Facebook Pixel

Porady

Klej do płytek ceramicznych, gresu i kamienia naturalnego – jaki klej wybrać?

Wybór kleju do płytek podłogowych i tych montowanych wydaje się prosty. Ale czy jest tak na pewno? Sprawdź jaki klej wybrać i na co zwrócić uwagę tak, żeby mieć stuprocentową gwarancję trwałości.

Czytaj więcejKlej do płytek ceramicznych, gresu i kamienia naturalnego – jaki klej wybrać?
Blat ze spieku kwarcowego
Spieki kwarcowe są jednym z najmodniejszych i najbardziej pożądanych materiałów ostatnich lat. Są niesamowicie piękne, trwałe, lekkie, mają wielkie formaty i niemal nie da się ich uszkodzić. W zasadzie spieki kwarcowe mają same zalety, poza ceną. Cena spieków kwarcytowych może nieco przerażać. Jednak biorąc pod uwagę, jak dobry produkt dostaniemy, warto zgodzić się na takie koszta.
Czytaj więcejBlat ze spieku kwarcowego
Co to jest konglomerat? Wady, zalety i opinie
Konglomerat to bardzo ciekawe słowo. Oznacza ono zlepek niepasujących do siebie słów, elementów, które razem tworzą jedną, zgraną całość. Konglomerat jako materiał jest dokładnie tym, co oznacza to słowo – zlepkiem różnych materiałów.
Czytaj więcejCo to jest konglomerat? Wady, zalety i opinie
Cokół – piękne wykończenie każdej podłogi
Cokół jest rodzajem listwy przypodłogowej, jednak najczęściej jest on nieco od niej wyższy oraz produkowany z innych materiałów. Listwa i cokół mają to samo zadanie, a jest nim zakrycie łączenia podłogi ze ścianą. Pozwala to zakryć szczelinę dylatacyjną, zabezpieczyć ściany przed zabrudzeniami związanymi z utrzymaniem czystości podłóg, obijaniem ścian w dolnej części, a w niektórych przypadkach cokoliki pozwalają ukryć kable i przewody.
Czytaj więcejCokół – piękne wykończenie każdej podłogi
Gres marmurowy – czyli płytki á la marmur
Marmur to bardzo ceniony materiał od wielu setek lat. W kulturze Rzymu odegrał on szczególna rolę, której efekt możemy oglądać do dziś. Za pomocą marmuru budowano oraz dekorowano najważniejsze budowle tamtych czasów. Stawiano za jego pomocą świątynie, budynki państwowe, jednak marmur służył także do ozdabiania ich wnętrz.
Czytaj więcejGres marmurowy – czyli płytki á la marmur
Jaki kamień wybrać na ścianę a jaki na podłogę do wnętrza w stylu skandynawskim?

Styl skandynawski jest obecnie jedną z najpopularniejszych aranżacji domów i mieszkań. Cechuje się pewną dozą surowości w połączeniu z rodzinnym wnętrzem. Z jednej strony wystrój jest w stonowanych kolorach, chociaż nie tak chłodnych jak w stylu nowoczesnym, a z drugiej strony jako dekoracje często służą przedmioty związane z historią rodziny – porcelana po babci, portrety dziadków czy wiekowe krzesła przekazywane z pokolenia na pokolenie.

Czytaj więcejJaki kamień wybrać na ścianę a jaki na podłogę do wnętrza w stylu skandynawskim?

Elementy 1 do 6 31 całkowita

Pokaż na stronę