tarasowych jest znany niemal wszystkim. Zwykle do wyłożenia tarasów i balkonów, stosowano cienkie płytki ceramiczne, które nie nadają się do tego zadania. Główną wadą jest grubość płytek oraz fakt, że szybko się nagrzewają i przenoszą temperaturę na warstwę kleju. Pracujący klej, pod wpływem ciągle zmieniającej się temperatury, bardzo szybko traci swoje właściwości, w efekcie czego ceramika zaczyna pękać i odpadać. Zły montaż na tzw. „placki” dodatkowo potęguje ten efekt.

Dużo lepszym rozwiązaniem będzie gres. Płytki gresowe są zdecydowanie dużo trwalsze, a gres 20 mm jest wprost stworzony do tego typu dekoracji. Dlatego, jeśli zależy Ci na trwałych płytkach na taras, powinieneś wybrać gres lub kamień naturalny, taki jak łupek.

Łupki idealnie sprawdzą się na tarasie, ponieważ mają one kilka cech, które są pożądane. Przede wszystkim łupek i płytki z łupku są niesamowicie trwałe. Bez żadnych obaw można je stosować na tarasie. Poradzą sobie z wilgocią, mrozem, gradem oraz ciągłymi zmianami temperatury. Mimo że płytki z łupku mają najczęściej 1,2 cm grubości, to nie przenoszą temperatury na warstwę kleju. Kamień naturalny jest znany jako idealny izolator. Od dawna wykorzystywano go do budowy pieców i kominów, bo już w starożytności poznano jego możliwości izolacji oraz kumulowania ciepła. Dobrze zamontowane płytki z łupku na tarasie sprawdzą się tak samo dobrze, jak gres techniczny!

Kolejną cechą płytek tarasowych z łupku jest powierzchnia antypoślizgowa. Dzięki niej nie będziesz musiał się obawiać o nieszczęśliwe wypadki, spowodowane śliskimi płytkami. Surowo-łupana struktura jest prosta w utrzymaniu czystości, a dodatkowo jest antypoślizgowa. Łupek łączy w sobie przyjemne z pożytecznym: jest niesamowicie trwały i odporny. Jest on idealnym materiałem na tarasy! Najczęściej wybieranymi płytkami na taras są płytki łupek Black Slate. Koniecznie sprawdź ten materiał i świetną cenę, która podczas promocji może wynosić poniżej 120 zł za metr kwadratowy!

Jaki łupek wybrać na ogrodzenie? Cegiełki kamienne

Łupek świetnie sprawdzi się także w formie okładziny na ogrodzeniu. Zaletami wykorzystania go na ogrodzenie będą trwałość, prosty montaż oraz niesamowity efekt. Najlepszym materiałem do tego zadania będą cegiełki kamienne o wielkości 10 × 30 cm. Bardzo często wykorzystywany produkt na ogrodzenie to płytki łupek green. Ten materiał dekoracyjny charakteryzuje się niesamowitym blaskiem znanym z polerowanej stali z kolorem delikatnie wpadającym w zieleń. Łupek green należy do rodziny łupków kwarcytowych, stąd ten nietuzinkowy blask.

Dom i ogród – do czego wykorzystać łupek?

Łupek to wszechstronny materiał i można go użyć wszędzie. Nierzadko wykorzystuje się go do dekoracji grillów oraz wędzarni ogrodowych. Gwarantuje on naturalny efekt, trwałość oraz prosty montaż.

Kolejnym świetnym przykładem wykorzystania łupków są dróżki ogrodowe z płyt jedynie położonych na grysie kamiennym lub trawie. Takie rozwiązanie pasuje zwłaszcza do nowoczesnych ogrodów.

Zarówno na zewnątrz i w ogrodzie, tak i w domu znajdzie się wiele zastosowań tego materiału. Można go wykorzystać na posadzki w salonie, łazience czy kuchni. Należy jednak pamiętać, aby wybierać płytki, które są proste w utrzymaniu czystości. Wewnątrz nie potrzeba nam płytek, które są antypoślizgowe. Kluczową rolę odgrywa tutaj prostota w utrzymaniu ich w nienagannej czystości. Dlatego idealnie sprawdzą się tutaj łupki szlifowane, takie jak płytki z łupku szlifowanego Deolia Green. Ten materiał charakteryzuje wysoka trwałość, ale dzięki szlifowanej powierzchni bez problemu można je umyć mopem. Warto jednak dodać, że mimo szlifowanej powierzchni nie są one tak śliskie, jak płytki ceramiczne lub szkliwione. Dlatego możesz być spokojny o momenty, kiedy płytki będą mokre.

Łupek szarogłazowy – interesujący polski materiał

Jako ciekawostkę warto dodać, że w Polsce mamy kopalnie łupków. Są to jednak łupki tradycyjne, nie kwarcytowe. Najbardziej znany to szarogłaz, gnejs oraz łupek filamentowy, charakteryzujący się szklistą powierzchnią o szarej barwie delikatnie wpadającej w purpurę.

Łupek dachowy czy dachówka ceramiczna?

Aby podkreślić wysoką trwałość łupku, warto wiedzieć, że od setek lat był on wykorzystywany, i jest nadal, jako materiał na pokrycie dachów. Łupki dachowe są nieco droższe od dachówek ceramicznych czy blachodachówki, jednak bezkonkurencyjnie są trwalsze.